Marko Daňo (Slovensko) – Oceláři Třinec  Marko Daňo patřil k velkým talentům slovenského hokeje. V roce 2013 dokonce prošel v prvním kole draftu, jenže v Columbusu odehrál jedinou sezonu. Následně hrál v Chicagu a Winnipegu, odkud před sezonou 2018/19 zamířil do Colorada. Za Avalanche však nastoupil jen do osmi zápasů, v nichž nebodoval. Před ročníkem 2019/20 se vrátil do Columbusu, ale drtivou část odehrál ve farmářském celku. V dresu Blue Jackets naskočil jen do tří zápasů, ovšem vyšel bodově naprázdno. V minulé sezoně se mihl v Trenčíně a pak hrál v nižší zámořské soutěži AHL v dresu Manitoba Moose. Těsně před startem extraligy podepsal šestadvacetiletý útočník smlouvu na dva měsíce s opcí do konce sezony s Oceláři z Třince a vypadá to, že se vyplácí. V sedmi zápasech už nastřílel tři góly. Profimedia.cz

Marko Daňo (Slovensko) – Oceláři Třinec
Marko Daňo patřil k velkým talentům slovenského hokeje. V roce 2013 dokonce prošel v prvním kole draftu, jenže v Columbusu odehrál jedinou sezonu. Následně hrál v Chicagu a Winnipegu, odkud před sezonou 2018/19 zamířil do Colorada. Za Avalanche však nastoupil jen do osmi zápasů, v nichž nebodoval. Před ročníkem 2019/20 se vrátil do Columbusu, ale drtivou část odehrál ve farmářském celku. V dresu Blue Jackets naskočil jen do tří zápasů, ovšem vyšel bodově naprázdno. V minulé sezoně se mihl v Trenčíně a pak hrál v nižší zámořské soutěži AHL v dresu Manitoba Moose. Těsně před startem extraligy podepsal šestadvacetiletý útočník smlouvu na dva měsíce s opcí do konce sezony s Oceláři z Třince a vypadá to, že se vyplácí. V sedmi zápasech už nastřílel tři góly. Profimedia.cz

Pořád se posiluje. 4 cizinci, kteří přišli během září do české extraligy ze zahraničních klubů

Aktuální ročník české extraligy odstartoval 8. září. I během prvního podzimního měsíce však do nejvyšší soutěže proudí nové posily, mezi nimiž jsou také cizinci ze zahraničních klubů.

Tuzemská extraliga už dávno nepatří jen Čechům. Za uplynulá léta jsme si zvykli na to, že dresy oddílů v nejvyšší soutěži obléká řada hráčů ze zahraničí. Během září jich stačilo do ligy zamířit několik. Někteří už v extralize v minulosti působili a vracejí se do známého prostředí, jiní přicházejí do soutěže jako nováčci. V následujících kapitolách najdete čtyři cizince, kteří do ligy přišli od 1. září ze zahraničních klubů.

Pokračování 2 / 5

Marko Daňo (Slovensko) – Oceláři Třinec

Marko Daňo-Třinec.jpg

Marko Daňo patřil k velkým talentům slovenského hokeje. V roce 2013 dokonce prošel v prvním kole draftu, jenže v Columbusu odehrál jedinou sezonu. Následně hrál v Chicagu a Winnipegu, odkud před sezonou 2018/19 zamířil do Colorada. Za Avalanche však nastoupil jen do osmi zápasů, v nichž nebodoval. Před ročníkem 2019/20 se vrátil do Columbusu, ale drtivou část odehrál ve farmářském celku. V dresu Blue Jackets naskočil jen do tří zápasů, ovšem vyšel bodově naprázdno.

V minulé sezoně se mihl v Trenčíně a pak hrál v nižší zámořské soutěži AHL v dresu Manitoba Moose. Těsně před startem extraligy podepsal šestadvacetiletý útočník smlouvu na dva měsíce s opcí do konce sezony s Oceláři z Třince a vypadá to, že se vyplácí. V sedmi zápasech už nastřílel tři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Martins Dzierkals (Lotyšsko) – HC Plzeň

Martins Dzierkals.jpg

Lotyšský útočník Martins Dzierkals je extraligovým nováčkem. Do české nejvyšší soutěže přišel Dinama Riga, v jehož dresu v minulé sezoně KHL zaznamenal 24 bodů (10+14) v 52 zápasech. Vidět jsme ho mohli také na mistrovství světa. Zkušenosti má také z finské Liigy i ze zámoří, kde působil v juniorských soutěžích mihl se také v soutěži AHL. V roce 2015 byl draftován Torontem, ale v NHL si nikdy nezahrál.

Nedlouho před startem extraligové sezony se na rok upsal Plzni a vypadá to, že Západočechům tento tahy vyšel. Čtyřiadvacetiletý Dzierkals se zatím prezentuje jako významná posila mužstva. V sedmi zápasech posbíral do statistik pět bodů za gól a čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stuart Percy (Kanada) – Motor České Budějovice

Percy.jpg

Obránce Stuart Percy patřil k velkým nadějím kanadského hokeje. V roce 2011 po něm v draftu NHL sáhlo už v prvním kole Toronto, ale v elitní zámořské lize pak odehrál všehovšudy jen tucet zápasů, v nichž posbíral do statistik tři asistence. Až do roku 2020 bojoval o svou šanci ve farmářských týmech v AHL, jenže pak zřejmě pochopil, že NHL je pro něj uzavřenou záležitostí a vydal se do Evropy. V minulém ročníku hájil barvy klubu Vaasan Sport ve finské lize a před pár dny se do konce aktuální sezony upsal Českým Budějovicím.

Foto: hcmotor.cz

Pokračování 5 / 5

Kristian Afanasjev (Rusko) – HC Vítkovice

Afanasjev.jpg

Třiadvacetiletý útočník Kristian Afanasjev se narodil v Mexiku, hokejově vyzrával v Severní Americe, hrál ve Finsku i v Rusku a nyní se zkusí prosadit v české extralize. V minulém ročníku hrál nejvyšší finskou soutěž v dresu Jukuritu a nevedl si zle – ve 32 zápasech nastřílel devět branek a k nim přidal čtyři nahrávky. V Ostravě se domluvil na měsíčním zkušebním kontraktu a pokud budou jeho výkony odpovídat představám trenérů, mohl by smlouvu prodloužit do konce sezony.

Foto: hc-vitkovice.cz

Doporučujeme

Články odjinud