Davinson Sánchez - 16 mil. eur  Reprezentační stoper z Kolumbie začínal v Evropě v Ajaxu. Z Nizozemska se v roce 2017 přesunul za 42 milionů eur do Tottenhamu, odkud loni v létě přestoupil do Turecka. V Galatasarayi si sedmadvacetiletý Davinson Sánchez ještě pevné místo v sestavě nezískal, prostoru však dostává dost. Za národní tým Kolumbie odehrál už téměř 60 zápasů.

Davinson Sánchez - 16 mil. eur
Reprezentační stoper z Kolumbie začínal v Evropě v Ajaxu. Z Nizozemska se v roce 2017 přesunul za 42 milionů eur do Tottenhamu, odkud loni v létě přestoupil do Turecka. V Galatasarayi si sedmadvacetiletý Davinson Sánchez ještě pevné místo v sestavě nezískal, prostoru však dostává dost. Za národní tým Kolumbie odehrál už téměř 60 zápasů.

 Lucas Torreira – 16 mil. eur  Jeden ze základních pilířů tureckého velkoklubu. Osmadvacetiletý reprezentant z Uruguaye má velmi pestrý fotbalový životopis. Hrával za Sampdorii, Atlético, Fiorentinu nebo Arsenal, který jej v roce 2018 kupoval za téměř třicet milionů eur. Do Turecka přestoupil v roce 2022, středový záložník patří k oporám týmu.
 Kerem Akturkoglu – 17 mil. eur  Tým Galatasaraye je plný skvělých zahraničních fotbalistů, figurují v něm ale taky reprezentanti z Turecka. Jedním z nich je pětadvacetiletý Kerem Akturkoglu, jenž má na kontě 26 startů za národní tým. Šikovný křídelník je v istanbulském velkoklubu od roku 2020, v tomto ročníku turecké ligy dal už devět branek a přidal k nim šest asistencí.
 Wilfried Zaha – 17 mil. eur  V mládežnických týmech reprezentoval Anglii. Dva zápasy si zahrál i za dospělý tým Albionu, pak ale začal nastupovat za národní výběr Pobřeží slonoviny. Jednatřicetiletý útočník, jenž prošel i Manchesterem United, dorazil do Turecka v létě z Crystal Palace. V lize už se v tomto ročníku trefil devětkrát.
 Tete – 20 mil. eur  Čtyřiadvacetiletý brazilský křídelník hrával za Šachtar, Lyon či Leicester. Loni v létě jej zadarmo přivedl Galatasaray, ve kterém patří k největším klenotům. Tete, jenž prošel brazilskými mládežnickými reprezentačními výběry, ale zatím není tak produktivní, jak se od něj čekalo. Ve všech soutěžích dal celkem tři branky a připsal či čtyři asistence.
6
Fotogalerie

Poklady z Istanbulu. Toto jsou nejdražší fotbalisté, kteří hrají za Galatasaray

Fotbalisté Sparty se dnes v Evropské lize představí na horké turecké půdě. Čeká je domácí Galatasaray, který má na soupisce řadu známých fotbalistů. A taky pěkně drahých.

Nejdražším hráčem současného sparťanského kádru je podle renomovaného portálu transfermarkt.de Ladislav Krejčí, jenž aktuálně stojí pět milionů eur. Nejdražší hráč Galatasaraye je čtyřikrát dražší.

Za turecký kolos hrají reprezentanti ze všech koutů světa. A taky fotbalisté, kteří dříve prošli slavnými evropskými velkokluby. Jména šesti nejdražších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Davinson Sánchez - 16 mil. eur

Bez názvu.jpg

Reprezentační stoper z Kolumbie začínal v Evropě v Ajaxu. Z Nizozemska se v roce 2017 přesunul za 42 milionů eur do Tottenhamu, odkud loni v létě přestoupil do Turecka. V Galatasarayi si sedmadvacetiletý Davinson Sánchez ještě pevné místo v sestavě nezískal, prostoru však dostává dost. Za národní tým Kolumbie odehrál už téměř 60 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Lucas Torreira – 16 mil. eur

Lucas Torreira Galatasaray.jpg

Jeden ze základních pilířů tureckého velkoklubu. Osmadvacetiletý reprezentant z Uruguaye má velmi pestrý fotbalový životopis. Hrával za Sampdorii, Atlético, Fiorentinu nebo Arsenal, který jej v roce 2018 kupoval za téměř třicet milionů eur. Do Turecka přestoupil v roce 2022, středový záložník patří k oporám týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Kerem Akturkoglu – 17 mil. eur

Kerem Akturkoglu Galatasaray.jpg

Tým Galatasaraye je plný skvělých zahraničních fotbalistů, figurují v něm ale taky reprezentanti z Turecka. Jedním z nich je pětadvacetiletý Kerem Akturkoglu, jenž má na kontě 26 startů za národní tým. Šikovný křídelník je v istanbulském velkoklubu od roku 2020, v tomto ročníku turecké ligy dal už devět branek a přidal k nim šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Wilfried Zaha – 17 mil. eur

Wilfried Zaha Galatasaray.jpg

V mládežnických týmech reprezentoval Anglii. Dva zápasy si zahrál i za dospělý tým Albionu, pak ale začal nastupovat za národní výběr Pobřeží slonoviny. Jednatřicetiletý útočník, jenž prošel i Manchesterem United, dorazil do Turecka v létě z Crystal Palace. V lize už se v tomto ročníku trefil devětkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tete – 20 mil. eur

Tete Galatasaray.jpg

Čtyřiadvacetiletý brazilský křídelník hrával za Šachtar, Lyon či Leicester. Loni v létě jej zadarmo přivedl Galatasaray, ve kterém patří k největším klenotům. Tete, jenž prošel brazilskými mládežnickými reprezentačními výběry, ale zatím není tak produktivní, jak se od něj čekalo. Ve všech soutěžích dal celkem tři branky a připsal či čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Mauro Icardi – 20 mil. eur

Mauro Icardi Galatasaray.jpg

Stejnou tržní cenu jako Tete má taky Mauro Icardi. Třicetiletý argentinský útočník přestoupil v roce 2020 z Interu Milán do PSG, které za něj zaplatilo 50 milionů eur. O dva roky později odešel na hostování do Galatasaraye, který z něj loni v létě udělal za deset milionů eur svého kmenového hráče. V aktuální sezoně zasáhl do 32 soutěžních zápasů, ve kterých dal 18 gólů a přidal sedm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud