Pohádkový příběh. Podívejte se, kudy se Abdallah Sima dostal do prvního týmu Slavie

Zdá se, že se Slavii podařil další skvělý obchod. Ve velmi dobrém světle se totiž ukazuje Abdallah Sima – teprve devatenáctiletý mladík ze Senegalu, který do Edenu přišel v létě.

Abdallah Sima ve Fortuna lize odehrál zatím jen sedm minut v duelu se Slováckem. Nastoupil však v utkání Evropské ligy proti Leverkusenu a v bitvě s Nice vstřelil i svůj první gól. Přes které týmy se vůbec devatenáctiletý Senegalec do slávistického áčka dostal? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Evian

Abdallah Sima Slavia 1.jpg

Sima je senegalské národnosti, snažil se však prosadit v Evropě. Důležité zkušenosti sbíral v akademii francouzského Evianu, do prvního týmu se ale neprotlačil. Místo toho zamířil do České republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Táborsko

Abdallah Sima Táborsko Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Sima odešel z Evianu do Táborska, kam na jaře přišel na hostování, které se v červenci změnilo v přestup. Sima však za Táborsko nestihl odehrát ani jeden soutěžní zápas a v létě se stěhoval znovu.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Slavia B

Abdallah Sima Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V červenci Sima odešel z Táborska do Slavie. V Edenu s ním však nepočítali hned do prvního týmu, ale nejprve měl sbírat zkušenosti ve slávistické rezervě. V ČFL dosud odehrál šest zápasů a nastřílel v nich už čtyři góly. I díky tomu se tak rychle přesunul do týmu Jindřicha Trpišovského.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud