Poklady z druhé ligy. 4 afričtí fotbalisté, kteří si mohou na jaře vykopat angažmá ve Fortuna lize

Na začátku března odstartuje jarní část druholigové fotbalové soutěže. Národní liga je plná cizinců a velkou část jich tvoří hráči z Afriky. Mezi nimi je i několik borců, kteří mohou „vykopat“ angažmá v nejvyšší soutěži.

Z druhé ligy už se v minulosti dokázala řada afrických fotbalistů propracovat do Fortuna ligy. Namátkou můžeme zmínit třeba Abdallaha Simu či Fortune Basseyho. A další borci na tom pilně pracují. V následujících kapitolách najdete čtyři hráče z černého kontinentu, kteří si v jarní části sezony mohou říct o angažmá v nejvyšší soutěži.

Pokračování 2 / 5

Kelvin Boateng (Ghana) – MFK Karviná

Boateng.jpg

Dvaadvacetiletý útočník Kelvin Boateng bude podle portálu TransferMarkt vůbec nejdražším cizincem v jarní části druhé ligy (350 tisíc eur). Ghanský rychlík přišel do Karviné na hostování do konce sezony ze Spartaku Trnava, za který na podzim odehrál 16 ligových utkání a vstřelil jeden gól. Na Slovensko zamířil v roce 2021 po třech letech strávených v portugalském Avesu a smlouvu tam má podepsanou do konce sezony 2023/24. Pokud by na sebe ale významně upozornil během jara v dresu Karviné, možná by ho mohl zlákat některý z klubů v elitní české lize.

Foto: MFK Karviná

Pokračování 3 / 5

Bienvenue Kanakimana (Burundi) – MFK Vyškov

Bienvenue Kanakimana.jpg

Útočník Bienvenue Kanakimana přišel do Vyškova už před čtyřmi lety z klubu Aigle Nor ze své domoviny, tedy z Burundi. Moravský oddíl však jeho potenciálu nevyužíval a odeslal ho postupně na hostování do čtyř různých klubů. V aktuálním ročníku však dostal třiadvacetiletý forvard pořádnou šanci a ukazuje, že v něm dříme solidní potenciál. Během podzimní části druholigové sezony se objevil v 16 zápasech, nastřílel devět branek a na dva další nahrál spoluhráčům. I díky jeho výkonům je před startem jara na druhém místě tabulky.

Foto: MFK Vyškov

Pokračování 4 / 5

Adekele Akinyemi (Nigérie) - MFK Karviná

Adekele Akinyemi.jpg

Jednou ze zimních posil Karviné se stal nigerisjý útočník Adekele Akinyemi. Čtyřiadvacetiletý hrčák by měl mužstvu zajistit potřebné góly v boji o postup do nejvyšší soutěže. Do České republiky přišel z albánské první ligy, kde působil v dresu klubu KF Laci. V podzimní části sezony odehrál 19 zápasů a nastřílel šest branek. Podle portálu TransferMarkt činí jeho tržní cena čtvrt milionu eur.

Foto: MFK Karviná

Pokračování 5 / 5

Alexis Alégué (Kamerun) – MFK Vyškov

Alexis Alégué1.jpg

Rodák z Kamerunu Alexis Alégué fotbalově vyrůstal ve Francii. Na první zahraniční angažmá se vydal loni v létě, kdy se upsal Vyškovu. V moravském klubu zřejmě tohoto podpisu nelitují. Šestadvacetiletý záložník se na podzim ukázal ve 14 zápasech a do statistik si zapsal tři góly a pět asistencí. Skauti z nejvyšší soutěže ho budou na jaře jistě velmi pozorně sledovat.

Foto: Clément Bucco-Lechat, CC-BY-SA-3.0

Doporučujeme

Články odjinud