David Rittich  Osmadvacetiletý gólman debutoval v NHL v sezoně 2016/17 v barvách Calgary. Od dalšího ročníku už dostal více prostoru, jenže Flames před rokem přivedli novou jedničku Jacoba Markströma a z Davida Ritticha se stal náhradník. V dubnu tak zamířil do Toronta. Teď se bude rvát o místo v Nashvillu, se kterým podepsal roční smlouvu na 1,25 milionů dolarů.  Foto: Profimedia.cz
 Josef Kořenář  Josef Kořenář si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v NHL. Zasáhl do jedenácti zápasů za San Jose a vychytal v nich osm výher. Poté mu sice skončil nováčkovský kontrakt, v polovině července ale podepsal s organizací novou roční smlouvu na 750 tisíc dolarů (na farmě pak 85 tisíc dolarů), o pár dnů později ale odešel do Arizony. Opačným směrem pak putoval jiný gólman Adin Hill.  Foto: Profimedia.cz
 Daniel Vladař  Situace u Daniela Vladaře je jiná. Třiadvacetiletý gólman, který loni odchytal svých prvních pět zápasů za Boston, totiž ukrojil teprve první rok ze svého tříletého nováčkovského kontraktu. Ten mu tak nadále poběží v Calgary, do kterého jej Bruins poslali za volbu ve třetím kole draftu 2022.  Foto: Profimedia.cz
 Vítek Vaněček   Vítek Vaněček prožil hodně zajímavý rok. V průběhu sezony odchytal 37 zápasů za Washington a připsal si nejvíc startů ze všech českých gólmanů. V play-off se ale postavil do brány jen jednou a v rozšiřovacím draftu jej ulovil Seattle. Čekalo se, že se pětadvacetiletý gólman porve o post jedničky u Krakenů, jenže Seattle se poté domluvil s Philippem Grubauerem, a tak se český gólman vrátil za volbu ve druhém kole draftu v roce 2023 do Capitals, kde mu bude pokračovat jeho nováčkovský kontrakt, díky němuž si přijde na 750 tisíc dolarů.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pohyby českých gólmanů v NHL. Podívejte se, kolik si vydělají Mrázek a spol.

Na přestupovém trhu v NHL je pořádně živo. Své adresy změnilo i několik českých gólmanů.

Jakub Voráček se vrátil do Columbusu, Dominik Simon je zpátky v Pittsburghu a své adresy měnili i další čeští hokejisté - včetně pěti gólmanů. Kde budou působit a kolik si v příštím ročníku vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Petr Mrázek (Toronto Maple Leafs)

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Výše kontraktu: 11,4 mil. dolarů 
Délka kontraktu: 3 roky 

Dánský gólman Frederik Andersen po letech opustil Toronto a zamířil do Caroliny. Opačným směrem se vydal Petr Mrázek, jenž bránu Hurricanes hájil tři roky. Devětadvacetiletý český gólman v Carolině předváděl velmi dobré výkony, část loňské sezony ale promarodil. Teď se porve s Jackem Campbellem o post jedničky v Torontu, se kterým podepsal smlouvu na tři roky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Rittich (Nashville Predators)

David Rittich Toronta 1.jpg

Výše kontraktu: 1,25 mil. dolarů 
Délka kontraktu: 1 rok 

Osmadvacetiletý gólman debutoval v NHL v sezoně 2016/17 v barvách Calgary. Od dalšího ročníku už dostal více prostoru, jenže Flames před rokem přivedli novou jedničku Jacoba Markströma a z Davida Ritticha se stal náhradník. V dubnu tak zamířil do Toronta, jenže za to odchytal jen čtyři duely. Teď se bude rvát o místo v Nashvillu, se kterým podepsal roční smlouvu na 1,25 milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Josef Kořenář (Arizona Coyotes) 

Josef Kořenář San Jose.jpg

Výše kontraktu: 750 tis. dolarů 
Délka kontraktu: 1 rok 

Josef Kořenář si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v NHL. Zasáhl do jedenácti zápasů za San Jose a vychytal v nich osm výher. Poté mu sice skončil nováčkovský kontrakt, v polovině července ale podepsal s organizací novou roční smlouvu na 750 tisíc dolarů (na farmě pak 85 tisíc dolarů), o pár dnů později ale odešel do Arizony. Opačným směrem pak putoval jiný gólman Adin Hill. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Vladař (Calgary Flames) 

Dan Vladař  Boston 20.jpg

Příjem v příští sezoně: 750 tis. dolarů 

Situace u Daniela Vladaře je jiná. Třiadvacetiletý gólman, který loni odchytal svých prvních pět zápasů za Boston, totiž ukrojil teprve první rok ze svého tříletého nováčkovského kontraktu. Ten mu tak nadále poběží v Calgary, do kterého jej Bruins poslali za volbu ve třetím kole draftu 2022. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vítek Vaněček (Washington Capitals) 

Vítek Vaněček Washington.jpg

Příjem v příští sezoně: 750 tis. dolarů 

Vítek Vaněček prožil hodně zajímavý rok. V průběhu sezony odchytal 37 zápasů za Washington a připsal si nejvíc startů ze všech českých gólmanů. V play-off se ale postavil do brány jen jednou a v rozšiřovacím draftu jej ulovil Seattle. Čekalo se, že se pětadvacetiletý gólman porve o post jedničky u Krakenů, jenže Seattle se poté domluvil s Philippem Grubauerem, a tak se český gólman vrátil za volbu ve druhém kole draftu v roce 2023 do Capitals, kde mu bude pokračovat jeho nováčkovský kontrakt, díky němuž si přijde na 750 tisíc dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud