Plzeňské příchody uzavřeny. 5 nových hráčů, které přivedla mistrovská Viktorka

Plzeň v létě testovala útočníka Jana Navrátila, ten však Pavla Vrbu nepřesvědčil o svých kvalitách a do kádru Viktorky se neprosadil. V západočeské kabině se však objevila jiná zajímavá jména.

Bez názvu.jpg

Plzeň zatím nepřišla o žádnou ze svých opor. Naopak, úřadující ligový šampion zajímavě posílil. Jména pěti hráčů, které Viktorka přivedla, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Bucha

Pavel Bucha 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Zřejmě poslední posila Viktorky. Pavel Bucha se na jaře dostal do sestavy Slavie, která s ním měla velké plány. Jenže talentovaný záložník nesouhlasil s nabízenou výstupní klauzulí v nové smlouvě, kontrakt nepodepsal, skončil v juniorce a neodjel na soustředění. 

Tím však celá kauza neskončila. Dvacetiletý Bucha na základě porušení pravidla, že klub nesmí veřejně dehonestovat hráče, snižovat jeho cenu na trhu, zesměšňovat ho a zveřejňovat podrobnosti z jednání, vypověděl smlouvu a stal se volným hráčem. Toho využila Plzeň, která nadějného záložníka získala zcela zdarma!

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

V sezoně 2016/17 se objevil v Liberci, loni hrál za Zlín a týmu z Baťova města pomohl sedmi góly a čtyřmi nahrávkami. Dostal se na radar předních klubů a brzy zakotvil v Plzni. Ve Viktorce by se dvaadvacetiletý nigerijský ofenzivní záložník měl objevit v základní sestavě.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Adam Janošek

PlzeňL.jpg

V nejvyšší soutěži odehrál necelých 800 minut, Viktorka za něj přesto zaplatila okolo deseti milionů korun. Talentovaný střední záložník však zůstává ve Slovácku, kde strávil už jarní část uplynulé sezony. „Pro můj vývoj je lepší, že budu mít čas soustředit se na práci v Uherském Hradišti, abych se pak mohl do Plzně vrátit lepší,“ uvedl dvacetiletý Adam Janošek.

Pokračování 5 / 6

Luděk Pernica

Luděk Pernica Jablonec 2.jpg

O jeho příchodu bylo jasno už několik měsíců. Luděk Pernica si totiž s Plzní plácl už v zimě, jarní část však ještě strávil v Jablonci, s nímž vybojoval třetí místo v HET lize. Zatímco na severu Čech měl jisté místo v sestavě a patřil ke klíčovým hráčům týmu, na západě si svou pozici bude muset vybojovat. Prosadit se v konkurenci Romana Hubníka, Lukáše Hejdy a Tomáše Hájka však nebude snadné…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Roman Procházka

Roman Procházka Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

V plzeňské kabině se znovu objevilo známé jméno – Procházka. Nejedná se však o návrat stopera Václava, který pokračuje v Baníku, ale o příchod slovenského záložníka. Devětadvacetiletý Roman Procházka přišel z bulharského Levski Sofia, kde mu vypršela smlouva, a s vedením Viktorky podepsal tříletý kontrakt. Měl by se stát novou alternativou do středu záložní řady, kde doplní duo Tomáš Hořava a Patrik Hrošovský.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud