Plzeň nezůstala ve stínu. Šest posil, za které zaplatila téměř 60 milionů korun

Plzeň nezůstala ve stínu. Šest posil, za které zaplatila téměř 60 milionů korun

Plzeň nezůstala ve stínu. Šest posil, za které zaplatila téměř 60 milionů korun

Všude se mluví o posilování Sparty se Slavií a říká se, že Plzeň zůstala jen v pozadí. To ale není tak úplně pravda. Také Viktorka byla v létě aktivní a přivedla šest posil.

Untitled 1.jpg

Sparta má už deset posil, Slavia jich přivedla devět, oba kluby získaly navíc hráče, kteří mají v Evropě velký „zvuk“ a budou patřit k ozdobám české soutěže. Ale ani Plzeň v létě nelenila. Viktorka zlákala šest hráčů – Daniel Kolář a Diego Živulič přišli zadarmo, za další čtyři posily však západočeský klub utratil téměř 60 milionů korun. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Aleš Hruška – 5 mil. Kč

Aleš Hruška Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Plzni se zranila dlouholetá jednička Matúš Kozáčik a na západě Čech museli rychle jednat. Ke zkušenému Petru Bolkovi přišel Aleš Hruška, který nejdelší část kariéry strávil v Příbrami. Jednatřicetiletý gólman s reprezentačními zkušenostmi chytal také za Mladou Boleslav, Plzeň je pro něj ale úplně nová výzva. Navíc se zdá, že má blízko do základní sestavy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Jakub Řezníček – 13,2 mil. Kč

Jakub Řezníček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Robustní útočník prošel už několika ligovými kluby. Hrál za Příbram, Mladou Boleslav, České Budějovice, zkoušel se prosadit ve Spartě a od roku 2015 působil v Brně. Během uplynulých dvou ročníků dal dvacet branek, což přinutilo vedení Plzně jednat. Viktorka za devětadvacetiletého forvarda vysázela více než 13 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Aleš Čermák – 18,2 mil. Kč

Aleš Čermák Sparta.jpg

Měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře, dral se do základní sestavy Sparty, byl kapitánem české jednadvacítky a mířil s ní na „malé“ EURO. Po posledním ligovém zápase ale sedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval.

Slavia, která ho chtěla přivést z Letné, o něj dala ruce pryč, Viktorka se ale nenechala odradit a Aleše Čermáka koupila za 18,2 milionů korun. Dvaadvacetiletý záložník, který má na kontě 69 ligových zápasů a 11 branek, by měl v novém klubu dostat hodně prostoru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Milan Havel – 21 mil. Kč

Milan Havel Čr Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Plzni se zranil David Limberský, Jan Kovařík musel dokonce na operaci, na zdravotní stav Václava Pilaře není spolehnutí, a tak Viktorka musela jednat. Z Bohemians 1905 koupila Milana Havla, o kterého stál i švýcarský Bern.

Dvaadvacetiletý obránce, který odehrál všechny tři zápasy na letošním EURU jednadvacítek, podepsal s Plzní smlouvu na tři roky. Viktorka za něj zaplatila rovných 21 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud