Pavel Francouz  Loni kvůli zdravotním problémům nechytal. Letos si připsal zatím 15 startů, jeho přístup však přiměl vedení Colorada k prodloužení spolupráce. Jednatřicetiletý Pavel Francouz prodloužil s Avalanche kontrakt o dva roky, během nichž se bude v ambiciózní organizaci rvát o post jedničky. 
 Petr Mrázek  V uplynulých sezonách podával dobré výkony v Carolině, odkud v létě zamířil do Toronta. Petr Mrázek si věřil a chtěl tým dovést co nejdál, ideálně až k vytouženému Stanley Cupu. Jenže v úvodu ročníku se zranil a poté už se do očekávané pohody nedostal. Toronto jej dokonce zařadilo na listinu volných hráčů, odkud si ho v následujících 24 hodinách mohla vzít konkurence. To se ale nestalo a třicetiletý gólman tak zůstává u Maple Leafs. 
 Kristian Reichel  Do letošní sezony NHL zasáhlo několik českých nováčků. Jedním z nich je Kristian Reichel, jenž má na kontě zatím 13 startů (a taky gól a asistenci) za Winnipeg. Vedení Jets je s výkony třiadvacetiletého syna Roberta Reichela spokojeno, a tak s ním podepsalo i nový dvouletý dvoucestný kontrakt na 1,55 milionů dolarů. 
 Dominik Simon  Loni sedmadvacetiletý útočník působil v Calgary. Za Flames ale odehrál jen jedenáct zápasů a po sezoně se vrátil do Pittsburghu. V barvách Penguins přidal 55 startů a jedenáct bodů, v posledních minutách zámořských přestupů ale změnil dres. Dominika Simona získal Anaheim, do kterého byl vyměněn společně se Zachem Astonem-Reesem a výběrem ve 2. kole letošního draftu za švédského útočníka Rickarda Rakella. 
7
Fotogalerie

Podpisy, výměna i zklamání. 7 Čechů v NHL, okolo kterých bylo v posledních dnech pořádně rušno

Na trhu NHL bylo v posledních dnech hodně živo. Do centra dění se dostalo i několik českých hokejistů.

Vrátí se David Krejčí do NHL, nebo zůstane v České republice? Tuto otázku dlouho řešili i v zámoří, nicméně zkušený český útočník už se letos do nejlepší hokejové ligy světa nepodívá. Hodně rušno bylo ale okolo jiných českých hráčů. Jména sedmi z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 8

Tomáš Hertl 

GetFile - 2022-03-23T110113.886.jpg

Zamíří do New Yorku Rangers? Nebo snad půjde místo Davida Krejčího do Bostonu? Okolo Tomáše Hertla bylo hodně rušno, druhý nejproduktivnější český hokejista v aktuální sezoně NHL ale zůstal v San Jose, kde působí od začátku své zámořské kariéry. S vedením Sharks osmadvacetiletý útočník, jenž letos dal už 25 branek, podepsal nový osmiletý kontrakt na 65,1 milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavel Francouz 

profimedia-0667121846.jpg

Loni kvůli zdravotním problémům nechytal. Letos si připsal zatím 15 startů, jeho přístup však přiměl vedení Colorada k prodloužení spolupráce. Jednatřicetiletý Pavel Francouz prodloužil s Avalanche kontrakt o dva roky, během nichž se bude v ambiciózní organizaci rvát o post jedničky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Mrázek 

profimedia-0669436365.jpg

V uplynulých sezonách podával dobré výkony v Carolině, odkud v létě zamířil do Toronta. Petr Mrázek si věřil a chtěl tým dovést co nejdál, ideálně až k vytouženému Stanley Cupu. Jenže v úvodu ročníku se zranil a poté už se do očekávané pohody nedostal. Toronto jej dokonce zařadilo na listinu volných hráčů, odkud si ho v následujících 24 hodinách mohla vzít konkurence. To se ale nestalo a třicetiletý gólman tak zůstává u Maple Leafs. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Kristian Reichel 

profimedia-0654297800.jpg

Do letošní sezony NHL zasáhlo několik českých nováčků. Jedním z nich je Kristian Reichel, jenž má na kontě zatím 13 startů (a taky gól a asistenci) za Winnipeg. Vedení Jets je s výkony třiadvacetiletého syna Roberta Reichela spokojeno, a tak s ním podepsalo i nový dvouletý dvoucestný kontrakt na 1,55 milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Dominik Simon 

getthumbnail (4).jpg

Loni sedmadvacetiletý útočník působil v Calgary. Za Flames ale odehrál jen jedenáct zápasů a po sezoně se vrátil do Pittsburghu. V barvách Penguins přidal 55 startů a jedenáct bodů, v posledních minutách zámořských přestupů ale změnil dres. Dominika Simona získal Anaheim, do kterého byl vyměněn společně se Zachem Astonem-Reesem a výběrem ve 2. kole letošního draftu za švédského útočníka Rickarda Rakella. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Karel Vejmelka 

profimedia-0668556184.jpg

Ještě loni hájil branku extraligové Komety. Po sezoně nečekaně odešel do Arizony a ještě více překvapivé je, kolik dostal prostoru. Karel Vejmelka má na kontě 37 startů, což je nejvíc ze všech českých brankářů v aktuální sezoně NHL. Pětadvacetiletý Vejmelka si vede velmi dobře a před pár dny podepsal i nový tříletý kontrakt, díky němuž si v průměru vydělá 2,75 milionu dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Pavel Zacha 

GetFile - 2022-03-23T110147.948.jpg

Docela rušno bylo taky okolo Pavla Zachy. Čtyřiadvacetiletý útočník posbíral v loňské zkrácené sezoně 35 bodů a zdálo se, že v něm vedení New Jersey konečně našlo personu, kterou hledalo. Letos zatím přidal 13 branek a 15 asistencí, ovšem tak výrazný jako loni už není. I proto se spekulovalo o jeho výměně, údajně o něj měl zájem Vancouver, český útočník ale nakonec zůstal v New Jersey. Po sezoně mu však končí smlouva. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud