Ondřej Čelůstka  Stopeři reprezentace byli často pod palbou kritiky, ovšem na letním EURU fungovali parádně. Tomáš Kalas vytvořil dobře sehranou dvojici s Ondřejem Čelůstkou, jenže ten od evropského šampionátu odehrál jen osm ligových startů. Aktuálně je dvaatřicetiletý obránce Sparty kvůli zranění opět mimo hru. 
 Jan Bořil  Taky Jan Bořil startoval na EURU. Na turnaji byl však hodně kritizován a od té doby si neprochází dvakrát příjemným obdobím. Jednatřicetiletý levý obránce (a taky kapitán Slavie) musel na operaci a reálně mu hrozil konec kariéry. Ten nakonec zřejmě oddálil, v letošní sezoně si ale nekopne.
 Lukáš Provod  Loni na jaře nabral parádní formu. Zabydlel se v základná sestavě reprezentace a na EURU se s ním počítalo do základní sestavy. Jenže pak se slávistický záložník zranil, přišel o evropský šampionát a možná i o životní přestup. Měl se vrátit letos na jaře, Lukáš Provod se však do akce stále ještě nedostal. Stihne baráž? A pokud ano, zvládne se vrátit do předešlé formy? 
 Patrik Schick  Na EURU se trefil pětkrát a byl hlavní zbraní českého týmu. Náramně se mu dařilo i na klubové scéně a v německé Bundeslize nasázel za Leverkusen dvacet branek. Jenže pak se zranil a zda stihne baráž, to se neví. Pokud se však šestadvacetiletý útočník nevrátí nejdřív na klubové scéně, tak ho vedení Leverkusenu na reprezentační sraz nepustí. 
5
Fotogalerie

Poplach před baráží. Start některých hráčů je vyloučený, další jsou ve vážném ohrožení

Už na konci měsíce vstoupí čeští fotbalisté do baráže o postup na světový šampionát do Kataru. Trenér Šilhavý ale musí řešit několik nečekaných problémů.

S jakým týmem český tým do baráže půjde? To je zatím velkou neznámou. Stav několika opor totiž trenérskému štábu přidělává pořádné vrásky na čele. Start některých hráčů je vyloučený, další jsou ve vážném ohrožení. O kom je řeč? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Vladimír Coufal 

GetFile - 2022-03-03T083919.090.jpg

Na pravém kraji reprezentační obrany vládne Vladimír Coufal. Pravda, v letošní sezoně to několikrát schytal od fanoušků West Hamu, stále si ale drží místo v základní sestavě a pravidelně nastupuje v Premier League. Jenže během uplynulého víkendu nehrál a následně vyšlo najevo, že musel na operaci. Kdy se devětadvacetiletý bek vrátí, to vedení londýnského klubu neuvedlo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka 

GetFile - 2022-03-03T083814.652.jpg

Stopeři reprezentace byli často pod palbou kritiky, ovšem na letním EURU fungovali parádně. Tomáš Kalas vytvořil dobře sehranou dvojici s Ondřejem Čelůstkou, jenže ten od evropského šampionátu odehrál jen osm ligových zápasů. Aktuálně je dvaatřicetiletý obránce Sparty kvůli zranění opět mimo hru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Bořil 

GetFile - 2022-03-03T084045.117.jpg

Taky Jan Bořil startoval na EURU. Na turnaji byl však hodně kritizován a od té doby si neprochází dvakrát příjemným obdobím. Jednatřicetiletý levý obránce (a taky kapitán Slavie) musel na operaci a reálně mu hrozil konec kariéry. Ten nakonec zřejmě oddálil, v letošní sezoně si ale nekopne.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Provod 

GetFile - 2022-03-03T084129.352.jpg

Loni na jaře nabral parádní formu. Zabydlel se v základná sestavě reprezentace a na EURU se s ním počítalo do základní sestavy. Jenže pak se slávistický záložník zranil, přišel o evropský šampionát a možná i o životní přestup. Měl se vrátit letos na jaře, Lukáš Provod se však do akce stále ještě nedostal. Stihne baráž? A pokud ano, zvládne se vrátit do předešlé formy? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick 

GetFile - 2022-03-03T083953.641.jpg

Na EURU se trefil pětkrát a byl hlavní zbraní českého týmu. Náramně se mu dařilo i na klubové scéně a v německé Bundeslize nasázel za Leverkusen dvacet branek. Jenže pak se zranil a zda stihne baráž, to se neví. Pokud se však šestadvacetiletý útočník nevrátí nejdřív na klubové scéně, tak ho vedení Leverkusenu na reprezentační sraz nepustí. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud