Pokusí se o zázrak. 4 zahraniční fotbalisté, kteří mohou zachránit Zlín

Zlín je v tabulce Fortuna ligy beznadějně poslední. Z krize se ho pokusí vyvést nový kouč Bronislav Červenka.

Upřímně, Zlín nemá moc kvalitní kádr. Figuruje v něm však několik zajímavých cizinců, kteří by tým mohli zvednout nahoru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Pablo González - Španělsko

Bez názvu1.jpg

Třicetiletý španělský fotbalista přišel do Zlína před pár dny jako volný hráč z Hapoelu Tel Aviv, s klubem se dohodl na smlouvě do konce sezony. Předtím už se svými současnými spoluhráči nějakou dobu trénoval. Dříve hrával i za Duklu a Olomouc, za které odehrál celkem 88 ligových zápasů a dal v nich 13 branek. Ve Zlíně zatím stihl půlhodinu hektického zápasu proti Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Joss Didiba – Kamerun

Joss Didiba.jpg

Pětadvacetiletý kamerunský fotbalista přišel do Zlína v roce 2022 z Opavy. Nejčastěji nastupuje na stoperu, trenér Vrba jej ale vytáhl i do středu zálohy. „Bohužel neumíme Didibu naklonovat, aby mohl zastat oba dva posty,“ řekl pak na jeho adresu. Africký univerzál patří k nejlepším hráčům týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Selmir Pidro – Bosna a Hercegovina

Selmir Pidro.jpg

Krajní bek z Bosny a Hercegoviny přišel do Zlína během září, kdy se vydal do České republiky na hostování ze zámořského St. Louis City. Okusil MLS, s bosenským Sarajevem nasál i atmosféru evropských pohárů. Ve Fortuna lize si zatím připsal čtyři starty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Vukadin Vukadinovič - Srbsko

Vukadin Vukadinovič.jpg

V sezoně 2016/17 dal za Zlín tři góly a přidal osm nahrávek. Tehdy patřil mezi nejlepší hráče ligy a později si vyzkoušel i angažmá ve Spartě. V Praze se mu ale nevedlo, stejně jako později v Teplicích nebo Karviné. V ročníku 2021/22 se vrátil do Baťova města a v týmu má stále důležitou roli. Dvaatřicetiletý Vukadin Vukadinovič dal letos dva góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud