5. Tomáš Chorý – 2 miliony eur  Útočník Tomáš Chorý býval členem mládežnických reprezentací a zúčastnil se mistrovství Evropy do jednadvaceti let, kde dal gól Dánsku. Na začátku roku 2018 přišel z Olomouce do Plzně. Ve Viktorce se tehdy totiž pomalu smiřovali s odchodem Michaela Krmenčíka a právě Chorý ho měl v sestavě nahradit. Jenže plzeňský šutér nakonec v týmu zůstal a urostlý Chorý, kterého Plzeň koupila asi za 20 milionů korun, na jaře vstřelil jen dva góly. V dalších dvou sezonách byly jeho statistiky lepší - pokaždé nastřílel šest branek a zaznamenal také klíčovou trefu do sítě AS Řím v Lize mistrů, díky níž se Plzeň přesunula do Evropské ligy. Ročník 2022/23 ho však zastihl ve skvělé formě - v 34 duelech dal 13 branek a k nim přidal čtyři nahrávky. Během posledního roku jeho tržní cena stoupla podle portálu TransferMarkt na trojnásobek a momentálně se blíží k hranici 50 milionů kor

5. Tomáš Chorý – 2 miliony eur
Útočník Tomáš Chorý býval členem mládežnických reprezentací a zúčastnil se mistrovství Evropy do jednadvaceti let, kde dal gól Dánsku. Na začátku roku 2018 přišel z Olomouce do Plzně. Ve Viktorce se tehdy totiž pomalu smiřovali s odchodem Michaela Krmenčíka a právě Chorý ho měl v sestavě nahradit. Jenže plzeňský šutér nakonec v týmu zůstal a urostlý Chorý, kterého Plzeň koupila asi za 20 milionů korun, na jaře vstřelil jen dva góly. V dalších dvou sezonách byly jeho statistiky lepší - pokaždé nastřílel šest branek a zaznamenal také klíčovou trefu do sítě AS Řím v Lize mistrů, díky níž se Plzeň přesunula do Evropské ligy. Ročník 2022/23 ho však zastihl ve skvělé formě - v 34 duelech dal 13 branek a k nim přidal čtyři nahrávky. Během posledního roku jeho tržní cena stoupla podle portálu TransferMarkt na trojnásobek a momentálně se blíží k hranici 50 milionů kor

 3. – 4. Pavel Bucha – 2,2 milionu eur  Odchovanec pražské Slavie Pavel Bucha zamířil v roce 2018 z Edenu do Plzně. Ještě na podzim roku 2019 hostoval v Mladé Boleslavi, na jaře už ale válel na západě Čech a patřil k nejlepším záložníkům v lize. V minulých třech sezonách jasně ukázal, že v něm skutečně dřímá velký potenciál. Pětadvacetiletý záložník si v minulých letech vysloužil zájem slavného Galatasaraye Istanbul a zájemců o jeho služby může být brzy ještě víc. Aktuální ročník odstartoval ve velkém stylu – v pěti zápasech dal tři branky. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 2,2 milionu eur a může jít ještě nahoru.
 3. – 4. Adam Vlkanova – 2,2 milionu eur  Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili, než si v létě 2020 vybojovali postup zpět mezi elitu. A pomohl k němu též Vlkanova. Do prvoligové sezony 2021/22 vlétl jako uragán. Na jejím konci měl po odehrání 32 utkání ve statistikách osm gólů a stejný počet nahrávek, což z něho dělalo jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Dvanáctkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Skvělé výkony ho vystřelily až do národního týmu a vysloužily mu přestup do Plzně, kde cena osmadvacetiletého borce dál utěšeně roste. Za poslední půlrok poskočila téměř o milion eur nahoru.
 2. Lukáš Kalvach – 2,5 milionu eur  Za transfer defenzivního záložníka Lukáše Kalvacha zaplatila Plzeň v roce 2019 Olomouci okolo 15 milionů korun. Kreativní fotbalista dosud v nejvyšší soutěži odehrál 175 zápasů, ve kterých dal 11 gólů a přidal 24 nahrávek. Jeho plzeňská bilance čítá 126 utkání, devět branek a 21 asistencí. Viktorka okolo něho kroužila delší čas a vytrvalost se vyplatila. Z Kalvacha se stal jeden z klíčových mužů západočeského celku, a tomu odpovídá také jeho tržní hodnota, která aktuálně činí dva a půl milionu eur.
 1. Jindřich Staněk – 3,5 milionu eur  Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat. V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v ročníku 2021/22 chytal ve famózní formě. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %. Na začátku aktuální sezony je na tom v tomto ohledu ještě lépe (88,7 %). Loni v červnu ho portál TransferMarkt oceňoval na tři miliony eur, nyní jeho tržní hodnotu zvýšil o půl milionu eur. Na západě Čech má smlouvu do roku 2025.
5
Fotogalerie

Plzeňské drahokamy. 5 fotbalistů Viktorie, kteří mají tržní cenu 2 miliony eur či víc

Stejně jako v minulých letech i v aktuální sezoně patří fotbalisté Plzně mezi aspiranty na zisk mistrovského titulu. Tomu odpovídá i kvalita hráčského kádru.

Jedenáct fotbalistů, které najdeme v současném ročníku Fortuna ligy na soupisce Plzně, má podle renomovaného portálu TransferMarkt hodnotu alespoň milion eur. Pětice z nich má dokonce cenu dva miliony eur či víc. Tyto borce najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Tomáš Chorý – 2 miliony eur

Tomáš Chorý2 (2).jpg

Útočník Tomáš Chorý býval členem mládežnických reprezentací a zúčastnil se mistrovství Evropy do jednadvaceti let, kde dal gól Dánsku. Na začátku roku 2018 přišel z Olomouce do Plzně. Ve Viktorce se tehdy totiž pomalu smiřovali s odchodem Michaela Krmenčíka a právě Chorý ho měl v sestavě nahradit.

Jenže plzeňský šutér nakonec v týmu zůstal a urostlý Chorý, kterého Plzeň koupila asi za 20 milionů korun, na jaře vstřelil jen dva góly. V dalších dvou sezonách byly jeho statistiky lepší - pokaždé nastřílel šest branek a zaznamenal také klíčovou trefu do sítě AS Řím v Lize mistrů, díky níž se Plzeň přesunula do Evropské ligy.

Ročník 2022/23 ho však zastihl ve skvělé formě - v 34 duelech dal 13 branek a k nim přidal čtyři nahrávky. Během posledního roku jeho tržní cena stoupla podle portálu TransferMarkt na trojnásobek a momentálně se blíží k hranici 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

3. – 4. Pavel Bucha – 2,2 milionu eur

Pavel Bucha.jpg

Odchovanec pražské Slavie Pavel Bucha zamířil v roce 2018 z Edenu do Plzně. Ještě na podzim roku 2019 hostoval v Mladé Boleslavi, na jaře už ale válel na západě Čech a patřil k nejlepším záložníkům v lize.

V minulých třech sezonách jasně ukázal, že v něm skutečně dřímá velký potenciál. Pětadvacetiletý záložník si v minulých letech vysloužil zájem slavného Galatasaraye Istanbul a zájemců o jeho služby může být brzy ještě víc. Aktuální ročník odstartoval ve velkém stylu – v pěti zápasech dal tři branky. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 2,2 milionu eur a může jít ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. – 4. Adam Vlkanova – 2,2 milionu eur

Adam Vlkanova-Plzeň.jpg

Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili, než si v létě 2020 vybojovali postup zpět mezi elitu. A pomohl k němu též Vlkanova.

Do prvoligové sezony 2021/22 vlétl jako uragán. Na jejím konci měl po odehrání 32 utkání ve statistikách osm gólů a stejný počet nahrávek, což z něho dělalo jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Dvanáctkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Skvělé výkony ho vystřelily až do národního týmu a vysloužily mu přestup do Plzně, kde cena osmadvacetiletého borce dál utěšeně roste. Za poslední půlrok poskočila téměř o milion eur nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Lukáš Kalvach – 2,5 milionu eur

Lukáš Kalvach1.jpg

Za transfer defenzivního záložníka Lukáše Kalvacha zaplatila Plzeň v roce 2019 Olomouci okolo 15 milionů korun. Kreativní fotbalista dosud v nejvyšší soutěži odehrál 175 zápasů, ve kterých dal 11 gólů a přidal 24 nahrávek. Jeho plzeňská bilance čítá 126 utkání, devět branek a 21 asistencí. Viktorka okolo něho kroužila delší čas a vytrvalost se vyplatila. Z Kalvacha se stal jeden z klíčových mužů západočeského celku, a tomu odpovídá také jeho tržní hodnota, která aktuálně činí dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Jindřich Staněk – 3,5 milionu eur

Jindřich Staněk1.jpg

Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat.

V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v ročníku 2021/22 chytal ve famózní formě. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %.

Na začátku aktuální sezony je na tom v tomto ohledu ještě lépe (88,7 %). Loni v červnu ho portál TransferMarkt oceňoval na tři miliony eur, nyní jeho tržní hodnotu zvýšil o půl milionu eur. Na západě Čech má smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud