Milan Gulaš   Letos se sice nestal nejlepším střelcem ani nejproduktivnějším hráčem extraligy, Milan Gulaš byl však znovu hodně vidět. Nasázel 21 branek, přidal 35 asistencí a opět byl klíčovým hráčem plzeňské družiny. Jenže v play-off vyhasl a proti Olomouci ani jednou nebodoval. I proto už je západočeský tým ze hry.  Foto: Profimedia.cz
 Petr Kodýtek   Dvaadvacetiletý útočník v základní části zářil. Petr Kodýtek dal dvacet branek, přidal 15 asistencí a byl druhým nejproduktivnějším hráčem západočeského týmu. Ten na něj spoléhal také v play-off, v sérii s Olomoucí se ale Kodýtek prosadil jen jednou.  Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Mertl  Ke klíčovým postavám plzeňského týmu měl v play-off patřit také Tomáš Mertl. Ten sice v základní části odehrál jen dvacet zápasů, posbíral v nich ale 16 (9+7) bodů a v Plzni na něj hodně spoléhali. Série s Olomoucí mu ale vůbec nevyšla. Pětatřicetiletý Mertl ani jednou nebodoval a navíc byl u tří inkasovaných branek.  Foto: Profimedia.cz
 Petr Straka  Plzeň dala v sérii s Olomoucí pouhé čtyři góly. O jeden z nich se postaral Petr Straka, i od něj ale na západě Čech potřebovali víc. Tím spíš po povedené základní části, během níž osmadvacetiletý útočník nastřílel 12 branek a připsal si i 15 asistencí.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Plzeňské selhání. 5 útočníků indiánů, kteří v sérii s Olomoucí shořeli jako papír

Předkolo extraligového play-off už nabídlo jedno velké překvapení. Ze hry venku je Plzeň, která selhala v sérii s Olomoucí.

Milan Gulaš 21_2.jpg

Plzeň vstupovala do předkola play-off proti Olomouci v roli jasného favorita. Jenže západočeský tým selhal, prohrál 0:3 na zápasy a sezona pro něho skončila. Na vině je totální selhání pěti klíčových plzeňských útočníků, kterým série s Hanáky vůbec nevyšla. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Milan Gulaš 

Milan Gulaš 21.jpg

Letos se sice nestal nejlepším střelcem ani nejproduktivnějším hráčem extraligy, Milan Gulaš byl však znovu hodně vidět. Nasázel 21 branek, přidal 35 asistencí a opět byl klíčovým hráčem plzeňské družiny. Jenže v play-off vyhasl a proti Olomouci ani jednou nebodoval. I proto už je západočeský tým ze hry. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petr Kodýtek 

Petr Kodýtek Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník v základní části zářil. Petr Kodýtek dal dvacet branek, přidal 15 asistencí a byl druhým nejproduktivnějším hráčem západočeského týmu. Ten na něj spoléhal také v play-off, v sérii s Olomoucí se ale Kodýtek prosadil jen jednou. 

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Mertl 

Tomáš Mertl Plzeň 20.jpg

Ke klíčovým postavám plzeňského týmu měl v play-off patřit také Tomáš Mertl. Ten sice v základní části odehrál jen dvacet zápasů, posbíral v nich ale 16 (9+7) bodů a v Plzni na něj hodně spoléhali. Série s Olomoucí mu ale vůbec nevyšla. Pětatřicetiletý Mertl ani jednou nebodoval a navíc byl u tří inkasovaných branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Straka 

Petr STraka Plzeň.jpg

Plzeň dala v sérii s Olomoucí pouhé čtyři góly. O jeden z nich se postaral Petr Straka, i od něj ale na západě Čech potřebovali víc. Tím spíš po povedené základní části, během níž osmadvacetiletý útočník nastřílel 12 branek a připsal si i 15 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Suchý 

Filip Suchý Plzeň.jpg

V Plzni si v play-off hodně slibovali také od Filipa Suchého. Třiadvacetiletý útočník prožíval parádní sezonu, v základní části dal 18 branek, přidal 15 asistencí a dostal se i do reprezentace. Jenže v play-off vyšel bodově naprázdno, místo toho byl u dvou branek Olomouce. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud