Jan Kuchta  Další z možností. Jan Kuchta sice neumí s míčem u nohy to, co Schick, instinkt na góly má ale pořádný. Loni dal v lize patnáct branek a letos na podzim se v dresu Slavie trefil devětkrát. Záleží na tom, kolik prostoru bude dostávat v moskevském Lokomotivu, do kterého v zimě přestoupil. 
 Michael Krmenčík   Ne, nepatří mezi oblíbence českého fotbalového národa. Na druhou stranu, s reprezentací má už dostatek zkušeností a v národním týmu dal několik důležitých branek. Jenže osmadvacetiletý útočník, který hostuje z Brugg ve Slavii, není v pohodě. Aktuálně navíc není fit, a tak se o víkendu rozehrával alespoň za slávistické béčko. Na to, aby českému týmu vystřílel postup na mistrovství světa, to momentálně není. 
 Tomáš Pekhart  Loni měl formu jako hrom a dostal se i na EURO. V národním týmu toho ale moc neodehrál a ani toho moc neukázal. Letos navíc přišel o své výsadní postavení ve Wisle Krakov a na kontě má jen tři branky. Na druhou stranu, v posledních zápasech hraje pravidelně. 
 Matěj Vydra  Je jedním z mála hráčů, který hraje Premier League. Ovšem že by v Burnley dostával hodně prostoru, to se říct nedá. Matěj Vydra sbírá minuty jen po kouscích a do posledních čtyř ligových zápasů ani nezasáhl. V reprezentaci dostal už hodně šancí, nikdy ale vyloženě nezářil. 
6
Fotogalerie

Poplach v reprezentaci, Schick je mimo hru. 10 útočníků, kteří ho mohou nahradit v baráži o postup do Kataru

Měl být hlavní českou zbraní v baráži o postup na mistrovství světa. Jenže Patrik Schick se zranil a fotbalový národ se děsí, co se bude dít.

Patrik Schick dal pět branek na letním EURU, v letošní bundesligové sezoně se prosadil už dvacetkrát, jenže teď je mimo hru a jeho start v baráži o postup na světový šampionát je v ohrožení. Náhrada za něj neexistuje! Kdo by tedy místo něj mohl dostat šanci? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Adam Hložek 

GetFile (77).jpg

Dost možná se právě on stane tím, kdo Schicka nahradí. Jenže post, na kterém nastupuje Schick, není místem, kde se Adam Hložek ze Sparty cítí úplně nejlépe. Navíc je mu teprve devatenáct let, a tak je otázkou, jak by se s tak velkým tlakem vypořádal. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jan Kuchta 

profimedia-0658439488.jpg

Další z možností. Jan Kuchta sice neumí s míčem u nohy to, co Schick, instinkt na góly má ale pořádný. Loni dal v lize patnáct branek a letos na podzim se v dresu Slavie trefil devětkrát. Záleží na tom, kolik prostoru bude dostávat v moskevském Lokomotivu, do kterého v zimě přestoupil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Michael Krmenčík 

GetFile (79).jpg

Ne, nepatří mezi oblíbence českého fotbalového národa. Na druhou stranu, s reprezentací má už dostatek zkušeností a v národním týmu dal několik důležitých branek. Jenže osmadvacetiletý útočník, který hostuje z Brugg ve Slavii, není v pohodě. Aktuálně navíc není fit, a tak se o víkendu rozehrával alespoň za slávistické béčko. Na to, aby českému týmu vystřílel postup na mistrovství světa, to momentálně není. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Tomáš Pekhart 

GetFile (80).jpg

Loni měl formu jako hrom a dostal se i na EURO. V národním týmu toho ale moc neodehrál a ani toho moc neukázal. Letos navíc přišel o své výsadní postavení ve Wisle Krakov a na kontě má jen tři branky. Na druhou stranu, v posledních zápasech hraje pravidelně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Matěj Vydra 

GetFile (76).jpg

Je jedním z mála hráčů, který hraje Premier League. Ovšem že by v Burnley dostával hodně prostoru, to se říct nedá. Matěj Vydra sbírá minuty jen po kouscích a do posledních čtyř ligových zápasů ani nezasáhl. V reprezentaci dostal už hodně šancí, nikdy ale vyloženě nezářil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočníci z ligy 

GetFile (78).jpg

Pokud bude Schick mimo, tak reprezentace nemá moc kde brát. Jednou z šancí je, že by se blýskl někdo v domácí lize. Sedm branek má na kontě útočník Baníku Jiří Klíma, který je ve slušné formě. V úvodních dvou jarních kolech se trefil plzeňský Tomáš Chorý, osm branek má na kontě Ondřej Lingr ze Slavie, jenž na hrotu taky dokáže zahrát. Zajímavý potenciál nabízí sparťanský Tomáš Čvančara, který se na podzim prosadil na evropské scéně i v reprezentační jednadvacítce. Nebo by snad dostal šanci veterán Milan Škoda z Mladé Boleslavi? Nebude to jednoduché rozhodování.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud