Miroslav Svoboda  - Vítkovice po minulé sezoně opustil Patrik Bartošák, ostravský klub za něj ale dokázal sehnat adekvátní náhradu. Novou brankářskou jedničkou se stal Miroslav Svoboda, jenž tým v mnoha těžkých chvílích podržel. Zasáhl do 43 zápasů, vychytal dvacet výher a úspěšností zákroků se dostal nad 92%. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Roman  - Jednatřicetiletý útočník si s Vítkovicemi zahrál už několikrát v play-off, tentokrát ale s týmem bojoval o holé přežití. Ondřej Roman byl znovu jedním z lídrů ostravského týmu, kterému k záchraně pomohl 32 (14+18) body v 44 zápasech. Foto: Profimedia.cz
 Roberts Bukarts  - Bývalý zlínský kanonýr po trápení v Třinci a Spartě zase ožil. Devětadvacetiletý lotyšský útočník dal ve vítkovickém dresu 16 branek, přidal 26 asistencí a stal se suverénně nejproduktivnějším hráčem ostravského týmu. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Lakatoš  - Jedním z hráčů, kterého Vítkovice získaly před sezonou, byl Dominik Lakatoš. A dvaadvacetiletý forvard, jenž dříve působil v Liberci či Zlíně, prožil svou bodově nejlepší sezonu. Do statistik si připsal 13 branek a stejný počet asistencí. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pohroma je zažehnána. Podívejte se na 5 hráčů, díky nimž Vítkovice slaví záchranu

Neprožili dobrou sezonu. Vítkovičtí hokejisté ale v jejím závěru zabrali, vybojovali důležité body a zajistili si extraligovou příslušnost i na příští rok.

Vítkovice 20 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Letošní boje o udržení v extralize jsou obzvlášť dramatické. Dlouho do nich byly zapojeny i Vítkovice, ty už jsou ale z nejhoršího venku a mohou začít myslet i na další extraligový ročník. Jména pěti hráčů, kteří Vítkovice pomohli zachránit mezi elitou, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Miroslav Svoboda

Miroslav Svoboda Vítkovice.jpg

Vítkovice po minulé sezoně opustil Patrik Bartošák, ostravský klub za něj ale dokázal sehnat adekvátní náhradu. Novou brankářskou jedničkou se stal Miroslav Svoboda, jenž tým v mnoha těžkých chvílích podržel. Zasáhl do 43 zápasů, vychytal dvacet výher a úspěšností zákroků se dostal nad 92%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Roman

Ondřej Roman 3.jpg

Jednatřicetiletý útočník si s Vítkovicemi zahrál už několikrát v play-off, tentokrát ale s týmem bojoval o holé přežití. Ondřej Roman byl znovu jedním z lídrů ostravského týmu, kterému k záchraně pomohl 32 (14+18) body v 44 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts Vítkovice.jpg

Bývalý zlínský kanonýr po trápení v Třinci a Spartě zase ožil. Devětadvacetiletý lotyšský útočník dal ve vítkovickém dresu 16 branek, přidal 26 asistencí a stal se suverénně nejproduktivnějším hráčem ostravského týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš Vítkovice.jpg

Jedním z hráčů, kterého Vítkovice získaly před sezonou, byl Dominik Lakatoš. A dvaadvacetiletý forvard, jenž dříve působil v Liberci či Zlíně, prožil svou bodově nejlepší sezonu. Do statistik si připsal 13 branek a stejný počet asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Hruška

Jan Hruška Vítkovice Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Vítkovice v závěru sezony přivedly několik posil, které týmu pomohly se záchranou. Jednou z nich byl i Jan Hruška, jenž dorazil na hostování do konce příští sezony z brněnské Komety. Ostravanům se tento krok vyplatil a čtyřiatřicetiletý útočník ve 14 zápasech posbíral 12 bodů za čtyři góly a osm nahrávek. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud