Mojmír Chytil – 18 zápasů / 5 gólů  Čtyřiadvacetiletý reprezentační útočník dorazil do Slavie v létě z Olomouce, za kterou dal loni v lize dvanáct branek. V Edenu začal skvěle, v prvních dvou zápasech dal dva góly a postupně se dostal i do základní sestavy. Měl sice i střelecky slabší období, ligový podzim ale nakonec končil s pěti brankami. Ve Slavii jsou s ním spokojeni.
 Mick Van Buren – 16 zápasů / 5 gólů  Spousta lidí o něm už pochybovala, Mick Van Buren ovšem stále ukazuje, že na Slavii má. Jednatřicetiletý nizozemský útočník, který v lize hostoval taky v Českých Budějovicích a Liberci, dal letos už pět branek a společně s Chytilem je druhým nejlepším střelcem týmu. Nastupuje v základní sestavě.
 Muhamed Tijani – 16 zápasů / 2 góly  Stejně jako Chytil dorazil do Slavie v létě. Muhamed Tijani nasázel v loňském ročníku 11 branek a sešívaní za něj poslali do Baníku třicet milionů korun. Byla to vysoká investice, v Edenu však věřili, že ji třiadvacetiletý nigerijský snajpr splatí. Jenže Tijani se na podzim v lize trefil jen dvakrát, přidat musí i v dalších činnostech.
 Stanislav Tecl – 2 zápasy / 0 gólů  Ještě loni se trefil jedenáctkrát. Většinu branek dal ale na podzim a jaro z jeho podání tak úspěšné už nebylo. Na podzim třiatřicetiletý útočník odehrál čtyři zápasy za slávistické béčko a dvakrát nastoupil taky v poháru. V závěrečných dvou ligových kolech naskočil i za sešívaný A tým, na hřišti byl ale jen pár minut.
5
Fotogalerie

Podzim slávistických útočníků: Jurečka se zase rozjel, Tijani musí přidat. Co Tecl?

Slávisté odehráli povedený podzim. V domácí soutěži jsou druzí za Spartou, v Evropské lize vyhráli skupinu před AS Řím.

Slavia byla na podzim opět silná. Jak se v lize vedlo sešívaným útočníkům? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Václav Jurečka – 18 zápasů / 8 gólů

Bez názvu.jpg

Loňskou sezonu končil s dvaceti góly a stal se nejlepším střelcem ligy. V úvodu letošního ročníku se ale rozjížděl pomaleji, spoustu šancí spaloval a nemohl se dostat do tempa. Devětadvacetiletý Václav Jurečka se však nakonec rozjel, trefil se ve čtyřech zápasech v řadě a s osmi trefami je opět nejlepším kanonýrem sešívané party.

Foto: Michal Sváček / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Mojmír Chytil – 18 zápasů / 5 gólů

Mojmír Chytil Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý reprezentační útočník dorazil do Slavie v létě z Olomouce, za kterou dal loni v lize dvanáct branek. V Edenu začal skvěle, v prvních dvou zápasech dal dva góly a postupně se dostal i do základní sestavy. Měl sice i střelecky slabší období, ligový podzim ale nakonec končil s pěti brankami. Ve Slavii jsou s ním spokojeni.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Mick Van Buren – 16 zápasů / 5 gólů

profimedia-0824780681.jpg

Spousta lidí o něm už pochybovala, Mick Van Buren ovšem stále ukazuje, že na Slavii má. Jednatřicetiletý nizozemský útočník, který v lize hostoval taky v Českých Budějovicích a Liberci, dal letos už pět branek a společně s Chytilem je druhým nejlepším střelcem týmu. Nastupuje v základní sestavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Muhamed Tijani – 16 zápasů / 2 góly

Muhamed Tijani Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Chytil dorazil do Slavie v létě. Muhamed Tijani nasázel v loňském ročníku 11 branek a sešívaní za něj poslali do Baníku třicet milionů korun. Byla to vysoká investice, v Edenu však věřili, že ji třiadvacetiletý nigerijský snajpr splatí. Jenže Tijani se na podzim v lize trefil jen dvakrát, přidat musí i v dalších činnostech.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Stanislav Tecl – 2 zápasy / 0 gólů

Stanislav Tecl 23 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ještě loni se trefil jedenáctkrát. Většinu branek dal ale na podzim a jaro z jeho podání tak úspěšné už nebylo. Na podzim třiatřicetiletý útočník odehrál čtyři zápasy za slávistické béčko a dvakrát nastoupil taky v poháru. V závěrečných dvou ligových kolech naskočil i za sešívaný A tým, na hřišti byl ale jen pár minut.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud