Plzeňský klenot je v kurzu. 4 zahraniční kluby, které mají zájem o útočníka Durosinmiho

Rafiu Durosinmi je sice minimálně do konce podzimu mimo hru, přesto je o něj v Evropě zájem.

Dvacetiletý nigerijský útočník dal v letošních 11 ligových zápasech šest branek, ke kterým přidal pět asistencí. Není divu, že zaujal i zahraniční kluby z elitních evropských soutěží. Čtyři údajně zájemce o jeho služby najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Brighton

Bez názvu.jpg

Hrát v Premier League je snem většiny fotbalistů. Tu možnost měl mít i Durosinmi, jehož údajně lákal Brighton, který je v aktuálním ročníku anglické ligy osmý. Brighton už před časem přivedl ze Slavie Abdallaha Simu, ten ale nedostal v klubu šanci. Možná i proto měl Durosinmi nabídku Brightonu odmítnout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Frankfurt

profimedia-0806848541.jpg

Zřejmě nejvážnějším adeptem na zisk Durosinmiho služeb je německý Frankfurt. Vítěz Evropské ligy z roku 2022, který je v aktuálním bundesligovém ročníku sedmý, už se údajně s nigerijským útočníkem dohodl a Plzni by měl zaplatit až deset milionů eur. Vedení Viktorky ovšem tyto zprávy popřelo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stuttgart

Rafiu Durosinmi 23.jpg

Frankfurt však není jediným německým klubem, který má mít o Durosinmiho zájem. Nigerijský kanonýr prý zaujal taky Stuttgart, který je v budesligové tabulce třetí – sedm bodů za vedoucím Leverkusenem. Útočník Plzně měl však nabídku Stuttgartu odmítnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Wolves

Rafiu Durosinmi Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do hry o Durosinmiho měl vstoupit ještě jeden anglický klub – Wolves, který je v současné době na 12. místě tabulky Premier League. Ten měl za útočníka, kterého Daily Mail přirovnal k Emmanuelu Adebayorovi, nabídnout deset milionů liber.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud