Jakub Šiman (brankář) – 27 let  Brankář Jakub Šiman je plzeňským rodákem a odchovancem Viktorie, v západočeském klubu však nikdy nedostal šanci v prvoligovém střetnutí. Od roku 2016 pravidelně odcházel na hostování do některého z českých klubů. Zahrál si v Domažlicích, v Sokolově, Táborsku, Příbrami, kde odchytal 13 ligových zápasů, a od letošního ledna hostoval v Brně. Na Moravě zůstane i nadále, protože se Zbrojovkou podepsal novou smlouvu. Profimedia.cz
 Josef Divíšek (obránce) – 31 let  Obránce Josef Divíšek býval považován za jeden z talentů českého fotbalu. Prošel reprezentačními výběry od sedmnácti do devatenácti let a na začátku kariéry byl hráčem Sparty. V pražském klubu se však do sestavy neprobojoval a po ročním hostování v Příbrami tam v roce 2011 přestoupil. Od roku 2017 byl až do konce minulé sezony součástí Slovácka, po pěti letech však dal klubu z Uherského Hradiště sbohem a přesunul se do moravské metropole. Borec, který má na kontě 201 ligových utkání a dva vstřelené góly, podepsal v Brně smlouvu do roku 2024. Profimedia.cz
 Róbert Matejov (obránce) – 34 let  Dlouhých deset let byl obránce Róbert Matejov inventářem zlínského klubu. Do Baťova města přišel v roce 2012, tři úvodní sezony odehrál ve druhé lize a pomohl Ševcům do nejvyšší soutěže. Během sedmi ročníků mezi elitou zvládl slovenský zadák naskočit do 167 utkání, ve kterých nastřílel pět branek a přidal k nim 14 asistencí. Ve Zlíně se stal jedním z pilířů týmu. Od příští sezony bude své zkušenosti zúročovat v barvách Zbrojovky, kde by měl být lídrem defenzívy. Profimedia.cz
 Šimon Falta (obránce) – 29 let  Olomoucký odchovanec Šimon Falta se do Plzně přestěhoval loni v lednu, ale poté, co klub převzal kouč Michal Bílek, vypadl ze sestavy a převážnou část minulého ročníku strávil na hostování v Baníku Ostrava. Devětadvacetiletý obránce, jenž má na kontě dva reprezentační starty, má v Plzni podepsanou smlouvu do konce nadcházející sezony, na západě Čech už si ale zřejmě nezahraje. Viktorka ho poslala na hostování do Zbrojovky a nováčkovi nejvyšší soutěže by měl pomoci se záchranou v lize. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Pomůžou Zbrojovce k záchraně mezi elitou? 8 letních posil, které dosud získal nováček z Brna

Jednu sezonu. Tak dlouho chyběli fotbalisté Brna v nejvyšší české soutěži. Za pár dní se dočkají obnovené ligové premiéry. Jak ji hráči Zbrojovky zvládnou? A budou po skončení ročníku 2022/23 na místě, zajišťujícím příslušnost mezi elitou i pro další sezonu?

Od roku 2018 zvládli brněnští fotbalisté dvakrát sestoupit z nejvyšší soutěže a dvakrát se do ní vrátili. V klubu by neradi zažili scénář s opakovaným pádem o soutěž níž, a tak vedení přivedlo do moravské metropole několik posil na přestup či hostování, jež by měly pomoci se záchranou. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Vlastimil Hrubý (brankář) – 37 let

Vlastimil Hrubý1.jpg

Brankář Vlastimil Hrubý je odchovancem Zbrojovky, v nejvyšší soutěži však za Brno nikdy nehrál. Poprvé se v lize objevil v sezoně 2013/14 v dresu Znojma, od ročníku 2014/15 však působil až do konce uplynulé sezony v Jablonci.

Na kontě má rovné dvě stovky odchytaných ligových zápasů a 547 úspěšných zákroků, což z něho v tomto ohledu dělá pátého nejlepšího gólmana v ligové historii. Do Brna se přesunul jako volný hráč a podepsal smlouvu do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jakub Šiman (brankář) – 27 let

Jakub Šiman1.jpg

Brankář Jakub Šiman je plzeňským rodákem a odchovancem Viktorie, v západočeském klubu však nikdy nedostal šanci v prvoligovém střetnutí. Od roku 2016 pravidelně odcházel na hostování do některého z českých klubů. Zahrál si v Domažlicích, v Sokolově, Táborsku, Příbrami, kde odchytal 13 ligových zápasů, a od letošního ledna hostoval v Brně. Na Moravě zůstane i nadále, protože se Zbrojovkou podepsal novou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Josef Divíšek (obránce) – 31 let

Josef Divíšek1.jpg

Obránce Josef Divíšek býval považován za jeden z talentů českého fotbalu. Prošel reprezentačními výběry od sedmnácti do devatenácti let a na začátku kariéry byl hráčem Sparty. V pražském klubu se však do sestavy neprobojoval a po ročním hostování v Příbrami tam v roce 2011 přestoupil. Od roku 2017 byl až do konce minulé sezony součástí Slovácka, po pěti letech však dal klubu z Uherského Hradiště sbohem a přesunul se do moravské metropole. Borec, který má na kontě 201 ligových utkání a dva vstřelené góly, podepsal v Brně smlouvu do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Róbert Matejov (obránce) – 34 let

Róbert Matejov1.jpg

Dlouhých deset let byl obránce Róbert Matejov inventářem zlínského klubu. Do Baťova města přišel v roce 2012, tři úvodní sezony odehrál ve druhé lize a pomohl Ševcům do nejvyšší soutěže. Během sedmi ročníků mezi elitou zvládl slovenský zadák naskočit do 167 utkání, ve kterých nastřílel pět branek a přidal k nim 14 asistencí. Ve Zlíně se stal jedním z pilířů týmu. Od příští sezony bude své zkušenosti zúročovat v barvách Zbrojovky, kde by měl být lídrem defenzívy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Šimon Falta (obránce) – 29 let

Šimon Falta1.jpg

Olomoucký odchovanec Šimon Falta se do Plzně přestěhoval loni v lednu, ale poté, co klub převzal kouč Michal Bílek, vypadl ze sestavy a převážnou část minulého ročníku strávil na hostování v Baníku Ostrava. Devětadvacetiletý obránce, jenž má na kontě dva reprezentační starty, má v Plzni podepsanou smlouvu do konce nadcházející sezony, na západě Čech už si ale zřejmě nezahraje. Viktorka ho poslala na hostování do Zbrojovky a nováčkovi nejvyšší soutěže by měl pomoci se záchranou v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Denis Granečný (obránce) – 23 let

Denis Granečný1.jpg

Ostravský rodák Denis Granečný je odchovancem Baníku, v jehož dresu nakoukl poprvé do nejvyšší soutěže už v sezoně 2015/16, kdy mu bylo 18 let. Od roku 2020 však byl na hostování už ve třech klubech. Na jaře 2020 byl zapůjčen do Českých Budějovic, následně se vydal na štaci do nizemského Emmenu a letos v zimě zamířil na hostování do maďarského Mezökövesdu. Na začátku července se domluvil na nové smlouvě v Brně. Zbrojovce se upsal do konce ročníku 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Jan Štěrba (obránce) – 28 let

Jan Štěrba12.jpg

V osmadvaceti letech má obránce Jan Šterba na kontě jen 49 ligových startů. Pět jich zaznamenal v dresu Karviné, zbytek nastřádal v barvách Olomouce, za kterou však odehrál poslední střetnutí v květnu roku 2021. V minulém ročníku byl na hostování v Brně, Zbrojovce pomohl vybojovat návrat do nejvyšší soutěže a před pár dny v klubu podepsal novou smlouvu poté, co mu vypršel kontrakt na Hané.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Wale Musa Alli (útočník) – 21 let

Wale Musa Alli.jpg

Útočník Wale Musa Alli z Nigérie zamířil do Evropy ještě coby teenager. V roce 2019 se upsal estonskému klubu Tallna Kalev a o rok později už byl v kádru druholigového rakouského Amstettenu. Před pár dny se opět posunul dál – konkrétně o dvě stovky  kilometrů na severovýchod, a zakotvil v Brně. Se Zbrojovkou podepsal smlouvu do roku 2024 a bude se snažit probít do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud