7. – 8. Jack Grealish (Manchester City) – 15,6 milionu liber  Už v průběhu ročníku 2020/21 bylo jasné, že Aston Villa jen těžko udrží svou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a měl v něm podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby se ucházela řada bohatých a slavných konkurentů. Boj o jeho podpis nakonec vyhrál Manchester City, kam přestoupil za sto milionů liber a stal se nejdražším britským fotbalistou. Žádný jiný klub z Premier League za posilu nezaplatil víc peněz. Grealish vstřelil v 26 zápasech, do kterých v nedávno skončené sezoně Premier Legue nastoupil (dvaadvacetkrát v základní sestavě), tři branky a k nim přidal tři gólové nahrávky. Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon. Profimedia.cz

7. – 8. Jack Grealish (Manchester City) – 15,6 milionu liber
Už v průběhu ročníku 2020/21 bylo jasné, že Aston Villa jen těžko udrží svou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a měl v něm podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby se ucházela řada bohatých a slavných konkurentů. Boj o jeho podpis nakonec vyhrál Manchester City, kam přestoupil za sto milionů liber a stal se nejdražším britským fotbalistou. Žádný jiný klub z Premier League za posilu nezaplatil víc peněz. Grealish vstřelil v 26 zápasech, do kterých v nedávno skončené sezoně Premier Legue nastoupil (dvaadvacetkrát v základní sestavě), tři branky a k nim přidal tři gólové nahrávky. Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon. | Profimedia.cz

 7. – 8. Raheem Sterling (Manchester City) – 15,6 milionu liber  Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. Vyrostla z něho jedna z nejzářivějších hvězd Premier League i světového fotbalu. Profimedia.cz
 6. Romelu Lukaku (Chelsea) – 16,9 milionu liber  Belgický snajpr Romelu Lukaku přestoupil loni v létě z Interu Milán za 113 milionů eur do Chelsea, ale v londýnském klubu panuje z jeho výkonů zklamání a v médiích se horlivě spekuluje o jeho odchodu ze Stamford Bridge. Psalo se o návratu do Interu, ale také o přestupu do milánského AC. Nyní se objevují zvěsti, že pokud by se stal novým koučem PSG Antonio Conte, devětadvacetiletého borce by chtěl mít v kádru francouzského šampiona. Nepovedená sezona cenu urostlého forvarda srazila dolů, portál TransferMarkt ji nyní vyčísluje na 85 milionů eur. Profimedia.cz
 5. Raphaël Varane (Manchester United – 17,68 milionu liber  Loni v létě se Manchester United rozhodl posílit střed obrany a koupil za 40 milionů eur z Realu Madrid francouzského reprezentanta Raphaëla Varaneho. Mistr světa ze šampionátu v Rusku dostal k podpisu čtyřletou smlouvu s celkovým plněním ve výši více než 70 milionů liber. Úvodní sezona na Old Trafford se mu ale nepovedla, jak fanoušci vzhledem k jeho pověsti a výši platu očekávali. Profimedia.cz
 4. Jadon Sancho (Manchester United) – 18,2 milionu liber  Jadonovi Sanchovi bylo teprve 14 let, když za něho Manchester City zaplatil Watfordu 65 tisíc liber. Šikovný útočník svou hodnotu záhy zmnohonásobil, protože v létě roku 2017 za něho Borussia Dortmund zaplatila téměř devět milionů eur. Začínal sice jako obránce, ale prokousal se až na post ofenzivního záložníka či útočníka. Velká část fotbalových expertů mínila, že v jeho osobě roste Anglii výjimečný hráč. V Dortmundu vyrostl ve hvězdu první velikosti a loni v létě přestoupil za 73 milionů liber do Manchesteru United. Od té doby zaznamenal v 29 ligových zápasech jen tři góly a tři asistence. Jeho bídné výkony už kritizovali mnozí odborníci a kouč anglické reprezentace ho vynechal i z poslední nominace. Vzhledem k tomu, že je mu teprve 22 let, je ještě šance, že se probere a naváže na někdejší formu, zatím je ale obrovským zklamáním. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Pohádkové výplaty. 8 hráčů z anglické Premier League, kteří si v sezoně 2021/22 vydělali nejvíc peněz

Kdo je nejlépe placeným fotbalistou v anglické Premier League? Pokud vám instinkt napovídá, že je to Mohamed Salah nebo Harry Kane, tak jste na omylu. Tihle dva se s odřenýma ušima vejdou do elitní patnáctky.

Premier League je nejprestižnější a nejsledovanější národní fotbalovou ligou na světě. Tomu také odpovídají platy největších hvězd, které v ní působí. V následujících kapitolách najdete osm borců, kteří v nedávno skončené sezoně pobírali největší ranec peněz.

Pokračování 2 / 9

7. – 8. Jack Grealish (Manchester City) – 15,6 milionu liber

Jack Grealish1.jpg

Věk: 26 let
Post: útočník
Smlouva: 6 let – 93,6 milionu liber (vyprší v roce 2027)

Už v průběhu ročníku 2020/21 bylo jasné, že Aston Villa jen těžko udrží svou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a měl v něm podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby se ucházela řada bohatých a slavných konkurentů. Boj o jeho podpis nakonec vyhrál Manchester City, kam přestoupil za sto milionů liber a stal se nejdražším britským fotbalistou. Žádný jiný klub z Premier League za posilu nezaplatil víc peněz.

Grealish vstřelil v 26 zápasech, do kterých v nedávno skončené sezoně Premier Legue nastoupil (dvaadvacetkrát v základní sestavě), tři branky a k nim přidal tři gólové nahrávky. Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

7. – 8. Raheem Sterling (Manchester City) – 15,6 milionu liber

Raheem Sterling-Manchester City12.jpg

Věk: 27 let
Post: útočník
Smlouva: 4 roky – 62,4 milionu liber (vyprší v roce 2023)

Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. Vyrostla z něho jedna z nejzářivějších hvězd Premier League i světového fotbalu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

6. Romelu Lukaku (Chelsea) – 16,9 milionu liber

Romelu Lukaku-Chelsea1.jpg

Věk: 29 let
Post: útočník
Smlouva: 5 let – 84,5 milionu liber (vyprší v roce 2026)

Belgický snajpr Romelu Lukaku přestoupil loni v létě z Interu Milán za 113 milionů eur do Chelsea, ale v londýnském klubu panuje z jeho výkonů zklamání a v médiích se horlivě spekuluje o jeho odchodu ze Stamford Bridge. Psalo se o návratu do Interu, ale také o přestupu do milánského AC.

Nyní se objevují zvěsti, že pokud by se stal novým koučem PSG Antonio Conte, devětadvacetiletého borce by chtěl mít v kádru francouzského šampiona. Nepovedená sezona cenu urostlého forvarda srazila dolů, portál TransferMarkt ji nyní vyčísluje na 85 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

5. Raphaël Varane (Manchester United – 17,68 milionu liber

Raphaël Varane-Manchester United.jpg

Věk: 29 let
Post: obránce
Smlouva: 4 roky – 70,72 milionu liber (vyprší v roce 2025)

Loni v létě se Manchester United rozhodl posílit střed obrany a koupil za 40 milionů eur z Realu Madrid francouzského reprezentanta Raphaëla Varaneho. Mistr světa ze šampionátu v Rusku dostal k podpisu čtyřletou smlouvu s celkovým plněním ve výši více než 70 milionů liber. Úvodní sezona na Old Trafford se mu ale nepovedla, jak fanoušci vzhledem k jeho pověsti a výši platu očekávali.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

4. Jadon Sancho (Manchester United) – 18,2 milionu liber

Jadon Sancho-Manchester United.jpg

Věk: 22 let
Post: útočník
Smlouva: 5 let – 91 milionů liber (vyprší v roce 2026, součástí je opce na sezonu 2026/27)

Jadonovi Sanchovi bylo teprve 14 let, když za něho Manchester City zaplatil Watfordu 65 tisíc liber. Šikovný útočník svou hodnotu záhy zmnohonásobil, protože v létě roku 2017 za něho Borussia Dortmund zaplatila téměř devět milionů eur. Začínal sice jako obránce, ale prokousal se až na post ofenzivního záložníka či útočníka.

Velká část fotbalových expertů mínila, že v jeho osobě roste Anglii výjimečný hráč. V Dortmundu vyrostl ve hvězdu první velikosti a loni v létě přestoupil za 73 milionů liber do Manchesteru United. Od té doby zaznamenal v 29 ligových zápasech jen tři góly a tři asistence. Jeho bídné výkony už kritizovali mnozí odborníci a kouč anglické reprezentace ho vynechal i z poslední nominace. Vzhledem k tomu, že je mu teprve 22 let, je ještě šance, že se probere a naváže na někdejší formu, zatím je ale obrovským zklamáním.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

3. David De Gea (Manchester United) – 19,5 milionu liber

David De Gea3.jpg

Věk: 31 let
Post: brankář
Smlouva: 6 let – 117 milionů liber (vyprší v roce 2023, součástí je opce na sezonu 2023/24)

David De Gea si prožil po příchodu trenéra Davida Moyese do Manchesteru United v ročníku 2013/14 krušné období. Mnozí fanoušci se tehdy dokonce ptali, čím že mladý Španěl tolik zaujal bývalého manažera Alexe Fergusona, který za něho v roce 2011 vyklopil Atlétiku Madrid 18 milionů liber. De Gea byl často kritizován, že dělá hloupé chyby, ale na konci sezony byl navzdory tomu jedním z mála hráčů, který v Manchesteru snesl přísnější měřítka.

V dalších letech byl De Gea jednou z klíčových postav týmu a výkony United stály hodně na jeho schopnostech. V aktuálním ročníku odchytal všech 38 ligových zápasů a inkasoval v nich 57 gólů. Podle mnoha odborníků míval De Gea v nedávné minulosti možná nejlepší reflexy ze všech brankářů, už to ale není tak docela pravda. Jeho hvězda (zřejmě) pomalu hasne. V Manchesteru United má podepsanou smlouvu do roku 2023, ale na Old Trafford už se asi poohlížejí o jeho náhradě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

2. Kevin De Bruyne (Manchester City) – 20,8 milionu liber

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Věk: 30 let
Post: záložník
Smlouva: 5 let – 104 milionů liber (vyprší v roce 2025)

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Třicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že už několik let patří k nejlepším hráčům v  Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání.

Foto: Prfimedia.cz

Pokračování 9 / 9

1. Cristiano Ronaldo (Manchester United) – 26,52 milionu liber

Cristiano Ronaldo-Manchester United.jpg

Věk: 37 let
Post: útočník
Smlouva: 2 roky – 53,04 milionu liber (vyprší v roce 2023, součástí je opce na sezonu 2023/24)

Podle informací, které prosakují do ostrovních médií, není Cristiano Ronaldo v Manchesteru United šťastný a je prý rozhodnut v létě klub opustit. Portugalská legenda přišla loni v létě na Old Trafford jako vysněná legenda, ale obě strany si zřejmě návrat po letech představovaly poněkud jinak.

I v 37 letech je pětinásobný držitel Zlatého míče stále ve špičkové formě a o jeho podpis by mohl být na trhu jistě eminentní zájem, a to navzdory faktu, že je nejlépe placeným hráčem v Premier League. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 35 milionů eur. Smlouvu v klubu má podepsanou ještě na příští ročník.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud