Jevgenij Nazarov (FK Teplice) . Stejně jako Komličenko, tak i Jevgenij Nazarov působil v Krasnodarsku. Do prvního týmu se ale neprosadil a v létě zamířil na hostování do Teplic. Je mu 22 let, umí hrát na stoperu i na postu defenzivního záložníka. V lize zatím odehrál druhý poločas proti Slavii, která na Stínadlech vyhrála 5:1. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Igor Paradin (FK Teplice).  Také Igor Paradin dorazil do Teplic na hostování z Krasnodaru. V obou dosavadních zápasech tento dvacetiletý bek nastoupil v základní sestavě, v duelu se Slavií však vydržel na hřišti jen první poločas. Foto: Petr Bílek / MAFRA / Profimedia
 Alexej Tatajev (FK Mladá Boleslav).  Rodák z Gruzie prošel mládežnickými výběry ruské reprezentace. V zimě dvacetiletý bek Alexej Tatajev zamířil na hostování z Krasnodaru do Mladé Boleslavi a v uplynulém ročníku si připsal deset startů. Letos ale do hry ještě nezasáhl. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Vladislav Levin (Bohemians 1905).  Čtyřiadvacetiletý záložník působil v Dynamu Moskva, hrál taky za Mladou Boleslav, Jihlavu a od zimy je hráčem Bohemians 1905. V uplynulém ročníku odehrál za klokany 13 zápasů, letos ale tento střední záložník do hry ještě nezasáhl. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Početná kolonie z východu. Toto je 5 ruských fotbalistů, kteří působí ve Fortuna lize

Nejpočetnější cizineckou ligovou kolonii tvoří Slováci. Početné zastoupení ve Fortuna lize má také Bosna Hercegovina, Srbsko, ale i Rusové, kterých běhá po českých pažitech pět.

Ve Spartě se kdysi snažil prosadit ruský útočník Alexandr Prudnikov. V Plzni zase působil Roman Adamov, výraznou stopu v českém fotbale však zanechal až Nikolaj Komličenko, který je jedním z pěti Rusů, jenž hraje ve Fortuna lize. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Nikolaj Komličenko (FK Mladá Boleslav)

Nikolaj Komličenko MB gól.jpg

Bývalý útočník Krasnodaru či Liberce má za sebou sezonu jako hrom. V uplynulém ročníku čtyřiadvacetiletý snajpr nastřílel 29 gólů a vytvořil nový střelecký rekord české ligy. Letos se trefil zatím jednou a má za cíl dovést Mladou Boleslav do pohárové Evropy. Zda však ve městě Škodovky zůstane, to je stále otázkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jevgenij Nazarov (FK Teplice)

Jevgenij Nazarov Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Komličenko, tak i Jevgenij Nazarov působil v Krasnodarsku. Do prvního týmu se ale neprosadil a v létě zamířil na hostování do Teplic. Je mu 22 let, umí hrát na stoperu i na postu defenzivního záložníka. V lize zatím odehrál druhý poločas proti Slavii, která na Stínadlech vyhrála 5:1.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Igor Paradin (FK Teplice)

Igor Paradin Petr Bílek  MAFRA  Profimedia.jpg

Také Igor Paradin dorazil do Teplic na hostování z Krasnodaru. V obou dosavadních zápasech tento dvacetiletý bek nastoupil v základní sestavě, v duelu se Slavií však vydržel na hřišti jen první poločas.

Foto: Petr Bílek / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Alexej Tatajev (FK Mladá Boleslav)

Alexej tatajev Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z Gruzie prošel mládežnickými výběry ruské reprezentace. V zimě dvacetiletý bek Alexej Tatajev zamířil na hostování z Krasnodaru do Mladé Boleslavi a v uplynulém ročníku si připsal deset startů. Letos ale do hry ještě nezasáhl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Vladislav Levin (Bohemians 1905)

Vladislav Levin.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník působil v Dynamu Moskva, hrál taky za Mladou Boleslav, Jihlavu a od zimy je hráčem Bohemians 1905. V uplynulém ročníku odehrál za klokany 13 zápasů, letos ale tento střední záložník do hry ještě nezasáhl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud