Ve Fortuna lize působí řada cizinců, kteří patří k oporám svých týmů. A někteří z nich jsou taky pěkně drazí.

Početné cizinecké kolonie jsou ve Slavii, Spartě i Plzni. Víte ale, kteří zahraniční ligoví hráči jsou podle portálu transfermarkt.de nejdražší? Jména deseti z nich najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 11
David Moberg Karlsson (Švédsko, Sparta Praha) – 1,6 mil. eur

Do Spart přišel před rokem a na Letné začal skvěle. Odehrál velmi dobré jaro, jenže letos se švédský záložník trápí. Na kontě má pouhé tři starty a 95 odehraných minut. Naposledy nastoupil v srpnu a ve Spartě nevědí, co s ním.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 3 / 11
Benjamin Tetteh (Ghana, Sparta Praha) – 1,7 mil. eur

Loni dal jedenáct branek a byl nejlepším střelcem Sparty. Okolo ghanského útočníka kroužil Galatasaray i kluby z Anglie, Sparta jej ale nepustila. Letos se zatím trefil třikrát, dostává však méně prostoru než Libor Kozák.
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Pokračování 4 / 11
Roman Procházka (Slovensko, Viktoria Plzeň) – 1,75 mil. eur

Také v Plzni působí poměrně početná cizinecká kolonie. Po odchodu Patrika Hrošovského se nejdražším zahraničním hráčem Viktorky stal Roman Procházka, jenž ve Viktorce působí druhou sezonu. Loni se třicetiletý záložník trefil šestkrát, letos má na kontě zatím dva zásahy.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 11
Alexandru Baluta (Rumunsko, Slovan Liberec) – 2 mil. eur

Šestadvacetiletý rumunský záložník je kmenovým hráčem Slavie, v Edenu se ale příliš neprosadil. Letos tak odešel na hostování do Liberce a v dresu Slovanu se mu daří. V pěti zápasech dal dva góly a přidal dvě nahrávky.
Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia
Pokračování 6 / 11
Dávid Hancko (Slovensko, Sparta Praha) – 2,5 mil. eur

Jednadvacetiletý slovenský obránce přišel do Sparty na hostování z Fiorentiny. V úvodu nového angažmá nastupoval pravidelně v základní sestavě, místo ale neuhájil. Dosud si připsal šest startů a jeden vstřelený gól.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Pokračování 7 / 11
Florin Nita (Rumunsko, Sparta Praha) – 2,5 mil. eur

Rumunský reprezentační brankář začal sezonu jako jednička. Jenže po divoké zářijové remíze 3:3 s Olomoucí jej nahradil Milan Heča a ten už mezi třemi tyčemi zůstal. Florin Nita v letošních osmi zápasech dostal 14 branek.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Pokračování 8 / 11
Peter Olayinka (Nigérie, Slavia Praha) – 3 mil. eur

Třiadvacetiletý ofenzivně laděný Peter Olayinka přišel do Slavie před rokem za více než 80 milionů korun. Rozjezd měl pomalejší, aktuálně ale patří ke klíčovým hráčům sešívaného týmu. Dal gól Interu Milán a na kontě má i čtyři ligové zásahy. Po zásluze se dostal i do nigerijské reprezentace.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 9 / 11
Nicolae Stanciu (Rumunsko, Slavia Praha) – 3,5 mil. eur

Slavia za bývalého hráče Sparty zaplatila zhruba sto milionů korun a znovu z něj udělala nejdražšího hráče v ligové historii. Nicolae Stanciu se v Edenu rychle zabydlel a stal se jednou z klíčových postav záložní řady. Na kontě má zatím dva góly a jednu nahrávku.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 10 / 11
Nikolaj Komličenko (Rusko, FK Mladá Boleslav) – 3,7 mil. eur

Loni dal 29 branek, vytvořil střelecký rekord ligy a zdálo se, že jeho odchod do zahraničí je hotovou věcí. Stály o něj kluby z Moskvy, Nikolaj Komličenko ale nakonec zůstal v Mladé Boleslavi. Letos čtyřiadvacetiletý forvard zasáhl do devíti zápasů a vstřelil v nich devět branek.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 11 / 11
Guélor Kanga (Gabon, Sparta Praha) – 4,5 mil. eur

Nejdražším ligovým cizincem a druhým nejdražším hráčem celé Fortuna ligy je Guélor Kanga. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu se letos hodně zklidnil a vyfasoval jen tři žluté karty. Produktivní však zůstal a k sedmi gólům přidal i dvě nahrávky.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia