10. Daniel Samek (18 let) – 2,2 milionu eur  Loni v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a do konce minulé sezony pak zvládl ještě jedno střetnutí – obě v základní sestavě. V současném ročníku byl na hřišti sedmnáctkrát, z toho desetkrát figuroval v zahajovací jedenáctce. Do statistik si zapsal tři góly a stejný počet nahrávek. V 18 letech patří mezi nejmladší hráče v nejvyšší soutěži, ale aktuální tržní cenou je daleko před mnohem zkušenějšími borci. Portál TransferMarkt ji vyčísluje na 2,2 milionu eur. Profimedia.cz

10. Daniel Samek (18 let) – 2,2 milionu eur
Loni v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a do konce minulé sezony pak zvládl ještě jedno střetnutí – obě v základní sestavě. V současném ročníku byl na hřišti sedmnáctkrát, z toho desetkrát figuroval v zahajovací jedenáctce. Do statistik si zapsal tři góly a stejný počet nahrávek. V 18 letech patří mezi nejmladší hráče v nejvyšší soutěži, ale aktuální tržní cenou je daleko před mnohem zkušenějšími borci. Portál TransferMarkt ji vyčísluje na 2,2 milionu eur. | Profimedia.cz

 9. Michael Krmenčík (29 let) – 2,5 milionu eur  Michael Krmenčík nepatří ke kmenovým hráčům Slavie, jelikož je v Edenu pouze na hostování z Brugg. Někdejší kanonýr Viktorie Plzeň zamířil na svou první zahraniční štaci předloni v lednu, ale v novém působišti se neprosadil. nejdříve hostoval v řeckém PAOKu Soluň a od loňského léta byl zapůjčen do Slavie. Po sezoně by se měl vrátit do Belgie, kde má smlouvu do konce ročníku 2022/23. Za poslední dva roky klesla jeho tržní cena podle portálu TransferMarkt o dva miliony eur a nyní je na hodnotě dva a půl milionu eur. Profimedia.cz
 6. – 8. Oscar Dorley (23 let) – 3,5 milionu eur  Liberijský univerzál Oscar Dorley podává v aktuálním ročníku solidní výkony a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Momentálně je však se svalovým zraněním na marodce. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro devadesát milionů korun. Profimedia.cz
 6. – 8. Lukáš Masopust (29 let) – 3,5 milionu eur  Lukáš Masopust odehrál dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Část aktuálního ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru – šest z celkově sedmti gólových asistencí zaznamenal v posledních osmi zápasech. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na tři a půl milionu eur. Profimedia.cz
 6. – 8. Petr Ševčík (27 let) – 3,5 milionu eur  Záložník Petr Ševčík je odchovancem Olomouce, v jejímž dresu se v sezoně 2013/14 poprvé představil v nejvyšší soutěži. Od roku 2016 na sebe výrazně upozorňoval coby hráč Liberce, odkud před třemi lety zamířil do Edenu, kde vybojoval tři mistrovské tituly a dvakrát triumfoval v pohárové soutěži. Mimořádně se mu povedla sezona 2019/20, ve které nastřílel šest branek a přidal sedm asistencí ve 24 ligových zápasech. V aktuálním ročníku ho sužují zranění, takže naskočil pouze do 11 střetnutí ve Fortuna lize a zaznamenal jen jednu asistenci. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Poklady z Edenu. 10 nejdražších hráčů ze současného kádru Slavie podle portálu TransferMarkt

Pražská Slavia má nejhodnotnější kádr v české lize. Alespoň tak to vidí renomovaný portál TransferMarkt. I desátý nejdražší hráč z Edenu předčí ty nejdražší fotbalisty z řady jiných prvoligových klubů.

Kdo je aktuálně nejhodnotnějším hráčem v kádru pražské Slavie? Desítku borců, kteří mají v tuto chvíli nejvyšší tržní cenu podle portálu TransferMarkt, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Daniel Samek (18 let) – 2,2 milionu eur

Daniel Samek.jpg

Loni v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a do konce minulé sezony pak zvládl ještě jedno střetnutí – obě v základní sestavě. V současném ročníku byl na hřišti sedmnáctkrát, z toho desetkrát figuroval v zahajovací jedenáctce. Do statistik si zapsal tři góly a stejný počet nahrávek. V 18 letech patří mezi nejmladší hráče v nejvyšší soutěži, ale aktuální tržní cenou je daleko před mnohem zkušenějšími borci. Portál TransferMarkt ji vyčísluje na 2,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Michael Krmenčík (29 let) – 2,5 milionu eur

Michael Krmenčík-Slavia.jpg

Michael Krmenčík nepatří ke kmenovým hráčům Slavie, jelikož je v Edenu pouze na hostování z Brugg. Někdejší kanonýr Viktorie Plzeň zamířil na svou první zahraniční štaci předloni v lednu, ale v novém působišti se neprosadil. nejdříve hostoval v řeckém PAOKu Soluň a od loňského léta byl zapůjčen do Slavie. Po sezoně by se měl vrátit do Belgie, kde má smlouvu do konce ročníku 2022/23. Za poslední dva roky klesla jeho tržní cena podle portálu TransferMarkt o dva miliony eur a nyní je na hodnotě dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

6. – 8. Oscar Dorley (23 let) – 3,5 milionu eur

Oscar Dorley-Slavia.jpg

Liberijský univerzál Oscar Dorley podává v aktuálním ročníku solidní výkony a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Momentálně je však se svalovým zraněním na marodce. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro devadesát milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

6. – 8. Lukáš Masopust (29 let) – 3,5 milionu eur

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Část aktuálního ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru – šest z celkově sedmti gólových asistencí zaznamenal v posledních osmi zápasech. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na tři a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. – 8. Petr Ševčík (27 let) – 3,5 milionu eur

Petr Ševčík12.jpg

Záložník Petr Ševčík je odchovancem Olomouce, v jejímž dresu se v sezoně 2013/14 poprvé představil v nejvyšší soutěži. Od roku 2016 na sebe výrazně upozorňoval coby hráč Liberce, odkud před třemi lety zamířil do Edenu, kde vybojoval tři mistrovské tituly a dvakrát triumfoval v pohárové soutěži. Mimořádně se mu povedla sezona 2019/20, ve které nastřílel šest branek a přidal sedm asistencí ve 24 ligových zápasech. V aktuálním ročníku ho sužují zranění, takže naskočil pouze do 11 střetnutí ve Fortuna lize a zaznamenal jen jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Lukáš Provod (25 let) – 5 milionů eur

Lukáš Provod1.jpg

Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu.

Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice pěti milionů eur. Loni v létě si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Momentálně je už skoro rok na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště by se mohl vrátit na konci března.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

3. – 4. Alexander Bah (24 let) – 6 milionů eur

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už pětačtyřicet ve 20 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí podle portálu TransferMarkt šest milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. – 4. Ondřej Kolář (27 let) – 6 milionů eur

Ondřej Kolář2.jpg

Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je Ondřej Kolář v současnosti jedním z nejhodnotnějších hráčů Slavie. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku aktuální sezony udělal několik velkých chyb.

Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance Sešívaných chopil Aleš Mandous. Ze sedmadvacetiletého Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. V minulých dvou jarních zápasech se ale opět dostal mezi tyče a předvedl solidní výkon v derby se Spartou. Jeho tržní cena okolo šesti milionů eur je ale zřejmě poněkud přemrštěná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

1. – 2. Peter Olayinka (26 let) – 7 milionů eur

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jeho tržní cena se pohybuje kolem sedmi milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. – 2. Tomáš Holeš (28 let) – 7 milionů eur

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledního roku hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní minulá sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, k tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud