Martin Faško-Rudáš - 20 let  V uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa juniorů, další zkušenosti s reprezentací ale dvacetiletý útočník neměl. V národním týmu Slovenska debutoval až letos a teď je v Rize, kam ho vynesly povedené výkony v dresu Banské Bystrice, za kterou hrál po návratu ze zámoří. V tomto ročníku posbíral celkově 41 kanadských bodů. V příští sezoně bude hrát z Liberec. Foto: Profimedia.cz
 Samuel Kňažko - 18 let   Osmnáctiletý útočník prošel posledním draftem NHL, ve kterém jej ve třetím kole ulovil Columbus. Samuel Kňažko ale za Atlantik zatím neodešel a zkušenosti sbírá v juniorské finské soutěži. Byl kapitánem slovenského týmu na letošním šampionátu dvacítek a teď poprvé startuje i na seniorském mistrovství světa.  Foto: Profimedia.cz
 Šimon Nemec – 17 let   Dalším teenagerem na soupisce slovenského kádru je teprve sedmnáctiletý Šimon Nemec. Obránce Nitry, který letos startoval i na juniorském mistrovství světa, je velkým příslibem slovenského hokeje a očekává se, že v roce 2022 projde i draftem NHL. V Rize už si stihl připsat jednu nahrávku.  Foto: Profimedia.cz
 Juraj Slafkovský - 17 let   Nejmladším hráčem slovenského týmu je Juraj Slafkovský, který teprve na konci března oslavil sedmnácté narozeniny. Ukrývá se v něm však hodně zajímavý potenciál, což ukazuje také v Rize. Talentovaný útočník, jenž prošel i mládeží Hradce Králové, je nyní druhým rokem ve Finsku. Stejně jako Nemec by příští rok měl projít draftem NHL.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Podceňovaný tým zelenáčů jede. 5 nejmladších Slováků, kteří válí na mistrovství světa

Letošní hokejový šampionát v Rize je plný překvapení. I díky Slovákům, kteří ve třech zápasech neztratili ani bod a v posledním utkání zdolali sbornou. Slovensko přitom vzalo do Rigy hodně mladý tým.

Na slovenské soupisce byste žádné hvězdy nenašli. Přesto Slováci válí a předvádí velmi líbivý hokej. Trenér slovenské reprezentace Craig Ramsay vzal do Rigy hodně mladý tým a to se mu zatím vyplácí. Jména jeho pěti nejmladších členů, kteří o sobě dávají pořádně vědět, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Martin Bučko - 21 let 

Martin Bučko 21.jpg

Jedním z mnoha hráčů slovenského týmu, který si letos odbyl premiéru na mistrovství světa, je Martin Bučko. Jednadvacetiletý bek v poslední sezoně nastupoval v barvách Pardubic, za které odehrál 23 zápasů v základní části a dalších osm jich přidal v play-off. Zkušenosti sbíral i v prvoligovém Vrchlabí a teď je součástí slovenského výběru v Rize. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Faško-Rudáš - 20 let 

Martin faško 21.jpg

V uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa juniorů, další zkušenosti s reprezentací ale dvacetiletý útočník neměl. V národním týmu Slovenska debutoval až letos a teď je v Rize, kam ho vynesly povedené výkony v dresu Banské Bystrice, za kterou hrál po návratu ze zámoří. V tomto ročníku posbíral celkově 41 kanadských bodů. V příští sezoně bude hrát z Liberec. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Samuel Kňažko - 18 let 

Samuel Kňažko 21.jpg

Osmnáctiletý útočník prošel posledním draftem NHL, ve kterém jej ve třetím kole ulovil Columbus. Samuel Kňažko ale za Atlantik zatím neodešel a zkušenosti sbírá v juniorské finské soutěži. Byl kapitánem slovenského týmu na letošním šampionátu dvacítek a teď poprvé startuje i na seniorském mistrovství světa. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Šimon Nemec – 17 let 

Šimon Nemec 21.jpg

Dalším teenagerem na soupisce slovenského kádru je teprve sedmnáctiletý Šimon Nemec. Obránce Nitry, který letos startoval i na juniorském mistrovství světa, je velkým příslibem slovenského hokeje a očekává se, že v roce 2022 projde i draftem NHL. V Rize už si stihl připsat jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Juraj Slafkovský - 17 let 

Juraj Slafkovský 21.jpg

Nejmladším hráčem slovenského týmu je Juraj Slafkovský, který teprve na konci března oslavil sedmnácté narozeniny. Ukrývá se v něm však hodně zajímavý potenciál, což ukazuje také v Rize. Talentovaný útočník, jenž prošel i mládeží Hradce Králové, je nyní druhým rokem ve Finsku. Stejně jako Nemec by příští rok měl projít draftem NHL. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud