Christos Zafeiris  Loni v lednu do Slavie přišel také Christos Zafeiris. Okolo mladého norského záložníka kroužila spousta klubů, on si ale nakonec vybral Slavii. Své kvality ukázal hned na jaře, stejně tak patřil k oporám týmu i během podzimu. Dvacetiletý mladík s fotbalem začínal v Panathinaikosu Atény, do Prahy ovšem přišel z norského Haugesundu. V současné chvíli má na kontě 31 ligových startů, tři góly a čtyři nahrávky.
 Sheriff Sinyan  Sešívaní okolo něj kroužili už déle, jeho příchod ale nakonec dotáhli až v létě. Sheriff Sinyan dorazil do Edenu z Molde, ovšem zraněný. Sedmadvacetiletý stoper z Gambie na podzim zasáhl do čtyř ligových zápasů, celkem v nich odehrál přes padesát minut. Na jaře by mohl dostat více prostoru.
 Conrad Wallem  Stejně jako Sinyan přišel do Slavie v létě. Conrad Wallem, jenž v mládežnických kategoriích nastupoval za norskou reprezentaci, dorazil z týmu Odds BK. Během podzimu vyzkoušel v Edenu několik postů, nakonec se usadil i v základní sestavě. V lize dal dva góly a přidal tři nahrávky.
 El Hadji Malick Diouf  Dosud poslední posila Slavie. Čerstvě devatenáctiletý levý wingbek přišel z norského Tromsö, kterému sešívaní poslali v první fázi okolo dvou milionů eur. El Hadji Malick Diouf ze Senegalu podepsal v Edenu smlouvu do června roku 2028.
5
Fotogalerie

Populární přestupová trasa. 5 hráčů, kteří během jediného roku přišli z Norska do Slavie

Slavia přezimovala na druhém místě tabulky Fortuna ligy. Její ambice jsou ale vyšší - sešívaní neberou nic jiného než titul. I proto tým z Edenu zbrojí. A opět loví v Norsku.

Svého času Slavia lovila posily v Liberci. V posledních přestupních obdobích se ale sešívaní dívají spíše za hranice. Během uplynulého roku se pak Pražané zaměřili především na norský trh, ze kterého od loňského ledna přivedli už pět posil.

Mimochodem, v Norsku už lovila i Sparta, která naposledy představila záložníka Markuse Solbakkena. Ale zpátky ke Slavii. Které hráče z Norska do svého kádru přivedla? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Igoh Ogbu

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský stoper přišel do Slavie loni v lednu. Igoh Ogbu dorazil z Lilleströmu, předtím působil i v dalších norských klubech, mimo jiné prošel taky Rosenborgem. V Edenu se ihned stal jednou z opor, brzy ho nejspíš čeká posun výš.

Foto: Michal Sváček / MAFRA / Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Christos Zafeiris

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni v lednu do Slavie přišel také Christos Zafeiris. Okolo mladého norského záložníka kroužila spousta klubů, on si ale nakonec vybral Slavii. Své kvality ukázal hned na jaře, stejně tak patřil k oporám týmu i během podzimu. Dvacetiletý mladík s fotbalem začínal v Panathinaikosu Atény, do Prahy ovšem přišel z norského Haugesundu. V současné chvíli má na kontě 31 ligových startů, tři góly a čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Sheriff Sinyan

Sheriff Sinyan Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Sešívaní okolo něj kroužili už déle, jeho příchod ale nakonec dotáhli až v létě. Sheriff Sinyan dorazil do Edenu z Molde, ovšem zraněný. Sedmadvacetiletý stoper z Gambie na podzim zasáhl do čtyř ligových zápasů, celkem v nich odehrál přes padesát minut. Na jaře by mohl dostat více prostoru.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Conrad Wallem

Conrad Wallem Slavia.jpg

Stejně jako Sinyan přišel do Slavie v létě. Třiadvacetiletý Conrad Wallem, jenž v mládežnických kategoriích nastupoval za norskou reprezentaci, dorazil z týmu Odds BK. Během podzimu vyzkoušel v Edenu několik postů, nakonec se usadil i v základní sestavě. V lize dal dva góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

El Hadji Malick Diouf

getthumbnail.jpg

Dosud poslední posila Slavie. Čerstvě devatenáctiletý levý wingbek přišel z norského Tromsö, kterému sešívaní poslali v první fázi okolo dvou milionů eur. El Hadji Malick Diouf ze Senegalu podepsal v Edenu smlouvu do června roku 2028. Slavia si od něj hodně slibuje.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud