Poprask okolo Schicka. 11 klubů, které v posledních týdnech (údajně) chtěly českého útočníka

Nedaří se mu, přesto je na roztrhání. Alespoň tedy podle přestupových spekulací, které už Patrika Schicka posílaly do Anglie, Německa či Španělska. Reprezentační útočník však zůstává v Itálii.

Třiadvacetiletý útočník odehrál v aktuální sezoně za AS Řím 21 ligových zápasů, ve kterých dal pouhé dvě branky. To je na útočníka, který stál téměř miliardu korun, zatraceně málo. Není proto divu, že se neustále spekuluje o jeho odchodu a v zákulisí padá jeden klub za druhým. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Borussia Dortmund

Patrik Schick AS gól.jpg

Dres Borussie dříve oblékali Patrik Begrer, Tomáš Rosický a Jan Koller, od té doby ale za Dortmund žádný český fotbalista nehrál. Vestfálský klub však nyní údajně krouží okolo Schicka, o čemž na svém webu informoval novinář Alfredo Pedulla z televizní stanice Sportitalia. Borussia byla až do posledního kola v Německu první, jenže po pětigólovém výprasku od Bayernu spadla na druhé místo a boj o titul už nemá ve svých rukou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Everton FC

Patrik Schick AS Řím.jpg

Klub z Liverpoolu neprožívá ideální sezonu. Everton je aktuálně až jedenáctý a v Premier League už v podstatě o nic nehraje. Ambice týmu jsou však vyšší a dá se čekat, že The Toffees budou v létě utrácet. Jednou z vytipovaných posil je prý právě Schick.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

RB Lipsko

Patrik Schick AS 2019.jpg

Další z německých klubů, který prý sleduje Schicka. Lipsko je aktuálně třetí a příští rok by zase mělo hrát Ligu mistrů. Nejlepším střelcem týmu je patnáctigólový Yussuf Poulsen, jen o dva zásahy méně má na kontě Timo Werner, okolo něhož však krouží přední evropské velkokluby. Nahradí ho právě Schick?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Další zájemci

Patrik Schick AS Řím 2.jpg

Už dříve se spekulovalo o Schickově možném návratu do Sampdorie, odkud do Říma zamířil. V zimě se psalo také o Cardiffu, který sháněl náhradu za Emiliana Salu. „Nabídky na něj jsou, zrovna dnes jsem hovořil s dvěma kluby Premier League. Ale musel jsem je odmítnout a Cardiff mezi nimi nebyl," uvedl však tehdy hráčův agent Pavel Paska

Před pár měsíci okolo něj údajně kroužila také Boloňa, Parma a Udine, psalo se rovněž o Seville, Valladolidu či Arsenalu, český útočník ale zůstává minimálně do léta v Římě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud