Po boku Dúbravky či Hamšíka. 4 Slováci z Fortuna ligy, kteří se dostali do týmu pro EURO

Začátek evropského šampionátu se blíží. Na závěrečný turnaj se dostali i Slováci, kteří mají v týmu čtyři hráče z Fortuna ligy.

K oporám slovenského týmu na EURU by měli patřit Martin Dúbravka či Marek Hamšík. Slováci však na turnaj vzali i čtyři fotbalisty, kteří se řadí mezi výrazné persony české Fortuna ligy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Dávid Hancko (Sparta Praha) 

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý obránce se před pár dny stal kmenovým hráčem Sparty, ve které už dvě předešlé sezony hostoval. Letenští za něj zaplatili 64 milionů korun a z Dávida Hancka tak udělali jednu z nejdražších posil v klubové historii. Slovenský reprezentant je však pro hru rudého týmu klíčový, jeho výhodou navíc je, že umí naskočit jak na postu stopera, tak na kraji obrany.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Hromada (Slavia Praha) 

Jakub Hromada Slavie 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Svého slovenského zástupce vysílá na evropský šampionát i Slavia. Do nominace se totiž dostal Jakub Hromada, jenž letošní ročník sice načal na hostování v Liberci, poté se ale vrátil do Edenu a za sešívané odehrál několik důležitých zápasů. Pětadvacetiletému záložníkovi konečně slouží zdraví a je v dobré formě, ve Slavii však musí o své místo v sestavě tvrdě bojovat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Koscelník (Slovan Liberec) 

Martin Koscelník Liberec.jpg

Do slovenského týmu pro EURO se dostal taky šestadvacetiletý Martin Koscelník, jenž má za sebou třetí rok v Liberci. Ve Slovanu vyrostl v opravdovou oporu a důležité zkušenosti posbíral i v pohárové Evropě. Na postu pravého beka vyzrál mezi nejlepší hráče ligy a v zákulisí se spekuluje o jeho možném odchodu do Sparty.  

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 5 / 5

Ivan Schranz (Slavia Praha) 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtvrtým ligovým hráčem, který na EURU bude hájit slovenské barvy, je Ivan Schranz. Sedmadvacetiletý útočník se do nominace dostal ještě jako hráč Jablonce, za který letos nasázel třináct branek a stal se jedním z nejlepších střelců Fortuna ligy. I díky tomu je už nyní fotbalistou Slavie. Za národní tým dosud odehrál sedm zápasů a vstřelil jeden gól - v loňském duelu proti České republice. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud