Iván Díaz - Argentinský záložník, kterého trenér Guľa znal z Trenčína a Žiliny, přišel do Viktorky před začátkem loňského jara. V lize ale odehrál jen 26 minut proti Olomouci a tím jeho plzeňská mise skončila. Foto: Profimedia.cz
 Christián Herc - Taky Christián Herc toho v Plzni moc neukázal. Dvaadvacetiletý záložník, kterého kouč Guľa znal ze společného působení u slovenské jednadvacítky, v lize za Viktorku odehrál jen 17 minut proti Příbrami a více prostoru nedostal. Nyní pokračuje v Karviné. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Hloušek - Bývalý reprezentant přišel do Plzně před minulou sezonou. Počítalo se s ním jako s možnou náhradou za Davida Limberského, dvaatřicetiletý Adam Hloušek ale moc nepřesvědčil. Loni zasáhl jen do 18 ligových zápasů, dal v nich jeden gól, přidal tři nahrávky, ale místo v sestavě si nezískal. V létě zamířil do Kaiserslauternu, kde už dříve působil. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Roman Hubník - Šestatřicetiletý stoper byl několik let kapitánem a lídrem zadních řad Viktorky. V Plzni se na něj mohli pokaždé spolehnout, už loni ale Roman Hubník dostával méně prostoru, než na co býval zvyklý, a v létě se s Viktorkou rozešel. V současné době působí v Olomouci. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Plzeňské odchody v režii trenéra Guľy. 7 hráčů, kteří během jeho vlády opustili kabinu Viktorky

Adrián Guľa je už rok trenérem Plzně, kterou se snažil změnit k obrazu svému. Do kabiny přivedl několik posil, s jinými hráči se zase rozloučil. Loučit se ale možná brzy bude i on sám.

Bez názvu.jpg

Slovenský trenér Adrián Guľa, jehož pozice se nyní otřásá v základech, se postavil na plzeňskou lavičku před rokem, kdy nahradil Pavla Vrbu. Za tu dobu přivedl několik nových posil, se sedmi hráči, které měl v kádru, se ale taky rozloučil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Iván Díaz

Ivan Diaz 4.jpg

Argentinský záložník, kterého trenér Guľa znal z Trenčína a Žiliny, přišel do Viktorky před začátkem loňského jara. V lize ale odehrál jen 26 minut proti Olomouci a tím jeho plzeňská mise skončila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Christián Herc

Christian Herc Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Taky Christián Herc toho v Plzni moc neukázal. Dvaadvacetiletý záložník, kterého kouč Guľa znal ze společného působení u slovenské jednadvacítky, v lize za Viktorku odehrál jen 17 minut proti Příbrami a více prostoru nedostal. Nyní pokračuje v Karviné.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Adam Hloušek

Adam Hloušek Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý reprezentant přišel do Plzně před minulou sezonou. Počítalo se s ním jako s možnou náhradou za Davida Limberského, dvaatřicetiletý Adam Hloušek ale moc nepřesvědčil. Loni zasáhl jen do 18 ligových zápasů, dal v nich jeden gól, přidal tři nahrávky, ale místo v sestavě si nezískal. V létě zamířil do Kaiserslauternu, kde už dříve působil.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Šestatřicetiletý stoper byl několik let kapitánem a lídrem zadních řad Viktorky. V Plzni se na něj mohli pokaždé spolehnout, už loni ale Roman Hubník dostával méně prostoru, než na co býval zvyklý, a v létě se s Viktorkou rozešel. V současné době působí v Olomouci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý LM Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Vytáhlý útočník v rozehrané sezoně 2017/18 opustil Olomouc a zamířil do Plzně. Loni dal šest branek, letos ale pětadvacetiletý Tomáš Chorý zasáhl jen do dvou zápasů a zamířil do Belgie. V dresu Charleroi dosud naskočil do osmi duelů a dal v nich už tři branky.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Reprezentační útočník měl už několikrát nakročeno do zahraničí, nakonec ale Viktorku opustil na konci ledna, kdy za 169 milionů korun přestoupil do Brugg. Belgický klub ale od českého forvarda čekal víc, Krmenčík v současné době nehraje a jeho budoucnost je nejistá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Roman Procházka

Roman Procházka CSKA.jpg

Jednatřicetiletý záložník přišel do Plzně před sezonou 2018/19. Ve svém prvním ročníku dal šest branek a prosadil se i v Lize mistrů. Ještě loni na podzim nastupoval pravidelně, po příchodu trenéra Guľy se ale jeho pozice změnila a Roman Procházka v klubu skončil. Aktuálně hraje za polské Zabrze.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud