Do uplynulé sezony NHL zasáhli čtyři čeští gólmani – tři z nich přitom v létě podepsali nové vylepšené smlouvy a čtvrtý na svůj kontrakt čeká.  Kolik si v příštím ročníku vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Do uplynulé sezony NHL zasáhli čtyři čeští gólmani – tři z nich přitom v létě podepsali nové vylepšené smlouvy a čtvrtý na svůj kontrakt čeká. Kolik si v příštím ročníku vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách.

 Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)   Plat v letošní sezoně:  3 mil. dolarů  Plat v předešlé sezoně:  1,5 mil. dolarů V sezoně 2017/18 odešel z Detroitu do Philadelphie. Ovšem u Flyers se mu moc nevedlo a bylo otázkou, co s ním bude dál. Sedmadvacetiletý Petr Mrázek podepsal jednoletou smlouvu s Carolinou, kde získal zpět ztracený kredit. Odváděl velmi dobré výkony, tým dovedl až do play-off a vysloužil si nový dvouletý kontrakt na 6,25 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz
 David Rittich (Calgary Flames)   Plat v letošní sezoně:  2,75 mil. dolarů  Plat v předešlé sezoně:  800 tis. dolarů  Hrozila mu arbitráž, nakonec se ale s Calgary dohodl na novém dvouletém kontraktu. V obou letech si sedmadvacetiletý David Rittich vydělá 2,75 milionů dolarů a očekává se od něj, že se stane novou a spolehlivou jedničkou Flames. Jak si s touto rolí poradí? Foto: Profimedia.cz
 Pavel Francouz (Colorado Avalanche)   Plat v letošní sezoně:  950 tis. dolarů  Plat v předešlé sezoně:  650 tis. dolarů Má za sebou první rok v zámoří, během něhož naskočil do dvou zápasů za Colorado. Převážnou část sezony strávil na farmě, kde podával velmi dobré výkony a přesvědčil vedení Avalanchce, aby mu dali další kontrakt. Tentokrát by měl být osmadvacetiletý Pavel Francouz dvojkou týmu. Foto: Profimedia.cz
 Michal Neuvirth (Toronto Maple Leafs)   Plat v předešlé sezoně:  2,25 mil. dolarů V průběhu minulé sezony vinou zranění naskočil pouze do sedmi zápasů a s Philadelphií oslavil jediné vítězství. V létě mu navíc skončila smlouva a jednatřicetiletý Michal Neuvirth, jenž chytal také za Washington, New York Islanders a Buffalo, zůstal bez práce. Spekulovalo se o jeho příchodu do Sparty, zkušený gólman se ale nakonec pokusí prosadit na zkoušce v Torontu. Uspěje a získá novou smlouvu? Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Polepšili si. Podívejte se, kolik si čeští brankáři vydělají v nové sezoně NHL

Na svou premiéru v NHL čekají Vítek Vaněček či Daniel Vladař. Jejich šance jednou zřejmě přijde, v letošní sezoně ale budeme pravidelně sledovat jiné české gólmany. Ti do nového ročníku vstoupí i s novými smlouvami.

Bez názvu.jpg

Do uplynulé sezony NHL zasáhli čtyři čeští gólmani – tři z nich přitom v létě podepsali nové vylepšené smlouvy a čtvrtý na svůj kontrakt čeká. Kolik si v příštím ročníku vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Plat v letošní sezoně: 3 mil. dolarů
Plat v předešlé sezoně: 1,5 mil. dolarů

V sezoně 2017/18 odešel z Detroitu do Philadelphie. Ovšem u Flyers se mu moc nevedlo a bylo otázkou, co s ním bude dál. Sedmadvacetiletý Petr Mrázek podepsal jednoletou smlouvu s Carolinou, kde získal zpět ztracený kredit. Odváděl velmi dobré výkony, tým dovedl až do play-off a vysloužil si nový dvouletý kontrakt na 6,25 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Rittich (Calgary Flames)

David Rittich Calgary 2.jpg

Plat v letošní sezoně: 2,75 mil. dolarů
Plat v předešlé sezoně: 800 tis. dolarů

Hrozila mu arbitráž, nakonec se ale s Calgary dohodl na novém dvouletém kontraktu. V obou letech si sedmadvacetiletý David Rittich vydělá 2,75 milionů dolarů a očekává se od něj, že se stane novou a spolehlivou jedničkou Flames. Jak si s touto rolí poradí?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Pavel Francouz (Colorado Avalanche)

Pavel Francouz Colorado.jpg

Plat v letošní sezoně: 950 tis. dolarů
Plat v předešlé sezoně: 650 tis. dolarů

Má za sebou první rok v zámoří, během něhož naskočil do dvou zápasů za Colorado. Převážnou část sezony strávil na farmě, kde podával velmi dobré výkony a přesvědčil vedení Avalanchce, aby mu dali další kontrakt. Tentokrát by měl být osmadvacetiletý Pavel Francouz dvojkou týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Neuvirth (Toronto Maple Leafs)

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

Plat v předešlé sezoně: 2,25 mil. dolarů

V průběhu minulé sezony vinou zranění naskočil pouze do sedmi zápasů a s Philadelphií oslavil jediné vítězství. V létě mu navíc skončila smlouva a jednatřicetiletý Michal Neuvirth, jenž chytal také za Washington, New York Islanders a Buffalo, zůstal bez práce. Spekulovalo se o jeho příchodu do Sparty, zkušený gólman se ale nakonec pokusí prosadit na zkoušce v Torontu. Uspěje a získá novou smlouvu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud