Michal Kovařčík - Reprezentační nováček si premiérovou pozvánku do národního týmu vysloužil dobrými výkony v úvodu sezony. Michal Kovařčík, který v minulém ročníku pomohl celkem 16 body k třineckému titulu, se letos trefil už pětkrát a navrch přidal devět nahrávek. Jak si dvaadvacetiletý forvard povede v reprezentaci? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Musil - V sezoně 2014/15 odehrál čtyři zápasy za Edmonton, posbíral dvě asistence, tím se ale jeho mise v NHL uzavřela. Po návratu ze zámoří zakotvil v Třinci a letos načal svou třetí extraligovou sezonu. David Musil se zařadil mezi nejlepší extraligové obránce a na Slovensku si odbyl premiéru na mistrovství světa. Šestadvacetiletý bek rozhodně nezklamal, hodně prostoru v reprezentaci by měl dostat i letos. Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Roth - Třetím třineckým obráncem, který se dostal do současného reprezentačního výběru, je Vladimír Roth. Devětadvacetiletý bek působí mezi Oceláři s krátkou přestávkou od roku 2012 a patří k pilířům slezského klubu. Mimo jiné se blýskl vítězným gólem v poslední finálové bitvě minulé sezony proti Liberci a teď se vrací i do reprezentace, za kterou si naposledy zahrál v sezoně 2014/15. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Matěj Stránský - Pátým třineckým členem reprezentační party je Matěj Stránský. Šestadvacetiletý forvard strávil několik sezon v zámoří, kde se marně snažil prosadit do kádru Dallasu Stars. Po návratu do Evropy působil v Rusku a Švédsku a před letošní sezonou posílil Třinec. Ve své premiérové extraligové sezoně si zatím připsal šest gólů a stejný počet asistencí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Početná třinecká letka v reprezentaci. Pět Ocelářů, kteří pojedou na Karjala Cup

Nová reprezentační sezona startuje. Kouč Miloš Říha se už tento týden představí se svými svěřenci na Karjala Cupu. V akci bude i několik extraligových hráčů.

Extralize sice vládne Sparta, nejpočetnější zastoupení v reprezentaci má ale Třinec. Úřadující extraligový šampion vyšle na Karjala Cup pět zástupců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Doudera

Milan Doudera 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý bek je pravidelným účastníkem reprezentačních akcí. V roce 2016 dokonce startoval i na mistrovství světa v Rusku, kam jej vzal kouč Vladimír Vůjtek. Loni pod Milošem Říhou odehrál šest zápasů, na šampionát se ale nedostal. V reprezentaci autor letošních devíti (4+5) bodů figuruje i letos.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Kovařčík

Michal Kovarčík 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Reprezentační nováček si premiérovou pozvánku do národního týmu vysloužil dobrými výkony v úvodu sezony. Michal Kovařčík, který v minulém ročníku pomohl celkem 16 body k třineckému titulu, se letos trefil už pětkrát a navrch přidal devět nahrávek. Jak si dvaadvacetiletý forvard povede v reprezentaci?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Musil

David Musil Třinec.jpg

V sezoně 2014/15 odehrál čtyři zápasy za Edmonton, posbíral dvě asistence, tím se ale jeho mise v NHL uzavřela. Po návratu ze zámoří zakotvil v Třinci a letos načal svou třetí extraligovou sezonu. David Musil se zařadil mezi nejlepší extraligové obránce a na Slovensku si odbyl premiéru na mistrovství světa. Šestadvacetiletý bek rozhodně nezklamal, hodně prostoru v reprezentaci by měl dostat i letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vladimír Roth

Vladimír Roth 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třetím třineckým obráncem, který se dostal do současného reprezentačního výběru, je Vladimír Roth. Devětadvacetiletý bek působí mezi Oceláři s krátkou přestávkou od roku 2012 a patří k pilířům slezského klubu. Mimo jiné se blýskl vítězným gólem v poslední finálové bitvě minulé sezony proti Liberci a teď se vrací i do reprezentace, za kterou si naposledy zahrál v sezoně 2014/15.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Matěj Stránský

Matěj Stránský Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pátým třineckým členem reprezentační party je Matěj Stránský. Šestadvacetiletý forvard strávil několik sezon v zámoří, kde se marně snažil prosadit do kádru Dallasu Stars. Po návratu do Evropy působil v Rusku a Švédsku a před letošní sezonou posílil Třinec. Ve své premiérové extraligové sezoně si zatím připsal šest gólů a stejný počet asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud