Pocta pro Davida Ciencialu. Je nejlepším hráčem světa. A koho nechal za sebou?

David Cienciala je hokejovou hvězdou minulých dní. Nejen na extraligové půdě, ale také v zámoří. Dvaadvacetiletý útočník Třince se dokonce stal vítězem prestižního žebříčku, který sestavuje ESPN.

getfile (1).jpg
David Cienciala se stal nejlepším hokejistou světa uplynulého týdne. (Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia)

Cienciala má na kontě 52 zápasů v základní části extraligy, v nichž posbíral sedm asistencí. Stejný počet nahrávek má na kontě také v play-off. Jen s tím rozdílem, že si všech sedm asistencí připsal v jediném duelu, v němž rozhodl o postupu Třince do semifinálové série. Jeho výkonu si všimli i v zámoří a prestižní stránka ESPN ho vyhlásila nejlepším hokejistou světa uplynulého týdne. Koho nechal za sebou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Connor McDavid

Connor McDavid Edmonton 2.jpg

Cienciala za sebou zanechal opravdového velikána. Až za třineckým útočníkem se totiž umístil Connor McDavid z Edmontonu, který je lídrem kanadského bodování celé NHL. Jednadvacetiletý forvard ve čtyřech zápasech posbíral 12 kanadských bodů a útočí na druhou Art Ross Trophy v řadě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Katie Fitzgeraldová

Hokejistky Metropolitan Riveters získaly svůj první National Women's Hockey League Isobel Cup, když zastavily úřadující šampionky, tým Buffalo Beauts. Ty zvítězily jedenáctkrát v řadě, podvanácté ale narazily na skvělou brankářku Katie Fitzgeraldovou, která pochytala všech 21 střel a vychytala důležité vítězství.

Pokračování 4 / 6

Ryder Rolston

Jeho otec Brian dlouhá léta působil v NHL, do které by jednou mohl nakouknout i Ryder Rolston, jenž je oporou týmu USA do 17 let. Za ten v minulých dnech odehrál tři zápasy,  v nichž vstřelil pět branek a přidal tři asistence. Úžasná bilance!

Pokračování 5 / 6

Karri Rämö

Karri Rämö.jpg

Další známé jméno na seznamu. Finský gólman, jenž hájí branku Jokeritu Helsinky, zaujal heroickým výkonem ve čtvrtfinále play-off KHL. V utkání proti CSKA Moskva pochytal během 143 minut 81 střel a vytvořil nový rekord soutěže. Do semifinále ale nakonec postoupila Moskva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

James Bostian

Hokej brankář il.jpg

James Bostian je gólmanem Mexické univerzity a blýskl se několika skvělými výkony.  Nejprve kryl 59 z 61 střel proti týmy University of Central Florida a poté si připsal 52 zákroků proti Michiganské státní univerzitě. Následně sice nezabránil porážce od týmu Quinnipiac, i tak se ale o jeho výkonu v zámoří hodně nahlas mluví.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud