Podívejte se, kterými kluby prošel Ondřej Kolář. Další štaci už (zřejmě) nepřidá

Ondřej Kolář měl našlápnuto ke skvělé kariéře. Lákali jej do zahraničí, mohl se stát reprezentační jedničkou. Jenže ani jedno z toho se nestalo, teď je z něj slávistická trojka a v 29 letech se nejspíš „schová“ v pozadí.

Kdo ví, jaká by byla kariéra Ondřeje Koláře, kdyby jej v roce 2021 děsivě nesestřelil Kemar Roofe z Rangers. Jenže na kdyby se nehraje.

Devětadvacetiletý Kolář byl každopádně v jednu dobu považován za jednu z největších hvězd celé Fortuna ligy. Francouzské Nice za něj nabízelo 400 milionů korun. To už je ale minulost, Kolář ustoupil ze slávy a smířil se s tím, že to nejlepší má ve fotbale za sebou.

Kterými ligovými kluby prošel? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Liberec

Bez názvu.jpg

Kolář se narodil v Liberci, ve kterém taky nakoukl do světa velkého fotbalu. Do prvního týmu Slovanu se dostal v roce 2012 a v ročníku 2013/14 si odbyl ligovou premiéru. Tehdy zasáhl do duelu s Olomoucí, který skončil 1:1.

Dalších 16 startů přidal v ročníku 2014/15 a třináct zápasů za Liberec odchytal na podzim roku 2017. Pak se vydal o dům dál.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Slavia

Ondřej Kolář Slavia 23.jpg

V polovině sezony 2017/18 Kolář přestoupil do Slavie. Tehdy třiadvacetiletý gólman přišel do Edenu za 25 milionů korun a stal se náhradou za Jana Laštůvku, jemuž angažmá v sešívaných barvách nevyšlo, a tak zamířil do Baníku.

Kolář se stal ihned slávistickou jedničkou. Byl jí dlouho, měl nakročeno k velkému přestupu do zahraničí a patřil k největším hvězdám ligy. Vše se ale změnilo v březnu roku 2021, kdy utrpěl děsivé zranění v utkání proti Rangers. Do brány se sice vrátil, loni byl opět slávistickou jedničkou a mezi třemi tyčemi dostal prostor i v tomto ročníku, na předešlou úroveň už se ale nedostal. Více prostoru dostával Aleš Mandous, v zimě navíc do Slavie přišel Jindřich Staněk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Varnsdorf

Ondřej Kolář Liberec 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Kolář okusil i druhou ligu. Konkrétně byl ve Varnsdorfu, do kterého dvakrát zamířil na hostování z Liberce. Poprvé to bylo v zimě roku 2013, znovu pak na podzim roku 2016. Ve druhé lize odchytal celkem osm zápasů, ve kterých dostal 13 branek a udržel jedno čisté konto.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Kolář v reprezentaci

Ondřej Kolář ČR.jpg

Kdyby odešel do zahraničí, klidně se mohl stát jedničkou reprezentace. Jenže za národní tým nakonec odchytal jediný zápas – na podzim roku 2019 v Bulharsku, kde Češi v rámci kvalifikace na EURO prohráli 0:1.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud