Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň)  V současném týmu je plzeňský kapitán Jakub Brabec, po jehož boku ve Viktorce nejčastěji nastupoval Lukáš Hejda. Západočechům letošní sezona nevyšla, jednatřicetiletý stoper si ale držel pevné místo v sestavě a dal i tři góly. V národním týmu však dosud odehrál pouhé dvě minuty - v roce 2014 v duelu s Rakouskem.  Foto: Profimedia.cz
 Stefan Simič (Hajduk Split) Mluvilo se o něm jako o obrovské naději českého fotbalu. Aby taky ne, když šestadvacetiletý Stefan Simič patřil milánskému AC. Pozvánky národního týmu jej dlouho míjely, a tak měl nabídky srbské, chorvatské i bosenské reprezentace. V roce 2017 se však dočkal premiéry v českém týmu a odehrál utkání proti Kataru, jenže od té doby nastoupil už jen na jeden poločas proti Severními Irsku. V chorvatském Splitu nastupuje pravidelně, trenér Jaroslav Šilhavý ho ale i nadále přehlíží. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Patrizio Stronati (Baník Ostrava)  O jeho možné pozvánce se hovořilo už před nominací a zdá se, že je ve hře stále. Patrizio Stronati se řadí mezi nejlepší stopery ligy a v 26 letech je velkou oporou Baníku. Ten o něj ale možná přijde, jelikož jej stále láká maďarský Puskás. Případná účast na evropském šampionátu by jeho cenu mohla ještě zvýšit.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Pavelka (Sparta Praha)  V úvahu připadá také povolání Davida Pavelky. Ten je sice povoláním defenzivní záložník, ovšem během uplynulé sezony ve Spartě několikrát ukázal, že umí hrát i na stoperu. Kouč Šilhavý jej navíc velmi dobře zná a třicetiletý Pavelka patří mezi jeho oblíbence. Dostane ještě šanci?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Poplach v reprezentaci. 5 českých stoperů, kteří se ještě mohou dostat na EURO

Přátelské utkání české fotbalové reprezentace v Itálii dopadlo tragicky. Jenže může být ještě hůř. Národnímu týmu se hroutí už tak nefungující střed obrany.

Ondřej Kúdela je vinou trestu mimo hru. Davida Hovorku, Václava Jemelku nebo Tomáše Petráška trápí zdravotní problémy a fit teď nejsou ani Tomáš Kalas s Ondřejem Čelůstkou, kteří se dostali do nominace na EURO. V současné době jsou zdraví jen David Zima s Jakubem Brabcem a kouč Jaroslav Šilhavý možná bude muset povolat náhradníky. Na koho může ukázat? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Tomáš Břečka (Kasimpasa SK) 

Tomáš Břečka Kasimpasa.jpg

Na kontě má jediný start v reprezentační jednadvacítce, za seniorský národní tým ještě nehrál, přesto nabízí zajímavou alternativu. Sedmadvacetiletý Tomáš Břečka je hráčem Kasimpasy a v letošním ročníku turecké ligy nastupoval pravidelně. Je však otázkou, jak by bývalý bek Jablonce a Slovácka zvládl atmosféru velkého turnaje. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň) 

Lukáš Hejda CSKA.jpg

V současném týmu je plzeňský kapitán Jakub Brabec, po jehož boku ve Viktorce nejčastěji nastupoval Lukáš Hejda. Západočechům letošní sezona nevyšla, jednatřicetiletý stoper si ale držel pevné místo v sestavě a dal i tři góly. V národním týmu však dosud odehrál pouhé dvě minuty - v roce 2014 v duelu s Rakouskem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Stefan Simič (Hajduk Split) 

Stefan Simič ČR 2 Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Mluvilo se o něm jako o obrovské naději českého fotbalu. Aby taky ne, když šestadvacetiletý Stefan Simič patřil milánskému AC. Pozvánky národního týmu jej dlouho míjely, a tak měl nabídky srbské, chorvatské i bosenské reprezentace. V roce 2017 se však dočkal premiéry v českém týmu a odehrál utkání proti Kataru, jenže od té doby nastoupil už jen na jeden poločas proti Severními Irsku. V chorvatském Splitu nastupuje pravidelně, trenér Jaroslav Šilhavý ho ale i nadále přehlíží.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrizio Stronati (Baník Ostrava) 

Patrizio Stronati Baník 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

O jeho možné pozvánce se hovořilo už před nominací a zdá se, že je ve hře stále. Patrizio Stronati se řadí mezi nejlepší stopery ligy a v 26 letech je velkou oporou Baníku. Ten o něj ale možná přijde, jelikož jej stále láká maďarský Puskás. Případná účast na evropském šampionátu by jeho cenu mohla ještě zvýšit. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Pavelka (Sparta Praha) 

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V úvahu připadá také povolání Davida Pavelky. Ten je sice povoláním defenzivní záložník, ovšem během uplynulé sezony ve Spartě několikrát ukázal, že umí hrát i na stoperu. Kouč Šilhavý jej navíc velmi dobře zná a třicetiletý Pavelka patří mezi jeho oblíbence. Dostane ještě šanci? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud