Počítáme s vámi. Tři Češi, kteří v minulých dnech podepsali nové smlouvy v NHL

Počítáme s vámi. Tři Češi, kteří v minulých dnech podepsali nové smlouvy v NHL

Počítáme s vámi. Tři Češi, kteří v minulých dnech podepsali nové smlouvy v NHL

Hodně českých hokejistů musí o svou budoucnost v NHL tvrdě bojovat. Někteří hráči ale už teď ví, že v nejlepší lize světa zůstanou i v dalších ročnících.

Bez názvu3.jpg

Po letošní sezoně končí smlouvy v NHL několika českým hráčům – například Martinu Hanzalovi či Romanu Polákovi. Jiní tři čeští hokejisté ale v minulých dnech podepsali nové kontrakty. Kteří to jsou? A jaké podmínky si vysloužili? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Pavel Francouz (Colorado Avalanche)

Pavel Francouz Colorado 3.jpg

V NHL debutoval loni, pořádnou šanci ale dostal až letos. A Pavel Francouz chytil svou příležitost za pačesy, v 29 startech za Colorado vychytal dvacet výher a úspěšností zákroků se blíží k 93%. Není divu, že Avalanche s devětadvacetiletým českým gólmanem podepsali nový dvouletý kontrakt na čtyři miliony dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek San Jose.jpg

Bývalý liberecký bek debutoval v NHL loni, kdy odehrál 41 zápasů za San Jose. Letos v dresu Sharks přidal dalších 43 startů a jeho výkony v nejlepší lize světa budeme sledovat i v dalších letech. Sedmadvacetiletý Radim Šimek překonal zdravotní problémy a s vedením organizace podepsal nový čtyřletý kontakt, díky němuž by si dvojnásobný účastník mistrovství světa měl bez bonusů vydělat okolo osmi milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Martin Frk (Los Angeles Kings)

Martin Frk LA.jpg

Několik českých hokejistů před letošní sezonou opustilo NHL a zamířili do Kontinentální hokejové ligy. Zdálo se, že stejnou cestu zvolí i Martin Frk, ten se ale nakonec dohodl na smlouvě s Los Angeles a rozhodl se, že ještě jednou zabojuje o místo v nejlepší lize světa. A to se mu vyplatilo, šestadvacetiletý forvard letos za Kings odehrál 13 zápasů, dal pět branek, přidal jednu nahrávku a v kapse má nový dvouletý kontrakt na 1,45 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud