Cheick Souaré  Plzeň kroužila okolo Ondřeje Zmrzlého, ten ale nakonec skončil ve Slavii. Viktorka naopak přivedla Cheicka Souarého, který dorazil na hostování z Vyškova. Stejný model Plzeň aplikovala také v létě u Sampsona Dweha, z něhož se stala opora západočeského týmu. Jednadvacetiletý Souaré je univerzálem s guinejským původem. V mládežnických kategoriích reprezentoval Francii, na kontě má i jeden ligový start za Marseille.
 Lukáš Červ  Dvaadvacetiletý defenzivní záložník byl poslední rok a půl v Liberci. Na severu Čech podával velmi dobré výkony a v létě okolo něj kroužila Sparta. Předkupní právo na hráče měla ovšem Slavia, a tak se celá situace zamotala. Nakonec Lukáš Červ zamířil jako součást „balíčku“ za Jindřicha Staňka do Plzně.
 Matěj Valenta  Společně s Červem putoval za Staňka do Plzně taky Matěj Valenta. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník byl kmenovým hráčem Slavie, v Edenu se ale neprosadil a na podzim hostovat ve Slovácku. V 17 zápasech dal tři branky.
 Alex Tamm  V Plzni se připravovali na to, že v zimě odejde Rafiu Durosinmi. Jeho přestup do Frankfurtu na poslední chvíli padl, Viktorka přesto testuje dalšího útočníka. Na zkoušku dorazil dvaadvacetiletý estonský reprezentant Alex Tamm, jenž je kmenovým hráčem Kalju. Dokáže se prosadit?Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Plzeňské posily. Podívejte se na 5 nových hráčů, kteří se objevili ve Viktorce

Plzeň přišla o Jindřicha Staňka, další opory ale udržela. Viktorka naopak přivedla i posily.

O titul už Plzeň nejspíš hrát nebude, Viktorku však čeká boj o třetí místo a jaro v Konferenční lize. Tým trenéra Miroslava Koubka půjde do jarních bojů i s několika novými (či staronovými) tvářemi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Jedlička

Bez názvu.jpg

Z Viktorky odešel Jindřich Staněk, který zamířil do Slavie, brankářský post má ale Plzeň vyřešený. Obrovskou nadějí je teenager Viktor Baier, z hostování v Bohemians 1905 se navíc vrátil čtyřiadvacetiletý Martin Jedlička, jenž v Ďolíčku podával velmi dobré výkony. Kdo z nich bude jedničkou?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Cheick Souaré

Cheick Souaré.jpg

Plzeň kroužila okolo Ondřeje Zmrzlého, ten ale nakonec skončil ve Slavii. Viktorka naopak přivedla Cheicka Souarého, který dorazil na hostování z Vyškova. Stejný model Plzeň aplikovala také v létě u Sampsona Dweha, z něhož se stala opora západočeského týmu. Jednadvacetiletý Souaré je univerzálem s guinejským původem. V mládežnických kategoriích reprezentoval Francii, na kontě má i jeden ligový start za Marseille.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Červ

Lukáš Červ Liberec.jpg

Dvaadvacetiletý defenzivní záložník byl poslední rok a půl v Liberci. Na severu Čech podával velmi dobré výkony a v létě okolo něj kroužila Sparta. Předkupní právo na hráče měla ovšem Slavia, a tak se celá situace zamotala. Nakonec Lukáš Červ zamířil jako součást „balíčku“ za Jindřicha Staňka do Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Matěj Valenta

Matěj Valenta Slovácko Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Společně s Červem putoval za Staňka do Plzně taky Matěj Valenta. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník byl kmenovým hráčem Slavie, v Edenu se ale neprosadil a na podzim hostovat ve Slovácku. V 17 zápasech dal tři branky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Alex Tamm

Alex Tamm.jpg

V Plzni se připravovali na to, že v zimě odejde Rafiu Durosinmi. Jeho přestup do Frankfurtu na poslední chvíli padl, Viktorka přesto testuje dalšího útočníka. Na zkoušku dorazil dvaadvacetiletý estonský reprezentant Alex Tamm, jenž je kmenovým hráčem Kalju. Dokáže se prosadit?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud