Plzeň v předstihu loví hráče do ofenzivy. Kolik zaplatila za tři zahraniční posily?

Michael Krmenčík je zraněný, Tomáš Chorý zatím nemá tolik zkušeností a Jakub Řezníček se neprosazuje tak, jak se od něj čekalo. Plzeň proto už v předstihu získala tři ofenzivní posily.

Všichni to jsou cizinci, Viktorka lovila v české lize i za hranicemi. Kolik za hráče, kteří na jaře budou oblékat plzeňský dres, zaplatila? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jean-David Beauguel – zadarmo

Jean David Beauguel Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Poté, co se zranil Krmenčík, bylo jasné, že Viktorka přivede novou posilu do ofenzivy. Jednou z variant byl Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi, vedení klubu ale nakonec ukázalo do Zlína. Z Baťova města dorazí Jean-David Beagueul, jemuž ve Zlíně končila smlouva a Viktorka ho tak přivedla zadarmo. Francouzský útočník, který dříve hrával za Duklu, je letos v ráži a na kontě má už osm branek.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Joel Kayamba – 20 milionů korun

Joel Kayamba 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden ze strůjců loňského postupu Opavy. Joel Kayamba však už na začátku ročníku podepsal smlouvu s Viktorkou, kam odejde v zimě. Částka za transfer může i se všemi bonusy dosáhnout až dvaceti milionů korun, a tak se jedná o rekordní přestup v opavské historii. Šestadvacetiletý ofenzivní záložník z Konga, jenž podepsal smlouvu na čtyři roky, má letos na kontě dva góly. Jak se mu povede v Plzni?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Erik Pačinda - zadarmo

Erik Pačinda.jpg

Není žádným tajemstvím, že Plzeň má dokonale zmapovaný slovenský trh. Ve Viktorce už dříve hráli Marek Bakoš či Michal Ďuriš, a od jarní části sezony bude plzeňský dres v lize nosit i devětadvacetiletý čtyřnásobný slovenský reprezentant Erik Pačinda.

Ten poslední tři roky strávil v Dunajské Stredě, v 93 zápasech dal 32 branek a třikrát v řadě byl nejlepším střelcem týmu. Levonohý fotbalista ale letos nebyl spokojený se svým herním vytížením, v klubu skončil předčasně a podepsal tříletý kontrakt s Viktorkou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud