Aiham Ousou Kapitán švédské jednadvacítky do Edenu přicházel spíše jako investice do budoucna. Pomalu se měl učit a možná i sbírat zkušenosti na hostování v jiném ligovém klubu, aby se později stal oporou sešívané družiny. Jenže vzhledem k okolnostem dostal šanci dříve a nyní je slávistickým stoperem číslo jedna. V těžké zkoušce rozhodně obstál. 

Aiham Ousou
Kapitán švédské jednadvacítky do Edenu přicházel spíše jako investice do budoucna. Pomalu se měl učit a možná i sbírat zkušenosti na hostování v jiném ligovém klubu, aby se později stal oporou sešívané družiny. Jenže vzhledem k okolnostem dostal šanci dříve a nyní je slávistickým stoperem číslo jedna. V těžké zkoušce rozhodně obstál. 

 Tomáš Holeš Ve Slavii ohromně vyzrál a stal se taky oporou české reprezentace. Tomáš Holeš se zabydlel na postu defenzivního štítu a blýskl se mimo jiné na EURU v osmifinále s Nizozemskem. Jenže nyní, při krizi slávistických stoperů, se stáhl do obrany. Trenérský tým Slavie se na něj může spolehnout, ve středu zálohy ale Holeš chybí. 
 Jakub Hromada Stejně jako Holeš nastupuje ve středu zálohy, ovšem taky slovenský reprezentant může hrát i na postu stopera. Ovšem jen na ligové scéně. Hromada se totiž po konfliktu po zápase s Legií, následném trestu a třízápasové stopce nedostal na slávistickou soupisku pro Evropskou ligu.
 Jan Bořil Trenér Trpišovský po duelu s Bohemkou hovořil o tom, že by se na post stopera mohl přesunout i některý z krajních hráčů. Koho měl na mysli? Šanci by mohl dostat kapitán Jan Bořil, místo něhož by pak mohl nastoupit Oscar. Bořil však na stoperu už alternoval a tento tah se moc nepovedl. 
 Alexander Bah Krajním řešením by pak mohlo být přesunutí Alexandera Baha, jehož by na pravém kraji obrany mohl zastoupit Lukáš Masopust. Je však otázkou, zda by zařazení Baha na stopera Slavii pomohlo. Dánský fotbalista je totiž hodně ofenzivně laděný a neustále podporuje útok. V této činnosti by pak hodně chyběl. 
5
Fotogalerie

Poplach v Edenu. Kteří hráči Slavie ještě mohou nastoupit ve středu obrany?

V Edenu bijí na poplach. Slavia sice o víkendu porazila Bohemians 5:1, sešívaní ale přišli o dalšího stopera.

Slavia po sezoně přišla o Simona Deliho, jenž se vrátil do Brugg. Do Itálie pak zamířil David Zima a mimo hru jsou nyní David Hovorka, Ondřej Kúdela, Taras Kačaraba a nově i Ladislav Takács. Koho tak má nyní trenérský štáb Slavie k dispozici? Ze stoperů zbylo jen torzo a Trpišovský a spol. budou muset improvizovat. Které varianty mají na výběr? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Aiham Ousou 

Aiham Ousou Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kapitán švédské jednadvacítky do Edenu přicházel spíše jako investice do budoucna. Pomalu se měl učit a možná i sbírat zkušenosti na hostování v jiném ligovém klubu, aby se později stal oporou sešívané družiny. Jenže vzhledem k okolnostem dostal šanci dříve a nyní je slávistickým stoperem číslo jedna. V těžké zkoušce rozhodně obstál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Ve Slavii ohromně vyzrál a stal se taky oporou české reprezentace. Tomáš Holeš se zabydlel na postu defenzivního štítu a blýskl se mimo jiné na EURU v osmifinále s Nizozemskem. Jenže nyní, při krizi slávistických stoperů, se stáhl do obrany. Trenérský tým Slavie se na něj může spolehnout, ve středu zálohy ale Holeš chybí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Hromada 

Jakub Hromada Slavie 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Holeš nastupuje ve středu zálohy, ovšem taky slovenský reprezentant může hrát i na postu stopera. Ovšem jen na ligové scéně. Hromada se totiž po konfliktu po zápase s Legií, následném trestu a třízápasové stopce nedostal na slávistickou soupisku pro Evropskou ligu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Bořil 

Jan Bořil 21.jpg

Trenér Trpišovský po duelu s Bohemkou hovořil o tom, že by se na post stopera mohl přesunout i některý z krajních hráčů. Koho měl na mysli? Šanci by mohl dostat kapitán Jan Bořil, místo něhož by pak mohl nastoupit Oscar. Bořil však na stoperu už alternoval a tento tah se moc nepovedl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexander Bah 

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Krajním řešením by pak mohlo být přesunutí Alexandera Baha, jehož by na pravém kraji obrany mohl zastoupit Lukáš Masopust. Je však otázkou, zda by zařazení Baha na stopera Slavii pomohlo. Dánský fotbalista je totiž hodně ofenzivně laděný a neustále podporuje útok. V této činnosti by pak chyběl. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud