Lukas Zetterberg (Švédsko): Västeräs → Energie Karlovy Vary  Lukas Zetterberg nosí na dresu slavné hokejové příjmení, ale s Henrikem Zetterbergem, legendou Detroitu, nemá nic jiného společného. Přesto pochází z hokejové rodiny. Švédskou nejvyšší soutěž si v 70. letech zahrál jeho děd a otec Patrik ji dokonce v roce 1998 v dresu Färjestadu vyhrál. Šestadvacetiletý Lukas působil dosud pouze v domácích klubech, na začátku prázdnin se ale nechal zlákat ke svému prvnímu zahraničnímu angažmá a na jednu sezonu se upsal Karlovým Varům. V minulých čtyřech letech hrál za Västeräs ve druhé nejvyšší švédské lize, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům. Je to dobrý střelec s šikovnýma rukama, který by mohl být na českých kluzištích hodně vidět. Profimedia.cz

Lukas Zetterberg (Švédsko): Västeräs → Energie Karlovy Vary
Lukas Zetterberg nosí na dresu slavné hokejové příjmení, ale s Henrikem Zetterbergem, legendou Detroitu, nemá nic jiného společného. Přesto pochází z hokejové rodiny. Švédskou nejvyšší soutěž si v 70. letech zahrál jeho děd a otec Patrik ji dokonce v roce 1998 v dresu Färjestadu vyhrál. Šestadvacetiletý Lukas působil dosud pouze v domácích klubech, na začátku prázdnin se ale nechal zlákat ke svému prvnímu zahraničnímu angažmá a na jednu sezonu se upsal Karlovým Varům. V minulých čtyřech letech hrál za Västeräs ve druhé nejvyšší švédské lize, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům. Je to dobrý střelec s šikovnýma rukama, který by mohl být na českých kluzištích hodně vidět. Profimedia.cz

 Richard Pánik (Slovensko): Lausanne → Oceláři Třinec  Dvaatřicetiletý útočník Richard Pánik zámořskou kariéru odstartoval v Tampě Bay, hrál taky za Toronto, Chicago a Arizonu, odkud odešel v létě roku 2019 jako volný hráč do Washingtonu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Po necelých dvou letech byl ale vyměněn do Detroitu a o pár měsíců později se stěhoval do New Yorku Islanders, odkud zamířil loni na podzim na hostování do švýcarského Lausanne. Jeho osobním maximem v NHL je 44 kanadských bodů z ročníku 2016/17, kdy patřil Blackhawks. V minulé sezoně odehrál pouze 19 zápasů. Poté, co mu na začátku prázdnin skončila v zámoří smlouva, podepsal roční kontrakt s dvouletou opcí v Třinci. Profimedia.cz
 Josh Kestner (USA): Lukko Rauma → Sparta Praha  Devětadvacetiletý Američan Josh Kestner působí na evropských kluzištích od sezony 2020/21, v níž hájil barvy finského klubu TPS Turku a vedl si nesmírně zdatně – v 59 zápasech posbíral 49 bodů za 24 branek a 25 asistencí. Následně zamířil do KHL a rok pobyl ve Vladivostoku, načež se před ročníkem 2022/23 vrátil do Finska, nikoli však do TPS, ale celku Lukko Rauma. Kestner je týmovým hráčem, který hraje agresivní hokej a nebojí se osobních soubojů, přičemž se však může pochlubit velmi dobrými střeleckými schopnostmi a skvělou prací s hokejkou. Ve Spartě, kde podepsal smlouvu do konce sezony, si od něho hodně slibují. Profimedia.cz
 Kevin Czuczman (Kanada): Ilves Tampere → HC Litvínov  Urostlý obránce Kevin Czuczman sice nikdy neprošel draftem, ale dostal šanci nakouknout do NHL – v sezoně 2013/14 naskočil do 13 střetnutí v za New York Islanders a v ročníku 2020/21 odehrál dva zápasy v dresu Pittsburghu. Většinu seniorské kariéry však strávil v soutěži AHL a nevedl si tam vůbec špatně. Je to borec, který tvrdě pracuje pro mužstvo. Je velmi silný, poměrně rychlý a obratný, a umí to skvěle s pukem. Minulou sezonu strávil ve Finsku. Byl to jeho první ročník v Evropě, během něhož hájil barvy Ilvesu a v 31 zápasech posbíral šest bodů (2+4). Nyní se přesouvá do Litvínova, kde podepsal smlouvu do konce sezony 2023/24. Profimedia.cz
 Luke Adam (Kanada): Straubing Tigers → HC Plzeň  Třiatřicetiletý kanadský forvard Luke Adam by se mohl stát ozdobou příštího ročníku extraligy, v níž bude hájit barvy Plzně. Urostlý borec, který má stříbrnou medaili z mistrovství světa juniorů v roce 2010, prošel o dva roky dříve draftem NHL, ve kterém po něm ve druhém kole sáhlo Buffalo, za něž pak během čtyř sezon odehrál téměř devadesát utkání. Naposled se v elitní zámořské lize ukázal v ročníku 2013/14, kdy se mihl v Columbusu, pak už působil pouze ve farmářských týmech v AHL. V roce 2016 nabral směr na východ a usadil se v německé nejvyšší lize, kde během sedmi uplynulých sezon patřil k osobnostem soutěže. V dresech Mannheimu, Düsseldorfu, Norimberku, Iserlohnu a Straubingu odehrál přes tři stovky utkání a posbíral 233 bodů (89+144). Je to silný hráč s perfektní střelou, je rychlý a pracuje pro mužstvo. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pořád se posiluje. 5 cizinců, kteří přišli během července do české extraligy ze zahraničních klubů

Nový ročník české extraligy odstartuje na začátku září. Během prvního prázdninového měsíce do nejvyšší soutěže proudily nové posily, mezi nimiž byli také cizinci ze zahraničních klubů.

Tuzemská extraliga už dávno nepatří jen Čechům. Za uplynulá léta jsme si zvykli na to, že dresy oddílů v nejvyšší soutěži obléká řada hráčů ze zahraničí. Během července jich stačilo do ligy zamířit několik. Někteří už v extralize v minulosti působili a vracejí se do známého prostředí, jiní přicházejí do soutěže jako nováčci. V následujících kapitolách najdete pět cizinců, kteří do ligy přišli od 1. do 31. července ze zahraničních klubů.

Pokračování 2 / 6

Lukas Zetterberg (Švédsko): Västeräs → Energie Karlovy Vary

Lukas Zetterberg.jpg

Lukas Zetterberg nosí na dresu slavné hokejové příjmení, ale s Henrikem Zetterbergem, legendou Detroitu, nemá nic jiného společného. Přesto pochází z hokejové rodiny. Švédskou nejvyšší soutěž si v 70. letech zahrál jeho děd a otec Patrik ji dokonce v roce 1998 v dresu Färjestadu vyhrál.

Šestadvacetiletý Lukas působil dosud pouze v domácích klubech, na začátku prázdnin se ale nechal zlákat ke svému prvnímu zahraničnímu angažmá a na jednu sezonu se upsal Karlovým Varům. V minulých čtyřech letech hrál za Västeräs ve druhé nejvyšší švédské lize, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům. Je to dobrý střelec s šikovnýma rukama, který by mohl být na českých kluzištích hodně vidět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Richard Pánik (Slovensko): Lausanne → Oceláři Třinec

Richard Pánik12.jpg

Dvaatřicetiletý útočník Richard Pánik zámořskou kariéru odstartoval v Tampě Bay, hrál taky za Toronto, Chicago a Arizonu, odkud odešel v létě roku 2019 jako volný hráč do Washingtonu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Po necelých dvou letech byl ale vyměněn do Detroitu a o pár měsíců později se stěhoval do New Yorku Islanders, odkud zamířil loni na podzim na hostování do švýcarského Lausanne.

Jeho osobním maximem v NHL je 44 kanadských bodů z ročníku 2016/17, kdy patřil Blackhawks. V minulé sezoně odehrál pouze 19 zápasů. Poté, co mu na začátku prázdnin skončila v zámoří smlouva, podepsal roční kontrakt s dvouletou opcí v Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Josh Kestner (USA): Lukko Rauma → Sparta Praha

Josh Kestner.jpg

Devětadvacetiletý Američan Josh Kestner působí na evropských kluzištích od sezony 2020/21, v níž hájil barvy finského klubu TPS Turku a vedl si nesmírně zdatně – v 59 zápasech posbíral 49 bodů za 24 branek a 25 asistencí. Následně zamířil do KHL a rok pobyl ve Vladivostoku, načež se před ročníkem 2022/23 vrátil do Finska, nikoli však do TPS, ale celku Lukko Rauma.

Kestner je týmovým hráčem, který hraje agresivní hokej a nebojí se osobních soubojů, přičemž se však může pochlubit velmi dobrými střeleckými schopnostmi a skvělou prací s hokejkou. Ve Spartě, kde podepsal smlouvu do konce sezony, si od něho hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kevin Czuczman (Kanada): Ilves Tampere → HC Litvínov

Kevin Czuczman1.jpg

Urostlý obránce Kevin Czuczman sice nikdy neprošel draftem, ale dostal šanci nakouknout do NHL – v sezoně 2013/14 naskočil do 13 střetnutí v za New York Islanders a v ročníku 2020/21 odehrál dva zápasy v dresu Pittsburghu. Většinu seniorské kariéry však strávil v soutěži AHL a nevedl si tam vůbec špatně.

Je to borec, který tvrdě pracuje pro mužstvo. Je velmi silný, poměrně rychlý a obratný, a umí to skvěle s pukem. Minulou sezonu strávil ve Finsku. Byl to jeho první ročník v Evropě, během něhož hájil barvy Ilvesu a v 31 zápasech posbíral šest bodů (2+4). Nyní se přesouvá do Litvínova, kde podepsal smlouvu do konce sezony 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Luke Adam (Kanada): Straubing Tigers → HC Plzeň

Luke Adam1.jpg

Třiatřicetiletý kanadský forvard Luke Adam by se mohl stát ozdobou příštího ročníku extraligy, v níž bude hájit barvy Plzně. Urostlý borec, který má stříbrnou medaili z mistrovství světa juniorů v roce 2010, prošel o dva roky dříve draftem NHL, ve kterém po něm ve druhém kole sáhlo Buffalo, za něž pak během čtyř sezon odehrál téměř devadesát utkání. Naposled se v elitní zámořské lize ukázal v ročníku 2013/14, kdy se mihl v Columbusu, pak už působil pouze ve farmářských týmech v AHL.

V roce 2016 nabral směr na východ a usadil se v německé nejvyšší lize, kde během sedmi uplynulých sezon patřil k osobnostem soutěže. V dresech Mannheimu, Düsseldorfu, Norimberku, Iserlohnu a Straubingu odehrál přes tři stovky utkání a posbíral 233 bodů (89+144). Je to silný hráč s perfektní střelou, je rychlý a pracuje pro mužstvo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud