Plzeň řeší velkou marodku. 5 fotbalistů Viktorky, kteří jsou aktuálně mimo hru

Na posilování Sparty se Slavií se dívají z povzdálí, cíle se ale nemění. Plzeňská Viktorka bude znovu chtít bojovat o mistrovský titul, který jí v poslední sezoně těsně unikl. K tomu však staronový trenér Pavel Vrba potřebuje zdravý tým.

Untitled 2.jpg

Plzeň přišla o Jakuba Hromadu či Martina Chriena, ale také přivedla pět nových posil a trenéra Vrbu. Viktorka se už za pár dní vydá na soustředění do Rakouska, nad účastí některých hráčů však visí otazník. Jména pěti fotbalistů Plzně, které trápí zdravotní problémy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Dlouholetá brankářská jednička je mimo hru. Matúš Kozáčik se zotavuje po operaci kolene a úvod sezony určitě nestihne. Viktorka se proto rozhodla jednat a k Petru Bolkovi přivedla zkušeného Aleše Hrušku z Příbrami.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Aleš Matějů

Aleš Matějů Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mladý obránce se zranil (problémy se svalem) krátce před mistrovství Evropy jednadvacítek, na kterém měl patřit k oporám českého týmu. O šampionát však přišel a možná přijde také o místo v plzeňské sestavě. Na pravý kraj obrany by se totiž mohl přesunout David Limberský.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jan Baránek

Jan Baránek Plzeň 3.jpg

V sezoně 2015/16 patřil k oporám Viktorky, v 23 zápasech byl v základní sestavě, loni však naskočil už jen do sedmi zápasů a od úvodních minut hrál pouze třikrát. Naposledy byl ve hře v utkání 12. kola. Čtyřiadvacetiletého stopera totiž trápí dlouhodobé problémy s kolenem. Už sice začal trénovat individuálně, v podobě Romana Hubníka, Lukáše Hejdy a Tomáše Hájka má však obrovskou konkurenci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Václav Pilař

Václav Pilař 2.jpg

Od hvězdy EURA 2012 a bývalého hráče Wolfsburgu či Freiburgu si v Plzni hodně slibují. Václav Pilař se v podstatě bere jako „nová“ posila a čeká se, že znovu restartuje svou kariéru. Po vleklých zdravotních problémech se vrátil do hry už v závěru minulého ročníku a bylo vidět, že Plzni může hodně pomoct. Aktuálně ho sice trápí svalové zranění, Vrba s ním však počítá do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Aleš Čermák

Aleš Čermák Sparta.jpg

Nejvýraznější letní posila. Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky přišel do Plzně ze Sparty, kde si nevybojoval stálé místo v sestavě. Jeho kariéru narušila autonehoda, kterou způsobil řízením v opilosti a kvůli níž od něho dala ruce pryč Slavia. Viktorka se ale nenechala odradit a nyní se čeká, kdy se Čermák stihne dát do pořádku, Plzni by měl hodně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud