Plzeň plná změn. Podívejte se, kteří cizinci v létě přišli do Viktorky

Plzeň skončila v minulém ročníku třetí. Dokázala porazit Spartu i Slavii – a v příští sezoně jim bude opět pořádně zatápět.

Viktorka sice nedisponuje takovými finančními prostředky jako Sparta či Slavia, Plzeň ale staví hodně zajímavý tým. Získala posily z české ligy i ze zahraničí a do nové sezony půjde plná ambicí.

Jména cizinců, kteří v létě přišli do Plzně, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Cory Séne

Bez názvu.jpg

Senegalský bek dorazil z rakouského Lafnitzu, který je partnerským klubem Viktorky. Urostlý obránce byl v Plzni na krátkém testu už během podzimu a ukázal velký potenciál. Před pěti lety zamířil ze Senegalu do Francie, kde odehrál i tři soutěžní zápasy za Lens. Působil také ve třetiligovém Annency. Třiadvacetiletý stoper podepsal s Viktorkou smlouvu na tři roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Florian Wiegele

Brankářskou jedničkou Viktorky by měl zůstat Martin Jedlička, Plzeň však na tomto postu zvýšila konkurenci. Na západ Čech dorazil třiadvacetiletý rakouský brankář Florian Wiegele, jenž působil v mládeži Sturmu Graz. Do Chance ligy přišel z druholigového rakouského Leobenu. „Jde o mladého gólmana s vynikajícími parametry, kterého jsme sledovali. Nyní rozšíří náš brankářský tým a věříme, že se rychle aklimatizuje v novém prostředí a bude přínosem,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Daniel Kolář.

Pokračování 4 / 6

Ricardinho

Za Plzeň hraje Brazilec Cadu, který teď „dostává“ i jednoho parťáka. Viktorka přivedla třiadvacetiletého útočníka Ricardinha, jenž hrál za Sao Paulo, Gremio Porto Alegre, Maritimo a naposledy byl v bulharském celku Levski Sofia. V 56 zápasech dal dvacet branek. Jak se mu povede v české lize?

Pokračování 5 / 6

James Bello

Devatenáctiletý nigerijský útočník v Plzni působil už na jaře, kdy nastupoval za B tým. Zasáhl do šesti zápasů, dal gól, přidal nahrávku a teď dostává šanci v plzeňském áčku. „Během jara jsme ho velmi pečlivě sledovali a zaznamenali u něj velký progres. Určitě je to zajímavý hráč, který nyní dostane šanci v přípravě prvního týmu,“ řekl na jeho adresu Kolář.

Pokračování 6 / 6

Providence neuspěl

Ruben Providence 1.jpg

V Plzni se objevil taky Ruben Providence. Dvaadvacetiletý bývalý francouzský mládežnický reprezentant prošel PSG či AS Řím, byl i v Rakousku, Belgii nebo Portugalsku, ve Viktorce ale neuspěl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud