Mady Camara  - Defenzivní štít a jeden z pilířů záložní řady. Dvaadvacetiletý reprezentant Guiney přišel do Olympiakosu před rokem z francouzského Ajaccia a v uplynulém ročníku odehrál celkově 36 zápasů, ve kterých dal šest branek. Jeho aktuální tržní cena je podle portálu transfermarkt.de osm milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 Mathieu Valbuena  - Olympiakos se musí obejít bez své hlavní hvězdy – kapitána a nejlepšího střelce Kostase Fortunise, který je na marodce. Řecký klub za něj musel sehnat náhradu, kterou se stal Mathieu Valbuena (34 let). Zkušený francouzský záložník, jenž má na kontě 52 startů a osm reprezentačních gólů, naposledy působil ve Fenerbahce, odkud dorazil zadarmo. Dříve hrával také za Marseille, Dynamo Moskva či Lyon. Foto: Profimedia.cz
 Daniel Podence  - Bývalý mládežnický portugalský reprezentant přišel do Olympiakosu před rokem ze Sportingu Lisabon. Třiadvacetiletý křídelník, který umí zahrát na obou stranách, odehrál v uplynulé sezoně za řecký klub celkově 41 zápasů, ve kterých dal osm branek a přidal devět asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Miguel Ángel Guerrero  - Uvidíme, koho trenér Pedro Martins postaví na hrot sestavy. Ahmed Hassan totiž zamířil do Bragy, a tak by se útočnou jedničkou měl stát Miguel Ángel Guerrero. Sedmadvacetiletý španělský útočník v uplynulé sezoně odehrál 41 soutěžních zápasů a dal v nich deset branek. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Plzeň jde na Olympiakos Pireus. Toto je 5 největších hvězd řeckého velkoklubu

Plzeň dnes startuje svou cestu o postup do Ligy misrů. První překážkou je Olympiakos Pireus, který patří k pravidelným účastníkům milionářské soutěže. Řecký velkoklub však nepřivezl svou největší hvězdu.

Nejvýraznější personou, kapitánem, nejlépe placeným hráčem i nejlepším střelcem týmu je Kostas Fortunis. Ten je však zraněný a v Plzni se nepředstaví. Kdo tedy dnes nastoupí proti Hrošovskému a spol.? Jména pěti největších hvězd současného kádru Olympiakosu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jose Sá

Jose Sa.jpg

Šestadvacetiletý portugalský gólman chytal od roku 2016 v Portu, jenže přes Ikera Casillase se do brány moc nedostával. Zachytal si sice v Lize mistrů, už loni ale odešel na hostování do Olympiakosu, se kterým podepsal nový čtyřletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mady Camara

Mady Camara.jpg

Defenzivní štít a jeden z pilířů záložní řady. Dvaadvacetiletý reprezentant Guiney přišel do Olympiakosu před rokem z francouzského Ajaccia a v uplynulém ročníku odehrál celkově 36 zápasů, ve kterých dal šest branek. Jeho aktuální tržní cena je podle portálu transfermarkt.de osm milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mathieu Valbuena

Mathie Valbuena.jpg

Olympiakos se musí obejít bez své hlavní hvězdy – kapitána a nejlepšího střelce Kostase Fortunise, který je na marodce. Řecký klub za něj musel sehnat náhradu, kterou se stal Mathieu Valbuena (34 let). Zkušený francouzský záložník, jenž má na kontě 52 startů a osm reprezentačních gólů, naposledy působil ve Fenerbahce, odkud dorazil zadarmo. Dříve hrával také za Marseille, Dynamo Moskva či Lyon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Podence

Daniel Podence.jpg

Bývalý mládežnický portugalský reprezentant přišel do Olympiakosu před rokem ze Sportingu Lisabon. Třiadvacetiletý křídelník, který umí zahrát na obou stranách, odehrál v uplynulé sezoně za řecký klub celkově 41 zápasů, ve kterých dal osm branek a přidal devět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Miguel Ángel Guerrero

Miguel Ángel Guerrero.jpg

Uvidíme, koho trenér Pedro Martins postaví na hrot sestavy. Ahmed Hassan totiž zamířil do Bragy, a tak by se útočnou jedničkou měl stát Miguel Ángel Guerrero. Sedmadvacetiletý španělský útočník v uplynulé sezoně odehrál 41 soutěžních zápasů a dal v nich deset branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud