Chelsea – Twente (800 tisíc eur, hostování)  Do Anglie odcházel Miroslav Stoch z Nitry jako velký talent, v Chelsea ale moc prostoru nedostal. V Premier League zasáhl do čtyř zápasů, jeden start si připsal v FA Cupu a v roce 2009 zamířil na hostování do holandského Twente, kde prožil povedenou sezonu, pomohl k zisku mistrovského titulu a nastřílel celkově 12 branek. Klubu se jeho angažmá rozhodně vyplatilo. Foto: Profimedia.cz

Chelsea – Twente (800 tisíc eur, hostování)
Do Anglie odcházel Miroslav Stoch z Nitry jako velký talent, v Chelsea ale moc prostoru nedostal. V Premier League zasáhl do čtyř zápasů, jeden start si připsal v FA Cupu a v roce 2009 zamířil na hostování do holandského Twente, kde prožil povedenou sezonu, pomohl k zisku mistrovského titulu a nastřílel celkově 12 branek. Klubu se jeho angažmá rozhodně vyplatilo. Foto: Profimedia.cz

 Chelsea – Fenerbahce (5,5 milionu eur)  Po roce stráveném v Twente Stoch opustil Chelsea, tentokrát už definitivně, a přestoupil do Fenerbahce. Turecký klub něho zaplatilo 5,5 milionu eur. V úvodních dvou sezonách měl pevné místo v sestavě, v ročníku 2011/12 dal deset ligových branek, poté ale začala jeho role slábnout. Foto: Profimedia.cz
 Fenerbahce – PAOK Soluň (1 milion eur, hostování)  V létě roku 2013 činila Stochova cena podle portálu TransferMarkt osm milionů eur. Z Fenerbahce tehdy odešel do PAOK Soluň, které za jeho hostování zaplatilo rovný milion eur. V Řecku působil rok, zahrál si i kvalifikaci o Ligu mistrů a celkově nastřílel deset branek. Foto: Profimedia.cz
 Fenerbahce – Al-Ain (1 milion eur, hostování)  V roce 2014 zamířil Miroslav Stoch za exotikou a vyzkoušel si angažmá v klubu Al-Ain ze Spojených arabských emirátů. I ten za jeho hostování zaplatil milion eur, Stoch byl znovu produktivní, po roce byl ale zpátky v Turecku. Foto: Profimedia.cz
 Fenerbahce – Slavia Praha (1 milion eur)  Po návratu z hostování ve Spojených arabských emirátech do Fenerbahce Stoch dlouho v klubu nezůstal. Odešel na další hostování, tentokrát ale bez poplatku, do Bursasporu. V sezoně 2016/17 hrál opět za Fenerbahce a v srpnu roku 2017 přestoupil do Slavie. Pražský klub za něho zaplatil milion eur a on se stal v Edenu jedním z nepostradatelných hráčů. Sešívaným pomohl k mistrovskému titulu a dvěma triumfům v tuzemském poháru. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pořádně drahý slovenský reprezentant. Podívejte se, kolik už kluby zaplatily za služby Miroslava Stocha

Slovenský reprezentant Miroslav Stoch je fotbalovým světoběžníkem. Ve 30 letech už má za sebou angažmá v osmi klubech a další přestup ho zřejmě brzy čeká, protože v současném působišti v Soluni, vypadl ze sestavy a prakticky je mimo hru. Jeho cena však určitě nebude tak vysoká, jako v případě předchozích transferů.

Miroslav Stoch se narodil v Nitře, odkud se taky vydal do světa velkého fotbalu. V roce 2008 přestoupil do Chelsea. Zadarmo! Za jeho další přesuny už se ale platilo. Dohromady stál kluby stamilliony korun. Podrobnosti najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Chelsea – Twente (800 tisíc eur, hostování)

Miroslav Stoch Twente.jpg

Do Anglie odcházel Miroslav Stoch z Nitry jako velký talent, v Chelsea ale moc prostoru nedostal. V Premier League zasáhl do čtyř zápasů, jeden start si připsal v FA Cupu a v roce 2009 zamířil na hostování do holandského Twente, kde prožil povedenou sezonu, pomohl k zisku mistrovského titulu a nastřílel celkově 12 branek. Klubu se jeho angažmá rozhodně vyplatilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Chelsea – Fenerbahce (5,5 milionu eur)

Miroslav Stoch.jpg

Po roce stráveném v Twente Stoch opustil Chelsea, tentokrát už definitivně, a přestoupil do Fenerbahce. Turecký klub něho zaplatilo 5,5 milionu eur. V úvodních dvou sezonách měl pevné místo v sestavě, v ročníku 2011/12 dal deset ligových branek, poté ale začala jeho role slábnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Fenerbahce – PAOK Soluň (1 milion eur, hostování)

Miroslav Stoch PAOK.jpg

V létě roku 2013 činila Stochova cena podle portálu TransferMarkt osm milionů eur. Z Fenerbahce tehdy odešel do PAOK Soluň, které za jeho hostování zaplatilo rovný milion eur. V Řecku působil rok, zahrál si i kvalifikaci o Ligu mistrů a celkově nastřílel deset branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Fenerbahce – Al-Ain (1 milion eur, hostování)

Miroslav Stoch Al Ain.jpg

V roce 2014 zamířil Miroslav Stoch za exotikou a vyzkoušel si angažmá v klubu Al-Ain ze Spojených arabských emirátů. I ten za jeho hostování zaplatil milion eur, Stoch byl znovu produktivní, po roce byl ale zpátky v Turecku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Fenerbahce – Slavia Praha (1 milion eur)

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Po návratu z hostování ve Spojených arabských emirátech do Fenerbahce Stoch dlouho v klubu nezůstal. Odešel na další hostování, tentokrát ale bez poplatku, do Bursasporu. V sezoně 2016/17 hrál opět za Fenerbahce a v srpnu roku 2017 přestoupil do Slavie. Pražský klub za něho zaplatil milion eur a on se stal v Edenu jedním z nepostradatelných hráčů. Sešívaným pomohl k mistrovskému titulu a dvěma triumfům v tuzemském poháru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Slavia Praha - PAOK Soluň (1,5 milionu eur)

Miroslav Stoch-PAOK.jpg

Loni v létě přistála Stochovi na stole lákavá nabídka z klubu, kde už v minulosti působil, a jeho toulavé kopačky opět vyrazily do světa. V Edenu měl podepsaný kontrakt do konce sezony 2021/22, ale ten od srpna přešel pod řecký PAOK Soluň, který za přestup vyplatil půldruhého milionu eur.

Ve Stochově případě však platí známé rčení o tom, že nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. Slovenský reprezentant naskočil během aktuálního ročníku jen do tří ligových zápasů, Nejdříve hlavně vysedával na lavičce, pak už úplně chyběl v kádru nominovaných hráčů na zápasy. Nyní se snaží z řeckého fotbalového pekla uniknout jinam.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud