Ubong Ekpai  Nigerijský křídelník přišel do Plzně v roce 2018 ze Zlína. Ve Viktorce si od něj hodně slibovali, v Baťově městě byl Ubong Ekpai velmi produktivní, na západě Čech se ale pořádně neprosadil. Loni proto odešel hostovat do Českých Budějovic a v létě z Plzně zamířil natrvalo do Slavie. Jenže ani v Edenu toho moc neukázal a od zimy je na hostování v Baníku Ostrava. 
 Marko Alvir  Sedmadvacetiletého chorvatského záložníka přivedla do České republiky Slavia. Marko Alvir ale za sešívané neodehrál ani jeden ligový zápas a ostrou premiéru si tak odbyl až v Příbrami. Následně zamířil do Plzně, jenže za tu si během dvou sezon připsal pouhých jedenáct startů. V minulém ročníku proto hostoval v Českých Budějovicích a teď je ve slovinském Mariboru. Že by se do Plzně ještě vrátil, s tím už sám nejspíš moc nepočítá, zato v Mariboru hraje pravidelně. 
 Joel Kayamba  Záložník z Demokratické republiky Kongo přišel do Plzně v polovině sezony 2018/19 z Opavy. Na západě Čech si budoval dobrou pozici, o tu ale po příchodu trenéra Bílka přišel a nakonec se odhodlal ke změně. Devětadvacetiletý Joel Kayamba odešel na hostování s opcí do Samsunsporu, který působí ve druhé nejvyšší turecké soutěži. 
 Další odchody  Z Plzně však během vlády trenéra Bílka neodešli pouze zahraniční hráči. Z Viktorky se vydal o kus dál například útočník Zdeněk Ondrášek, jehož angažmá na západě Čech skončilo propadákem. Jakub Brabec je v Řecku, Jan Kovařík v Bohemians a Adam Hloušek v Polsku, kam na hostování odešel i Matěj Hybš. Šimon Falta (na snímku) zase zamířil hostovat do Baníku a v jiných ligových klubech hostují taky Ondřej Mihálik nebo Michal Hlavatý. 
5
Fotogalerie

Plzeň se zbavuje cizinců. Podívejte se, kteří zahraniční hráči za vlády kouče Bílka opustili Viktorku

Plzeňskou Viktorkou prošlo v posledních letech poměrně dost cizinců. Jenže řada z nich už z klubu odešla.

V Plzni působí Jean-David Beauguel, Jhon Mosquera nebo Modou Ndiaye. Několik dalších cizinců ale z kabiny Viktorky za vlády trenéra Michala Bílka, který se týmu ujal loni v květnu, odešlo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Adriel Ba Loua 

GetFile (36).jpg

Pětadvacetiletý křídelník na sebe výrazně upozornil v Karviné, kde si ho vyhlédly i přední ligové kluby. Adriel Ba Loua přestoupil v létě roku 2020 do Plzně a loňskou sezonu končil se sedmi góly a šesti nahrávkami. S trenérem Bílkem ale společnou řeč nenašel a na začátku letošního ročníku odešel za 1,2 milionů eur do polské Poznaně. V té toho však zatím moc neukázal, na kontě má jediný gól a jednu asistenci. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ubong Ekpai 

GetFile (37).jpg

Nigerijský křídelník přišel do Plzně v roce 2018 ze Zlína. Ve Viktorce si od něj hodně slibovali, v Baťově městě byl Ubong Ekpai velmi produktivní, na západě Čech se ale pořádně neprosadil. Loni proto odešel hostovat do Českých Budějovic a v létě z Plzně zamířil natrvalo do Slavie. Jenže ani v Edenu toho moc neukázal a od zimy je na hostování v Baníku Ostrava. 

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marko Alvir 

GetFile (38).jpg

Sedmadvacetiletého chorvatského záložníka přivedla do České republiky Slavia. Marko Alvir ale za sešívané neodehrál ani jeden ligový zápas a ostrou premiéru si tak odbyl až v Příbrami. Následně zamířil do Plzně, jenže za tu si během dvou sezon připsal pouhých jedenáct startů. V minulém ročníku proto hostoval v Českých Budějovicích a teď je ve slovinském Mariboru. Že by se do Plzně ještě vrátil, s tím už sám nejspíš moc nepočítá, zato v Mariboru hraje pravidelně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Joel Kayamba 

GetFile (39).jpg

Záložník z Demokratické republiky Kongo přišel do Plzně v polovině sezony 2018/19 z Opavy. Na západě Čech si budoval dobrou pozici, o tu ale po příchodu trenéra Bílka přišel a nakonec se odhodlal ke změně. Devětadvacetiletý Joel Kayamba odešel na hostování s opcí do Samsunsporu, který působí ve druhé nejvyšší turecké soutěži. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další odchody 

GetFile (40).jpg

Z Plzně však během vlády trenéra Bílka neodešli pouze zahraniční hráči. Z Viktorky se vydal o kus dál například útočník Zdeněk Ondrášek, jehož angažmá na západě Čech skončilo propadákem. Jakub Brabec je v Řecku, Jan Kovařík v Bohemians a Adam Hloušek v Polsku, kam na hostování odešel i Matěj Hybš. Šimon Falta (na snímku) zase zamířil hostovat do Baníku a v jiných ligových klubech hostují taky Ondřej Mihálik nebo Michal Hlavatý. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud