Michael Frolík (Lausanne)   Ještě v roce 2019 patřil k hlavním hvězdám českého týmu na mistrovství světa, jenže pak se jeho kariéra přibrzdila. Role Michaela Frolíka v NHL slábla a třiatřicetiletý útočník se před pár dny rozhodl k návratu do Evropy. Nově bude hrát za švýcarské Lausanne, které spoluvlastní olympijský šampion z Nagana Petr Svoboda. V NHL Frolík postupně prošel Floridou, Chicagem, s nímž získal Stanley Cup, Winnipegem, Calgary, Buffalem a loni si připsal osm startů za Montreal. Před letošní sezonou se zkoušel prosadit do kádru St. Louis, místo v NHL už ale nezískal, a tak poprvé v kariéře vyzkouší švýcarskou soutěž. 
 Jan Kovář (Zug)   Kapitán českého týmu z posledního mistrovství světa několik let patřil k hlavním hvězdám KHL, ve které nastupoval za Magnitogorsk. Jan Kovář se dříve zkoušel prosadit i do NHL, v té ale zůstal těsně před branami. V průběhu sezony 2018/19 proto přišel do Plzně a do Ruska se už nevrátil. Místo toho v roce 2019 zamířil do Švýcarska a nyní je už třetím rokem oporou Zugu. Loni se v základní části dostal na 63 bodů a dalších patnáct jich přidal v play-off, které se svým týmem po dlouhých třiadvaceti letech vyhrál. 
 Jiří Sekáč (Lausanne)  Jiří Sekáč si během dvou let v NHL zahrál za Montreal, Anaheim, Chicago a Arizonu. Pak se vrátil do Evropy a pokračoval v KHL, ve které postupně prošel Kazaní, moskevským CSKA a loni hájil barvy Omsku, se kterým získal Gagarinův pohár. Po sezoně se však devětadvacetiletý útočník posunul dál a zamířil do švýcarského Lausanne. Na kontě má tři góly a čtyři nahrávky. 
 Matěj Stránský (Davos)  V uplynulé extraligové sezoně nasázel 33 branek a stal se elitním kanonýrem soutěže, kterou poté s Třincem celou vyhrál. Startoval i na mistrovství světa a poté zamířil do Švýcarska. Konkrétně do Davosu, kde osmadvacetiletý útočník, který se dříve snažil prokousat do prvního týmu Dallasu Stars, rychle navázal na své extraligové výkony. Aktuálně má Matěj Stránský na kontě čtyři góly a šest asistencí. Dříve hrával taky ve Švédsku a Rusku. 
5
Fotogalerie

Populární destinace. 5 známých českých hokejistů, kteří zakotvili ve Švýcarsku

Švýcarsko bylo vždy místem, kam chodili čeští hokejisté rádi. A platí to i v letošní sezoně.

Krásná země, skvělý život, vysoké výdělky, parádní hokej. Důvodů, proč úspěšní hokejisté chodí do Švýcarska, je několik. I letos působí ve švýcarské National League několik Čechů - a jména pěti nejznámějších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Roman Červenka (Rapperswil-Jona) 

Roman Červenka Švýcarsko 21.jpg

Zřejmě už bývalý reprezentační útočník, který si zahrál na třech olympijských turnajích, toho během své kariéry zažil hodně. Zářil v extralize, okusil i NHL, hrál za Omsk nebo Petrohrad, od roku 2016 je ale ve Švýcarsku. Nejprve nastupoval za Fribourg-Gottéron, jeden rok byl v Curychu a nyní je už třetí sezonu v týmu Rapperswil-Jona. Loni se pětatřicetiletý Roman Červenka dostal na 51 kanadských bodů, letos jich má na kontě už 17 (5+12). 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michael Frolík (Lausanne) 

Michael Frolík Montreal.jpg

Ještě v roce 2019 patřil k hlavním hvězdám českého týmu na mistrovství světa, jenže pak se jeho kariéra přibrzdila. Role Michaela Frolíka v NHL slábla a třiatřicetiletý útočník se před pár dny rozhodl k návratu do Evropy. Nově bude hrát za švýcarské Lausanne, které spoluvlastní olympijský šampion z Nagana Petr Svoboda.

V NHL Frolík postupně prošel Floridou, Chicagem, s nímž získal Stanley Cup, Winnipegem, Calgary, Buffalem a loni si připsal osm startů za Montreal. Před letošní sezonou se zkoušel prosadit do kádru St. Louis, místo v NHL už ale nezískal, a tak poprvé v kariéře vyzkouší švýcarskou soutěž. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Kovář (Zug) 

Jan Kovář Švýcarsko 21.jpg

Kapitán českého týmu z posledního mistrovství světa několik let patřil k hlavním hvězdám KHL, ve které nastupoval za Magnitogorsk. Jan Kovář se dříve zkoušel prosadit i do NHL, v té ale zůstal těsně před branami.

V průběhu sezony 2018/19 proto přišel do Plzně a do Ruska se už nevrátil. Místo toho v roce 2019 zamířil do Švýcarska a nyní je už třetím rokem oporou Zugu. Loni se v základní části dostal na 63 bodů a dalších patnáct jich přidal v play-off, které se svým týmem po dlouhých třiadvaceti letech vyhrál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jiří Sekáč (Lausanne) 

Jiří Sekáč Švýcarsko 21.jpg

Jiří Sekáč si během dvou let v NHL zahrál za Montreal, Anaheim, Chicago a Arizonu. Pak se vrátil do Evropy a pokračoval v KHL, ve které postupně prošel Kazaní, moskevským CSKA a loni hájil barvy Omsku, se kterým získal Gagarinův pohár. Po sezoně se však devětadvacetiletý útočník posunul dál a zamířil do švýcarského Lausanne. Na kontě má tři góly a čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Stránský (Davos) 

Matěj Stránský ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V uplynulé extraligové sezoně nasázel 33 branek a stal se elitním kanonýrem soutěže, kterou poté s Třincem celou vyhrál. Startoval i na mistrovství světa a následně zamířil do Švýcarska. Konkrétně do Davosu, kde osmadvacetiletý útočník, který se dříve snažil prokousat do prvního týmu Dallasu Stars, rychle navázal na své extraligové výkony. Aktuálně má Matěj Stránský na kontě čtyři góly a šest asistencí. Dříve hrával taky ve Švédsku a Rusku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud