Z kádru Slavie jde znovu strach. Tím spíš, když do Edenu přišel ještě Nicolae Stanciu. Jenže úřadujícího českého šampiona trápí bídná produktivita útočných řad. Ty čítají pět hráčů, jenže příprava jim nevyšla.  Z koho má kouč Jindřich Trpišovský na výběr? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Z kádru Slavie jde znovu strach. Tím spíš, když do Edenu přišel ještě Nicolae Stanciu. Jenže úřadujícího českého šampiona trápí bídná produktivita útočných řad. Ty čítají pět hráčů, jenže příprava jim nevyšla. Z koho má kouč Jindřich Trpišovský na výběr? To se dozvíte v následujících kapitolách.

 Mick van Buren - V přípravě Slavie se gólově prosadil jediný útočník. V zápase proti Austrii Vídeň skóroval Mick van Buren, jenž umí hrát i na křídle. Šestadvacetiletého nizozemského útočníka mají fanoušci v Edenu rádi, MVB je jejich oblíbenou značkou. V minulém ročníku pomohl k postupu v Evropské lize přes Sevillu a v domácí soutěži dal ve 13 zápasech tři góly. Teď si brousí zuby na základní sestavu, ve které nastoupil i v posledním utkání v Trnavě. Foto: Profimedia.cz
 Abdalláh Júsuf Hilál - Šestadvacetiletý útočník z Bahrajnu loni odehrál skvělý podzim. V dresu Bohemians 1905 dal pět branek, přidal tři asistence a už v předstihu si plácl se Slavií. Jenže v zimě odjel na asijský šampionát a po něm už na předešlé výkony nenavázal. Podle slov trenéra Trpišovského se navíc ještě nedostal do plné kondice. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​
 Peter Olayinka - Nigerijský útočník přišel do Slavie před rohem za v tu dobu rekordních více než 80 milionů korun. V lize si připsal 24 startů, šest branek a dvě asistence. Ukázal, že může být velkým přínosem, v Edenu od něj ale čekali možná ještě víc. Může hrát na hrotu sestavy i na křídlech, jisté místo v sestavě ale nemá. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Milan Škoda - Časy, kdy měl na hrotu sestavy neotřesitelnou pozici, jsou zpět.  V uplynulém ročníku Milan Škoda odehrál 28 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal dvě asistence. Nyní ho však trápí zdravotní problémy, navíc mu je už 33 let. Do hry bude spíše chodit z lavičky náhradníků. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Poplach v Edenu. Slavia má těchto pět útočníků, góly i forma jim ale chybí

Z kádru Slavie jde znovu strach. Tím spíš, když do Edenu přišel ještě Nicolae Stanciu. Jenže úřadujícího českého šampiona trápí bídná produktivita útočníků.

Bez názvu.jpg

Do Edenu kromě Stancia přišli ještě obránce Tomáš Holeš a David Hovorka. Čekalo se, že Slavia získá i někoho nového do útočných řad. Ty čítají pět hráčů, jenže příprava jim nevyšla. Z koho má kouč Jindřich Trpišovský na výběr? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren Slavia 3.jpg

V přípravě Slavie se gólově prosadil jediný útočník. V zápase proti Austrii Vídeň skóroval Mick van Buren, jenž umí hrát i na křídle. Šestadvacetiletého nizozemského útočníka mají fanoušci v Edenu rádi, MVB je jejich oblíbenou značkou.

V minulém ročníku pomohl k postupu v Evropské lize přes Sevillu a v domácí soutěži dal ve 13 zápasech tři góly. Teď si brousí zuby na základní sestavu, ve které nastoupil i v posledním utkání v Trnavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Abdalláh Júsuf Hilál

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý útočník z Bahrajnu loni odehrál skvělý podzim. V dresu Bohemians 1905 dal pět branek, přidal tři asistence a už v předstihu si plácl se Slavií. Jenže v zimě odjel na asijský šampionát a po něm už na předešlé výkony nenavázal. Podle slov trenéra Trpišovského se navíc ještě nedostal do plné kondice.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 4 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nigerijský útočník přišel do Slavie před rohem za v tu dobu rekordních více než 80 milionů korun. V lize si připsal 24 startů, šest branek a dvě asistence. Ukázal, že může být velkým přínosem, v Edenu od něj ale čekali možná ještě víc. Může hrát na hrotu sestavy i na křídlech, jisté místo v sestavě ale nemá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Časy, kdy měl na hrotu sestavy neotřesitelnou pozici, jsou zpět.  V uplynulém ročníku Milan Škoda odehrál 28 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal dvě asistence. Nyní ho však trápí zdravotní problémy, navíc mu je už 33 let. Do hry bude spíše chodit z lavičky náhradníků.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na začátku loňského ročníku si vybojoval místo v sestavě, dal tři góly, jenže se na konci září zranil a sezona pro něj prakticky skončila. Až v jejím závěru odehrál tři minuty proti Spartě a během přípravy dřel na návratu. V jaké kondici se osmadvacetiletý útočník vrátí?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud