Plzeňská přestavba. Podívejte se, kteří hráči v zimě mohou opustit kabinu Viktorky

V plzeňské kabině během zimy nejspíš dojde ke změnám. S některými hráči se Viktorka rozloučí.

Viktorka je v tabulce aktuálně třetí, patnáct bodů za vedoucí Spartou. Dá se čekat, že Plzeň během zimy uloví několik posil, s některými hráči se ale taky rozloučí. Kdo by mohl odejít? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Jindřich Staněk

Bez názvu.jpg

Sedmadvacetiletý reprezentační gólman, který je jednou z možných reprezentačních jedniček, je považován za elitního brankáře celé ligy. Mělo se za to, že by se z Plzně mohl stěhovat do ciziny, v posledních dnech se ale žhavě spekuluje o jeho možném odchodu do Slavie. Ta by za Jindřicha Staňka mohla zaplatit skoro 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Adam Vlkanova

Adam Vlkanova 23.jpg

Když ještě nastupoval za Hradec Králové, patřil k nejlepším hráčům ligy. Jednou nohou byl už ve Slavii, nakonec se ale loni objevil v Plzni. Dostal se do základní sestavy, hrál Ligu mistrů a nakoukl i do reprezentace. Minulý ročník končil s pěti góly a čtyřmi nahrávkami, jenže letos je jeho role úplně jiná. Do hry chodí převážně jen z lavičky náhradníků a neboduje. Naposledy se ovšem trefil proti Astaně...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Rafiu Durosinmi

Rafiu Durosinmi 23.jpg

Odchod nigerijského útočníka bude hodně citelný. Rafiu Durosinmi ve Viktorce na jaře hostoval a v létě do klubu přestoupil z Karviné. Na podzim dal v lize šest branek, ke kterým přidal pět asistencí, už téměř dva měsíce je ale kvůli zranění mimo hru. Přesto nejspíš přestoupí do bundesligového Frankfurtu, který za dvacetiletého útočníka nabízí deset milionů eur. Pokud Durosinmi skutečně za tuto cenu odejde, stane se nejdražším hráčem v plzeňské historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Končí taky Pernica

Luděk Pernica Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zatímco o odchodu Staňka, Vlkanovy a Durosinmiho se zatím jen spekuluje, plzeňský konec Luďka Pernici je hotovou věcí. Aktuálně zraněný třiatřicetiletý stoper přišel do Viktorky v roce 2018 z Jablonce. Ještě loni za Plzeň v lize odehrál 21 zápasů, letos ale vinou zranění do hry nezasáhl. V klubu mu končí smlouva a novou už nedostane.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud