Abdallah Gning (23 let, FK Teplice)   Nový hit ligové scény. Anbdallah Gning hrál ještě na jaře za Vlašim, odkud si jej v létě vytáhly Teplice. Třiadvacetiletý senegalský útočník se naposledy blýskl dvěma góly do sítě Sparty, která na Stínadlech přišla o náskok a remizovala 2:2. Gning, jenž se letos trefil už čtyřikrát a na kontě má i dvě nahrávky, slyšel samá slova chvály. 
 Matěj Jurásek (19 let, Slavia Praha)   Ligovou premiéru si odbyl v sezoně 2020/21, kdy si připsal první dva starty za Slavii. Loni působil v Karviné a ve Vlašimi a v létě se stal pevnou součástí sešívaného A týmu. Matěji Juráskovi je teprve 19 let, ukazuje však hodně zajímavý potenciál. Mladý záložník už nakoukl do základní sestavy Slavie i do pohárové Evropy, v lize si připsal dvě asistence. 
 Michal Ševčík (20 let, Zbrojovka Brno)   V loňské sezoně pomohl Brnu k návratu mezi elitu. V létě okolo něj bylo docela rušno, Michal Ševčík však zůstal ve Zbrojovce a na podzim je zatím hodně vidět. Mladý záložník předvádí parádní výkony, v sedmi duelech dal už čtyři góly, přidal nahrávku a znovu na sebe strhl pozornost předních domácích klubů. Bude se v zimě stěhovat? 
 Moses Usor (20 let, Slavia Praha)   Další mladík, který se v létě zabydlel v sešívaném kádru. Dvacetiletý nigerijský rychlík odehrál povedenou přípravu a hodně dobře mu vyšel taky vstup do nového ročníku. V sedmi ligových startech se blýskl už čtyřmi góly, roste z něj nová hvězda Slavie. 
5
Fotogalerie

Podzimní objevy. 5 mladých hráčů, ze kterých rostou hvězdy Fortuna ligy

Fortuna liga ukrojila ze svého programu úvodních osm kol. A taky „objevila” několik nových hvězd.

Do české ligy v létě přišli Jan Kuchta nebo Jakub Jankto, daleko větší pozornost na sebe ale strhávají jiní. Třeba Stanislav Tecl, jenž je v čele tabulky ligových střelců. Ale taky pět mladíků, kteří patří k objevům letošní sezony. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Kryštof Daněk (19 let, Sparta Praha) 

profimedia-0717469349.jpg

Sparta v létě přivedla Jana Kuchtu, Jakuba Jankta nebo Lukáše Sadílka. Tedy zkušené fotbalisty, kteří by měli patřit k hvězdám ligy. Všechny ale zastínil teprve devatenáctiletý Kryštof Daněk, s nímž se přitom původně nepočítalo do základní sestavy. Mladý záložník měl dobrou pozici už v Olomouci, odkud do Sparty přišel, na Letné však všechny svými výkony překvapil. V osmi zápasech dal dva góly a přidal dvě asistence. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Abdallah Gning (23 let, FK Teplice) 

profimedia-0719691753.jpg

Nový hit ligové scény. Anbdallah Gning hrál ještě na jaře za Vlašim, odkud si jej v létě vytáhly Teplice. Třiadvacetiletý senegalský útočník se naposledy blýskl dvěma góly do sítě Sparty, která na Stínadlech přišla o náskok a remizovala 2:2. Gning, jenž se letos trefil už čtyřikrát a na kontě má i dvě nahrávky, slyšel samá slova chvály. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Matěj Jurásek (19 let, Slavia Praha) 

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ligovou premiéru si odbyl v sezoně 2020/21, kdy si připsal první dva starty za Slavii. Loni působil v Karviné a ve Vlašimi a v létě se stal pevnou součástí sešívaného A týmu. Matěji Juráskovi je teprve 19 let, ukazuje však hodně zajímavý potenciál. Mladý záložník už nakoukl do základní sestavy Slavie i do pohárové Evropy, v lize si připsal dvě asistence. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Ševčík (20 let, Zbrojovka Brno) 

profimedia-0718320457.jpg

V loňské sezoně pomohl Brnu k návratu mezi elitu. V létě okolo něj bylo docela rušno, Michal Ševčík však zůstal ve Zbrojovce a na podzim je zatím hodně vidět. Mladý záložník předvádí parádní výkony, v sedmi duelech dal už čtyři góly, přidal nahrávku a znovu na sebe strhl pozornost předních domácích klubů. Bude se v zimě stěhovat? 

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Moses Usor (20 let, Slavia Praha) 

Moses Usor Panathinaikos Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další mladík, který se v létě zabydlel v sešívaném kádru. Dvacetiletý nigerijský rychlík odehrál povedenou přípravu a hodně dobře mu vyšel taky vstup do nového ročníku. V sedmi ligových startech se blýskl už čtyřmi góly, roste z něj nová hvězda Slavie. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud