Plzeňského Ďuriše sleduje devět zahraničních klubů. Kam povedou jeho kroky?

V minulé sezoně byl nepostradatelný, vystřílel Plzni titul a do pokladny Viktorky mohl přinést mnoho milionů. Západočeský klub ho ale neprodal a Michala Ďuriše si ponechal. V aktuálním ročníků se ale trápí a zdá se, že tentokrát už doopravdy odejde.

Uplynulou sezonu měl osmadvacetiletý forvard parádní. Ďuriš nastřílel 16 branek a dlouho bojoval o korunu pro krále střelců. Dobrá forma ho vynesla až na Euro do Francie, na podzim ale za předešlými výkony hodně zaostával. Vypadl ze základní sestavy Viktorky, dal jen tři branky a pořádně o sobě dal vědět až v posledním zápase Evropské ligy proti Austrii Vídeň. Poté prohlásil, že to byl zřejmě jeho poslední zápas v dresu českého mistra.

Kam povedou jeho kroky? Ve hře je podle spekulací různých webů až devět zahraničních klubů - najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Bröndby Kodaň

Michal Ďuriš 2.jpg

Ďuriš a Dánsko? I tato varianta je, zdá se, ve hře. Okolo slovenského reprezentanta údajně krouží Bröndby Kodaň, které jako jediné částečně drží krok s městským rivalem FC Kodaň. Bröndby na něj ztrácí devět bodů, bude bojovat o titul i s Ďurišem?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Legia Varšava

Adam Hloušek Legia.jpg

Legia Varšava se postarala o jedno z nejvýraznějších překvapení letošního ročníku Ligy mistrů, během kterého uhrála remízu 3:3 s Realem Madrid. Tým však opustil elitní kanonýr a nejlepší střelec minulého ročníku Nemanja Nikolič, který odešel do Chicaga, a Legia hledá náhradu. Novým spoluhráčem Adama Hlouška by se prý mohl stát právě Ďuriš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Lugano

Zdeněk Zeman.jpg

Kroky Michala Ďuriše by mohly vést i švýcarským směrem. Podle spekulací z posledních dní se ocitl v hledáčku Lugana, které ještě na jaře trénoval Zdeněk Zeman. Nejen, že ho dovedl k záchraně, ale málem se mu povedly vybojovat i poháry. Zeman sice v Luganu už není, to však na zájmu o Ďuriše nic nemění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Maccabi Tel Aviv

Michal Duriš.jpg

Maccabi Tel Aviv vystavil v minulé sezoně Plzni stopku v předkole Ligy mistrů, do které následně sám postoupil. Ďuriš tehdy odehrál závěrečnou půlhodinu domácí odvety, gólově se však neprosadil. Pak se ale rozjel, nabral skvělou formu a vysloužil si zájem nejúspěšnějšího izraelského klubu, který od léta hledá náhradu za Erana Zahaviho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Midtjylland

Filip Novák Myd.jpg

Český útočník Václav Kadlec se v kádru dánského celku Midtjylland moc dlouho neohřál a v létě se vrátil do Sparty. Teď by z české ligy mohl opačným směrem putovat jiný hráč – Ďuriš. Tým, v němž působí Filip Novák, je dalším z řady údajných zájemců.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Wisla Krakov

Michal Ďuriš.jpg

Zdá se, že v Polsku je o Ďuriše zájem. Výkony slovenského reprezentanta v české lize zaujaly sousední ligu natolik, že ho kromě Legie láká i další tradiční klub – Wisla Krakow. Ta marně vzpomíná na úspěšné minulé časy a aktuálně je v tabulce až desátá. Změní to Ďuriš?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Turecko

František Rajtoral GAz.jpg

Je možné, že všechny zmíněné kluby dostanou na frak. Do hry o Ďurišovy služby totiž vstoupilo i Turecko, které by mělo splnit jak požadavky Plzně, tak i hráče samotného. Do Turecka odešli z Viktorky nedávno Václav Procházka, Daniel Kolář a František Rajtoral, Ďuriš by tak mohl být dalším na řadě. Údajně o něj stojí hned tři turecké celky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud