Radim Řezník - Devětadvacetiletý pravý obránce dosud v reprezentaci zasáhl do dvou zápasů. Premiéru si odbyl v roce 2014 během zápasu s USA (0:1), podruhé dostal šanci v utkání s Ruskem, v němž Češi vybouchli a prohráli 1:5. Dostane nyní další šanci? Pavel Kadeřábek v nominaci není, Vladimír Coufal nejspíš dostane volno, a tak se Radim Řezník do hry asi dostane. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Brabec - Když se po angažmá v Genku a Turecku vracel domů, nezakotvil ve Spartě, ale překvapivě v Plzni. Tohoto kroku však rozhodně nelituje. Na západě Čech se dostal zpátky do reprezentační formy a v utkání s Anglií vstřelil asi svůj nejdůležitější gól v kariéře. Aktuálně patří k nejlepším českým stoperům. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Kalvach - V Plzni se dlouho báli, jak a kým dokážou nahradit Patrika Hrošovského. Na západě Čech ale mohou být v klidu, v létě totiž z Olomouce přivedli Lukáše Kalvacha, který se rychle zabydlel v základní sestavě a podává velmi dobré výkony. Teď by si měl odbýt reprezentační premiéru. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jan Kopic - V lize sice patří k nejlepším na svém postu, v reprezentaci ale dostává přednost Lukáš Masopust, který táhne Slavii. Nyní by ale měl dostat šanci devětadvacetiletý Kopic, jenž letos v dresu Viktorky nastřílel pět branek. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Plzeňská reprezentace. 5 hráčů Viktorky, kteří nyní patří do kádru národního týmu

Přestože nemají takový rozpočet jako Slavia, jako jediní ji dokážou nahánět. Není divu, že plzeňská Viktorka dodala do reprezentace pět svých zástupců.

Bez názvu.jpg

Senzační bitva s Anglií je minulostí, teď Češi musí přepnout na přátelský duel proti Severními Irsku. Zatímco v pátek tvořili osu národního týmu hráči ze Slavie, tentokrát je nahradí zástupci z Plzně. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Radim Řezník

Radim Řezník Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý pravý obránce dosud v reprezentaci zasáhl do dvou zápasů. Premiéru si odbyl v roce 2014 během utkání s USA (0:1), podruhé dostal šanci v duelu s Ruskem, v němž Češi vybouchli a prohráli 1:5. Dostane nyní další šanci? Pavel Kadeřábek v nominaci není, Vladimír Coufal nejspíš dostane volno, a tak se Radim Řezník do hry asi dostane.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Brabec

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Když se po angažmá v Genku a Turecku vracel domů, nezakotvil ve Spartě, ale překvapivě v Plzni. Tohoto kroku však rozhodně nelituje. Na západě Čech se dostal zpátky do reprezentační formy a v utkání s Anglií vstřelil asi svůj nejdůležitější gól v kariéře. Aktuálně patří k nejlepším českým stoperům.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Kalvach

Lukáš Kalvach Plzeň Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

V Plzni se dlouho báli, jak a kým dokážou nahradit Patrika Hrošovského. Na západě Čech ale mohou být v klidu, v létě totiž z Olomouce přivedli Lukáše Kalvacha, který se rychle zabydlel v základní sestavě a podává velmi dobré výkony. Teď by si měl odbýt reprezentační premiéru.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Kopic

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

V lize sice patří k nejlepším na svém postu, v reprezentaci ale dostává přednost Lukáš Masopust, který táhne Slavii. Nyní by ale měl dostat šanci devětadvacetiletý Kopic, jenž letos v dresu Viktorky nastřílel pět branek.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Aktuální reprezentační útočnou jedničkou je Patrik Schick, jehož v zápase s Anglií vystřídal Zdeněk Ondrášek. Snajpr z Dallasu prožil debut jako hrom a rozhodl o triumfu nad Albionem. Tentokrát by ale měl dostat šanci Michael Krmenčík, jenž je po zranění zase fit a v letošním ligovém ročníku dal už pět branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud