Slavii v létě opustili Simon Deli, Michael Ngadeu či Jaromír Zmrhal. V zimě odešli Tomáš Souček s Milanem Škodou nebo Josefem Hušbauerem, sešívaní přesto zvládli titul obhájit.  Pod ligový triumf se podepsalo i dvanáct hráčů, kteří ligu vyhráli poprvé. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto:   Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Slavii v létě opustili Simon Deli, Michael Ngadeu či Jaromír Zmrhal. V zimě odešli Tomáš Souček s Milanem Škodou nebo Josefem Hušbauerem, sešívaní přesto zvládli titul obhájit. Pod ligový triumf se podepsalo i dvanáct hráčů, kteří ligu vyhráli poprvé. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 Jakub Markovič - Osmnáctiletý gólman si na začátku sezony odbyl ligovou premiéru a vychytal výhru proti Bohemians 1905. Stala se z něj nová brankářská dvojka sešívaných. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Hovorka - Ve Spartě ho dříve nechtěli, v létě na něj ale vsadila Slavia a udělala skvěle. David Hovorka se ihned stal lídrem zadních řad a zářil i v Lize mistrů. Jenže na podzim se zranil a do hry už nenaskočil. Foto: Profimedia.cz
 Mohamed Tijani - Stopera z Pobřeží slonoviny v zimě vábila Sparta, nakonec od něj ale dala ruce pryč a Mohamed Tijani skončil ve Slavii, která ho přivedla na hostování z Jihlavy. Za sešívané ale odehrál jen dva zápasy a po ligovém restartu už se na hřiště nedostal. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Zima - Přestože měl na kontě jen dva ligové starty, Slavia za něj v zimě zaplatila okolo třiceti milionů korun a přivedla ho z Olomouce. Devatenáctiletý David Zima v Edenu nezačal moc přesvědčivě, po ligovém restartu ale nabral parádní formu a stal se z něj jeden ze základních stavebních kamenů. Při výhře v Ostravě dal i první ligový gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
13
Fotogalerie

Poprvé na vrcholu. Podívejte se, kterých 12 hráčů Slavie získalo svůj premiérový titul

Slavia to dokázala, ve středu porazila Plzeň a obhájila ligový titul. Pod ten je podepsaná i řada nováčků.

Nicolae Stanciu titul Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavii v létě opustili Simon Deli, Michael Ngadeu či Jaromír Zmrhal. V zimě odešli Tomáš Souček s Milanem Škodou nebo Josefem Hušbauerem, sešívaní přesto zvládli titul obhájit. Pod ligový triumf se podepsalo i dvanáct hráčů, kteří ligu vyhráli poprvé. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 13

Jakub Markovič

Jakub Markovič Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Osmnáctiletý gólman si na začátku sezony odbyl ligovou premiéru a vychytal výhru proti Bohemians 1905. Stala se z něj nová brankářská dvojka sešívaných.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 13

David Hovorka

David Hovorka Slavia.jpg

Ve Spartě ho dříve nechtěli, v létě na něj ale vsadila Slavia a udělala skvěle. David Hovorka se ihned stal lídrem zadních řad a zářil i v Lize mistrů. Jenže na podzim se zranil a do hry už nenaskočil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stopera z Pobřeží slonoviny v zimě vábila Sparta, nakonec od něj ale dala ruce pryč a Mohamed Tijani skončil ve Slavii, která ho přivedla na hostování z Jihlavy. Za sešívané ale odehrál jen dva zápasy a po ligovém restartu už se na hřiště nedostal.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 13

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Přestože měl na kontě jen dva ligové starty, Slavia za něj v zimě zaplatila okolo třiceti milionů korun a přivedla ho z Olomouce. Devatenáctiletý David Zima v Edenu nezačal moc přesvědčivě, po ligovém restartu ale nabral parádní formu a stal se z něj jeden ze základních stavebních kamenů. Při výhře v Ostravě dal i první ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 13

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Do Slavie přišel v létě jako možná náhrada za Vladimíra Coufala. Ten ale v Edenu zůstal a bývalá opora Jablonce to měla složité. Na jaře ale Tomáš Holeš našel místo ve středu zálohy a vede si velmi dobře. Ve třinácti zápasech dal jeden gól – shodou okolností právě Jablonci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

Ladislav Takács

Ladislav Takácz Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla během podzimu na hostování z Mladé Boleslavi. Ladislav Takács v Edenu zaujal a v zimě přišel do Edenu natrvalo. Odváděl velmi dobré výkony, do posledních tří zápasů ale třiadvacetiletý univerzál naskočil vždy jen jako střídající hráč.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 13

Patrik Hellebrand

Patrik Hellebrand Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

První titul v kariéře slaví také Patrik Hellebrand, jenž dorazil v zimě ze Slovácka. Do základní sestavy sešívaných se sice neprosadil, ovšem ve svých sedmi startech, které má na kontě, ukázal zajímavý potenciál. Stále mu je teprve 21 let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 13

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dalším nováčkem v Edenu je Oscar Dorley. Jednadvacetiletý záložník z Libérie dorazil v zimě z Liberce, kde patřil k oporám. Ve Slavii si připsal premiéru v neúspěšném duelu se Slováckem a pak přidal už jen dva epizodní starty v duelech s Baníkem a Plzní. V Edenu si od něj ale hodně slibují.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 13

Lukáš Provod

Lukáš Provod Slavia.jpg

Stejně jako Takács přišel do Slavie v průběhu podzimu. Lukáš Provod dorazil z Českých Budějovic a na jaře toho odehrál hodně. Třiadvacetiletému záložníkovi pomohlo zranění Petera Olayinky, dostal se do základní sestavy a vypracoval se v důležité články mistrovské party.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia roh.jpg

Ve Spartě na titul nedosáhl, v Edenu už se ale nejdražší ligový hráč všech dob dočkal. Nicolae Stanciu se sice rozjížděl pomaleji než se čekalo, nakonec si ale přivykl na herní styl Slavie a nyní má na kontě už čtyři góly a devět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

Júsuf Hilál

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Je otázkou, co s ním bude dál. Od sedmadvacetiletého reprezentanta z Bahrajnu toho totiž ve Slavii čekali víc. Júsuf Hilál zasáhl do 14 zápasů, vstřelil ale jediný gól, navíc z penalty. A to je na útočníka málo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 13 / 13

Petar Musa

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý chorvatský útočník se do Slavie vrátil v zimě z hostování v Liberci, za který vstřelil sedm branek. V Edenu se zatím trefil čtyřikrát a stále je ve hře o korunu pro krále střelců.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud