Marek Ďaloga  Čtyřiatřicetiletý bek, který si zahrál i na několika světových šampionátech, hrával dříve extraligu za Pardubice a za Spartu, byl taky ve Švédsku nebo v KHL. V Kometě je letos třetím rokem. V minulé sezoně posbíral celkem 11 bodů.
 Andrej Kollár  Třiadvacetiletý rodák z Nitry, který si v roce 2022 zahrál na mistrovství světa, načal v Kometě třetí sezonu. V té loňské posbíral 21 bodů, teď bude ale na delší čas mimo hru. V úvodním utkání nového ročníku si totiž nadvakrát zlomil ruku.
 Tomáš Marcinko  Zkušený útočník působil několik posledních let v Třinci, se kterým získal čtyři extraligové tituly. K tomu poslednímu pomohl celkem 44 body. V létě však účastník dvou olympijských turnajů změnil dres a zamířil do Komety. Na první bod v brněnském dresu pětatřicetiletý Tomáš Marcinko zatím čeká.
 Kristián Pospíšil  Bronzový medailista z posledních olympijských her se snažil několik let prosadit v zámoří. Po návratu do Evropy hrál sedmadvacetiletý útočník ve Finsku, krátce byl ve Švýcarsku a v průběhu minulého ročníku přišel do Komety. V základní části posbíral v 19 zápasech stejný počet bodů, další čtyři pak přidal v play-off.
5
Fotogalerie

Početná slovenská kolonie v Brně. 5 Slováků, kteří hrají za Kometu

Brněnská Kometa vstoupila do nové sezony s několika cizinci. Je mezi nimi i pět Slováků.

Kometa, které se start letošního ročníku vůbec nepovedl, má na soupisce hráče z Kanady, USA či Finska. Ale taky pět Slováků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Cingel

Bez názvu.jpg

V Česku se poprvé objevil už v sezoně 2012/13, kdy hrál KHL za Lev Praha. Poté působil ve Spartě a posledních šest let byl v Hradci Králové. V uplynulé sezoně se v základní části dostal na 32 bodů, v play-off však přidal jen čtyři starty. Od léta je jednatřicetiletý útočník v Kometě.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Marek Ďaloga

Marek Ďaloga Kometa Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý bek, který si zahrál i na několika světových šampionátech, hrával dříve extraligu za Pardubice a za Spartu, byl taky ve Švédsku nebo v KHL. V Kometě je letos třetím rokem. V minulé sezoně posbíral celkem 11 bodů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Andrej Kollár

Andrej Kollár Kometa.jpg

Třiadvacetiletý rodák z Nitry, který si v roce 2022 zahrál na mistrovství světa, načal v Kometě třetí sezonu. V té loňské posbíral 21 bodů, teď bude ale na delší čas mimo hru. V úvodním utkání nového ročníku si totiž nadvakrát zlomil ruku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Marcinko

Tomáš Marcinko Kometa Radim Strachoň  MAFRA  Profimedia.jpg

Zkušený útočník působil několik posledních let v Třinci, se kterým získal čtyři extraligové tituly. K tomu poslednímu pomohl celkem 44 body. V létě však účastník dvou olympijských turnajů změnil dres a zamířil do Komety. Na první bod v brněnském dresu pětatřicetiletý Tomáš Marcinko zatím čeká.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Kristián Pospíšil

Kristian Pospíšil Kometa Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bronzový medailista z posledních olympijských her se snažil několik let prosadit v zámoří. Po návratu do Evropy hrál sedmadvacetiletý útočník ve Finsku, krátce byl ve Švýcarsku a v průběhu minulého ročníku přišel do Komety. V základní části posbíral v 19 zápasech stejný počet bodů, další čtyři pak přidal v play-off.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud