Poplach v Plzni. 5 hráčů, kteří určitě nestihnou úvodní kvalifikaci Ligy mistrů

Pavel Vrba řeší nečekaný problém. Viktorka prohrála úterní přípravné utkání s Fürthem vysoko 1:5 a navíc přišla o klíčové hráče základní sestavy. Vzhledem k tomu, že se blíží start Plzně v kvalifikaci o Ligu mistrů, bijí na západě Čech na poplach.

Untitled 1.jpg

Žádné další posily, kádr se bude jen zužovat. Takové byly plány staronového kouče Vrby, kterému však nyní přibyly vrásky na čele. Blíží se totiž úvodní zápas Viktorky v kvalifikaci o Ligu mistrů a už teď je jisté, že do utkání nezasáhne pět opor základní sestavy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Dlouholetá brankářská jednička je mimo hru. Matúš Kozáčik musel na operaci s kolenem a Viktorka místo něj přivedla náhradu. Z Příbrami dorazil gólman s reprezentačními zkušenostmi Aleš Hruška, který se porve o místo s Petrem Bolkem. Kdy se vrátí Kozáčik? Začátek sezony rozhodně nestihne.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Velká ztráta. Třiatřicetiletý lídr zadních řad se zranil při rozcvičce před úterním přátelákem s Fürthem a nějakou dobu si nezahraje. „Vyšetření odhalila vážná svalová poranění, která si vyžádají delší čas na léčení,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek. Bývalý reprezentační stoper nebude chybět jen na hřišti, ale také v kabině.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Plzni nebude chybět jen Hubník, ale také další stoper základní sestavy Lukáš Hejda. Ten zmešká úvodní pohárové utkání kvůli karetnímu trestu, který si přenesl z loňského střetnutí s Austrií Vídeň, kdy byl vyloučen. To otevírá cestu do sestavy pro Tomáše Hájka s Janem Baránkem, i jeho ale trápily zdravotní problémy.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Limberský

David Limberský 3.jpg

Stejnou větu jako u Hubníka pronesl Šádek také ve spojení s Limberským. Bývalý reprezentační bek a účastník dvou evropských šampionátů má vážné svalové poranění, které si přivodil v posledním přátelském duelu. Nedávno se spekulovalo o jeho odchodu, trenér Vrba s ním však počítal do základní sestavy. Z kádru tak vypadl Erik Janža, ten by se ale nyní Viktorce náramně hodil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Limberského by teoreticky mohl nahradit Jan Kovařík, ten si ale delší dobu nezahraje. Devětadvacetiletý krajní záložník či obránce se zranil během jednoho z tréninků a následné vyšetření odhalilo zlomeninu. „Honza dnes odjede domů do Plzně, kde se ihned podrobí zákroku,“ uvedl Šádek. Termín návratu zatím nebyl stanoven.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud